OP PAD MET DE wijkagent Onrust over nieuwe portefeuilles Kats Wereldlichtjesdag Hoe beweegt Zuidpias? Dick Bac aan leiding rapid kampioenschap Vuurwerk HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 7 DECEMBER 2011 De wijkagenten Go van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Bas Rijfers, wijkagent in Zevenhuizen - Moerkapelle, over illegaal en soms levensgevaarlijk vuurwerk. Af en toe hoor je enorme klappen op straat, afkomstig van behoorlijk zwaar vuurwerk. Vuurwerk dat simpel vanuit het buitenland via internet te verkrijgen is, illegaal en levensgevaarlijk. Dat dit illegale vuurwerk voor de jeugd vaak spannender is dan vuurwerk dat je in de winkel kan kopen, snap ik wel. Dat vuurwerk geeft veel hardere knallen en dat is natuurlijk gaaf. Het is alleen echt levensgevaarlijk en dus verboden. Samen met het politiekorps Haaglanden hebben we onlangs in de regio Hollands Midden 110 kilo illegaal vuurwerk gevonden. Gewoon bij mensen thuis, die het vuurwerk via internet besteld hadden. Ouders en jongeren hebben echt geen idee wat ze hiermee in huis halen. De naam vuurwerk dekt de lading allang niet meer, dit zijn explosieven. Dit soort bommen laten rustig ruiten sneuvelen als je ze dicht bij een woning afsteekt. Je wilt er niet aan denken wat er kan gebeuren als zo'n stuk vuurwerk- te vroeg af gaat. Laten we het met z'n allen gezellig houden dit jaar. Koop alleen legaal vuurwerk en steek het alleen af tijdens de jaarwisseling. Hou rekening met andere mensen, laat geen dieren schrikken en knoei nóóit met vuurwerk maar gebruik het veilig, dan heeft iedereen een fijne jaarwisseling. Heb je het idee dat er bij jou in de omgeving illegaal of zelfgemaakt vuurwerk opgeslagen ligt? Bel 0900-8844 of Stichting M. op 0800- 7000 als je liever anoniem blijft. En heb je zelf van dat illegale spul gekocht? Kijk dan maar eens goed naar je handen... Nu heb je ze nog! Diversen info@scnz.nl Schaken Muziek (W) Beeldende kunst 11 Zuidpias -Trots op Nederland uitte tijdens de raadsvergadering van 29 no vember zijn onvrede over de nieuwe portefeuilles die burgemeesters Gert- Jan Kats toegewezen heeft gekregen na het vertrek van wethouders Van der Torn. De portefeuilles economische zaken en grondbank zouden volgens de partij te politiek beladen zijn voor een burgemeester. Zevenhuizen - Op Wereldlichtjesdag, zondag 11 december, wordteen kaarsje gebrand voor alle overleden kinderen. Op deze dag wordt overal ter wereld om 19.00 uur een kaars aangestoken. In de gemeente Zuidpias wordt, op initiatief van Petra Verschoor van Sereen Uitvaartverzorging, voor de eerste keer aandacht aan deze dag geschonken. Belangstellenden zijn van 18.45 tot 19.30 uur welkom in de Ontmoe- tingskerk. Zangeres Martine Hordijk brengt het lied 'Precious Child' ten Zaterdag 10 december 16.00-20.00 uur Muziek door leerlingen van Trudi Bos en het Moordrechtse shan- tikoor De Moordzangers. Rond de dorpskerk in Moordrecht, tevens kerstmarkt Dinsdag 13 december 20.00 uur Inloopconcert kamerkoor De Zingerij en Syrinx blaaskwintet Lutherse kerk Lage Gouwe 134 Gouda Zaterdag 10 december vanaf 12.00 uur Keramiek van Vera Maguire De Batavier, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.dutchesstravels.blogspot. com Zaterdag 10 december 12.00-17.00 uur Kerstfair in De Batavier Nieuwerkerk aan den IJssel gehore, op de piano begeleid door Chris Lassooij. Voorts wordt mede werking verleend door Hanny de Jongh op cello, ledereen die zich betrokken voelt bij het verlies van een kind is. welkom. De kerk is open vanaf 18.30 uur. Vooraf aanmelden is gewenst. Door de organisatie een kaars laten aansteken is ook moge lijk. Voor meer informatie: petra@sereenuitvaartverzorging.nl of 06-10366295. Zuidpias - Volgens het TNO beweegt veertig procent van de Nederlanders niet genoeg om de gezondheid te onderhouden. Door via de site deel te nemen aan het Nationaal Be weeg Onderzoek kan iedereen zelf inschatten of hij of zij wel genoeg beweegt. Het onderzoek biedt de mogelijkheid om te achterhalen hoe gezond men beweegt en of voldaan wordt aan de norm voor een gezond beweeggedrag. Via een persoonlijke e-mail krijgen de deelnemers de on derzoeksresultaten toegestuurd, met daarbij een aantal tips en adviezen om het beweeggedrag te verbete ren. Voorts kan kosteloos deelge nomen worden aan een persoonlijk