klikken Hazelebach trekt boetekleed aan Fietsen van scholieren over het algemeen goed verlicht Dansschool verrast burgemeester Inloopspreekuren CJG HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 7 DECEMBER 2011 13 dus klik snel naar; www.hartvanholland-online.nl Vervolg van voorpagina Zuidpias - Het nieuwe afvalbeleid moest nog officieel worden goedgekeurd, terwijl wethouder Hazelebach al opdracht had gegeven de ondergrondse containers in te voeren in Nieuwerkerk. Door Erwin van 't Hof "Ik ben te pro-actief geweest", zegt de wethouder die tijdens de raads vergadering van 29 november het boetekleed aantrok. Wel gaf hij aan een groot voorstander te zijn van de ondergrondse containers. "Deze manier van afvalwerking is veel beter voor het straatbeeld. De ondergrondse containers heb ben een positieve invloed op de uitstraling van de gemeente en de inwoners zullen er blij mee zijn." Gemeente Belangen Zuidpias stak door middel van een amendement een stokje voor de pro-actieve hou ding van de wethouder. Martien Zij derhand (GBZ) "We moeten op een zorgvuldige manier een invulling vinden voor het afvalbeleid in de gemeente." Met uitzondering van de WD en Trots Op Nederland stemden alle partijen in met het amendement om na de implementatie in Nieuwer kerk eerst de werking van het nieu we systeem te evalueren voordat er verder actie wordt ondernomen. De argumenten van Gemeente Be langen Zuidpias zijn zowel van so ciale als financiële aard. Zijderhand: "Nadat de raad in maart een beslis sing heeft genomen over de onder grondse afvalbakken is pas bekend geworden dat de gemeente de ko mendejaren met omvangrijke finan ciële bezuinigingen wordt gecon fronteerd." Daarnaast waarschuwt de partij dat er zorgvuldig moet worden gehandeld. "Gelet op de lan delijke reacties is het uitermate zin vol om het nieuwe afvalbeleid met voorzichtigheid ter hand te nemen." Volgens Ferry van Wijnen (TON) zitten de inwoners van Zevenhui zen helemaal niet te wachten op de nieuwe afvalbakken. "De on dergrondse containers zijn een overbodig luxe project." Uit een onderzoek onder de bewoners van Zevenhuizen blijkt volgens Van Wij nen dat slechts 15 procent van de ondervraagden de nieuwe contai ners graag zou willen zien. "Ik blijf het toch raar vinden dat hier blijk baar niet naar wordt geluisterd." De andere tegenstander van het amendement wil liever langer wachten met de invoering. Ginus Aalderink (WD) "Wat mij betreft hoeven we als raad nu nog niet te beslissen over de ondergrondse con tainers." Het raadslid is van mening dat de zaak de komende jaren op een lager pitje mag worden gezet. "We zijn niet tegen een investering in het afvalbeleid, maar zouden lie ver zien dat het over een paar jaar wordt uitgesmeerd." Wethouder Hazelebach had een heldere verklaring voor het snelle invoeren van de ondergrondse con tainers. "We hebben een goede prijs kunnen krijgen voor een partij van de containers. Als we de invoering langzamer doen, kost het uiteinde lijk veel meer geld. Daarom is er in eerste instantie besloten om de in voering snel te doen." Daarna bood hij nogmaals zijn excuses aan. "Zo als ik al zei, ik had dit niet op deze manier moeten doen en ik heb dan ook al een standje gekregen van de burgemeester." De kinderen moeten weten waarom ze verlichting moeten hebben. Zevenhuizen - De afgelopen week zijn jonge scholieren van verschillende ba sisscholen voorgelicht over de verlichting van hun fiets. Politie Hollands Mid den en Veilig Verkeer Nederland (WN) afdeling Zuidpias deelden vlak voor de scholen begonnen flyers uit met daarin informatie over fietsverlichting en de mogelijke boete die je kunt krijgen als de verlichting niet in orde is. Aan het eind van de week concludeerden zij dat de fietsverlichting in Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel veelal in orde was, maar in Moordrecht fietsten er echter nog veel fietsers zonder lampjes. Door Bart Janseri Het is vrijdagochtend, tien vóór acht. Het is nog rustig op het schoolplein van De Eendragt en het begint lang zamerhand lichter te worden. Wijk agent Bas Rijfers heeft twee stapel tjes met flyers