leefstijlprogramma. Meedoen aan het onderzoek duurt maar vijf mi nuten. Voor meer informatie: www.nationaalbeweegonderzoek.nl. Door Erwin van 't Hof Ferry van Wijnen (TON) haalde ste vig uit naar de huidige stand van zaken. "Deze portefeuilles zijn te politiek getint voor een burgemees ter wiens taak het is om boven de partijen te staan." Hierbij benadruk te het raadslid dat zijn onvrede niets te maken heeft met het kunnen vah Kats. "Ik denk wel dat hij tot deze takenverzwaring in staat is, maar ik vind de keuzes verontrustend. Daar om zou Trots op Nederland graag de portefeuilleverdeling in heroverwe ging willen zien." Harm Lambers (GBZ) deelt deze ver ontrusting deels, maar is van mening dat er nu geen sprake is van norma le omstandigheden. "Deze nieuwe verdeling van de portefeuilles heeft tijdens de rit plaatsgevonden." De partij geeft daarom vooralsnog zijn goedkeuring aan de nieuwe porte feuilleverdeling. "Of het echt ver standig zal zijn weten we nu nog niet, maar we hebben er vrede mee." Ook PvdA-fractievoorzitter Mogens Domela Nieuwenhuis uitte zich goedkeurend over de huidige porte feuilleverdeling. "Wij hebben er alle vertrouwen in dat de burgemeester zich onafhankelijk en onpartijdig zal opstellen in de toekomst." Muller (SP) vergeleek de verde ling van de portefeuilles met een schaatswedstrijd waar een valse start was gemaakt. Hij hekelde vooral het feit dat er geen goede communicatie is geweest over de huidige stand van zaken. "De SP is in onze gemeente misschien een een mansfractie, maar ik zou wel graag serieus behandeld willen worden. Het gaat hier om politiek gevoelige onderwerpen die zorgvuldig behan deld moeten worden." Burgemeester Kats zelf ziet de her verdeling van de portefeuille niet als een valse start maar als doorgaan in hoog tempo. "Ik denk dat er sprake is van een groot misverstand onder de raadsleden. Mijn nieuwe porte feuilles gaan over het uitvoeren en opstellen van beleidsvoorstellen die door de raad moet worden goedge keurd." Hiermee stelt Kats dat hij door dé nieuwe portefeuilles geen politieke invloed zal hebben. "Daar naast garandeer ik dat mijn politieke achtergrond geen invloed zal heb ben op de huidige stand van zaken. Als burgemeester en daarmee ook voorzitter van de raad zal ik door gaan met mijn onafhankelijke rol te vervullen in de raad." Jan Hordijk (WD) was hierop duide lijk in zijn oordeel over de nieuwe portefeuilleverdeling. "Als de bur gemeester zich met politieke zaken gaat bezighouden, dan zullen wij hem ook scherp politiek gaan vol gen." Hierbij had hij ook een waar schuwing voor de burgemeester en de rest van de raadsleden. "Pas op met hoe de zaken in de toekomst aangepakt gaan worden, u begeeft zich op glad ijs." Moerkapelle - De opkomst bij de tweede ronde van het Rapidschaak- kampioenschap was vrijdag 2 decem ber veel hoger dan in de eerste cyclus. Er waren vijf groepen van vier spelers. Dick Bac won de eerste, sterke, groep met drie punten. Hij kreeg de punten echter niet cadeau. Jesse van Elteren werd tweede, gevolgd door André Nieuwlaat en Hugo van Elteren. In groep twee versloeg Arno Luinenburg Gerard van Ommeren, maar daarna had hij zijn kruit verschoten en ver loor de andere partijen. Van Ommeren won de rest en werd groepswinnaar. Dierenarts Maarten Pilgram versloeg 'in Bokitostijl' Luinenburg en scoorde eveneens hoog. Kevin Bakker won één partij. In groep drie werd Christiaan Noorland met een 100%-score eer ste. Een uitstekende rentree voor dit oud-lid. Jeugdlid Mart-Jan Luteijn werd tweede, ge volgd door Jan Noor- land en Jojanneke W e i j e r m a rs Groep vier werd een prooi voor Wouter Vroegindewij met de volle 100°/o-score. Nieuw gezicht Maurice van Vuuren scoorde ook hoog met twee winstpartijen. Frits van der Starre werd derde, Bram Luteijn vierde. In de laatste groep won Boudewijn Weijermars met een 100°/o-score, gevolgd door Jan Blok, Freek Hofman met dezelfde pun ten en Henk Doornhein. Stand het algemeen klasse ment: 1. Dick Bac, Jesse van Elteren, 3. Maarten Pil gram. Lelieveld 66 2914 CD Nieuwerkerk aan den IJssel Mobiel: 06-34206047 Vrijdag 9 december 19.00-20.00 uur Kerstconcert opleidingsorkest De Kleine Trompetter Kerstmarkt Zevenhuizen Info: www.dekleinetrompetter.nl Vrijdag 9 december 19.00-22.00 uur kidsdisco in 't Blok IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11