gekregen van WN. Hij vouwt ze rustig in elkaar, dat is makkelijker met uitdelen. Samen met Cees van de Bovenkamp van Zuidpias - De burgemeester, wethou ders en raadsleden werden voor aan vang van de raadsvergadering dinsdag 29 november verrast door een optre den van Fabia Dance Center. Een jong lid overhandigde duizend handteke ningen aan de burgemeester. De dans school wil ruimte om uit te breiden. Door Erwin van 't Hof Fabia Dance Center is de afgelopen jaren zoveel gegroeid dat er bijna geen ruimte meer is in 't Blok aan het IJsermanpad. De lessen zijn overvol en er zijn geen extra uren meer mo gelijk. "Het huidige pand is gewoon niet toereikend meer," zegt initiatief nemer van de handtekeningenactie Marian Hazebroek. "Daarnaast levert de huidige locatie gevaarlijke situa ties op. De leerlingen kunnen alleen via een fietspad bij 't Blok komen." Burgemeester Gert-Jan Kats nam de handtekeningen enthousiast in ontvangst en beloofde dat er goed naar de mogelijkheden wordt geke ken. "Duizend handtekeningen kan je natuurlijk niet herkennen, het mag duidelijk zijn dat dit iets is dat echt speelt in de gemeente. Het col lege gaat een voorstel maken voor de raadsleden. Uiteindelijk is aan hen de beslissing wat er in de toekomst met Fabia Dance Center gaat gebeuren." WN gaat hij deze ochtend de fiet sende basisschoolbezoekers voor zien van flyers. "We doen dit nu nog preventief, zodat de kinderen weten waarom ze verlichting moeten heb ben. Daarnaast hebben ze nu nog de tijd om hun verlichting in orde te maken, want bij een volgende con trole moeten zij gewoon een boete betalen. Dat is zo'n veertig euro", vertelt Rijfers terwijl hij de omge ving in de gaten houdt. Tot tien over acht is het vrij rus tig. Er komt af en toe een fietser- tje aangewandeld met een fiets in zijn handen. "Normaal fietsen ze hier over de stoep", aldus Rijfers. Zijn uniform en gele hesje, die de andere flyeraars ook dragen, schrik ken blijkbaar af. Op één jongeman na fietst er niemand over het trot toir. "Jammer genoeg is dat alleen als wij hier staan, want er zijn eerder al klachten over gekomen." Opvallend is ook dat zo goed als iedereen zijn licht aan heeft staan. Om kwart over acht komen de eer ste fietsers zonder verlichting aan. Ondertussen is de straatverlichting ook uit en komt de zon langzaam op. "Niets aan de hand dus, maar we geven toch een flyer mee." Om half negen zijn alle kinderen binnen en zit de taak van het team er op. "We zijn bijna door onze flyers heen, dus dat is mooi", vertelt Cees van de Bovenkamp. "Deze week heb ben we gezien dat het wel goed zit met de verlichting, alleen de mid delbare scholieren in Moordrecht lijken het nog 'stoer' te vinden om zonder licht te fietsen, maar het is eigenlijk gewoon gevaarlijk." Zuidpias - Bij de Centra voor Jeugd en Gezin, CJG, in Moordrecht, Zevenhui zen en Moerkapelle gaan maandag 12 december de inloopspreekuren van start. CJG Moordrecht en CJG Zevenhuizen houden tweemaal per week in loopspreekuur en CJG Moerkapelle eenmaal. Het CJG in Nieuwerkerk aan den IJssel bevindt zich in de laatste fase van een verbouwing. Medio januari gaat hier de centrale balie van start. Kats verrast door dansoptreden. Op dinsdag 13 december geeft wethouder Jan Verbeek in Moerka pelle officieel het startsein voor de opening van de drie inlooppunten. In Oud Verlaat en in jongerencen trum 't Blok in Nieuwerkerk zijn al CJG inlooppunten gevestigd. In te genstelling tot in de andere kernen beschikt Nieuwerkerk dus over twee CJG inlooppunten; één speciaal voor jongeren en één voor ouders. Op 31 december moet iedere ge meente beschikken over een Cen trum voor Jeugd en Gezin. Hier wer ken medewerkers van bijvoorbeeld het consultatiebureau, (school) maatschappelijk werk en van het Opvoedbureau nauw samen. De me dewerkers bieden een luisterend oor, geven tips en beantwoorden kleine en grote vragen over opgroeien en opvoeden. Een afspraak maken is niet nodig en er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en voor ope ningsuren: www.cjgzuidplas.nl of 0900-4440008. mag

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13