Anouk Dijkstra in finale Miss PlusSize Fashion Verkiezing Doe als Sint en Piet Stichting Dier Retour Waarom zo somber? Moerkapelle in wintersfeer Kees en Kiek Tuitel 60 jarig huwelijk HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 7 DECEMBER 2011 15 Willem Kooyman (1926) blikt terug "Er waren toekomstvoorspellende zigeuner vrouwen, nepperitus natuurlijk..." De Sint-avonturen van Seniorweb Kerstles muziek met peuters bedanken iedereen hartelijk voor de getoonde belangstelling, bloemen, boeketten, kaarten en felicitaties ter ere van het Door Elly van Gelderen DeMoordrechtse Ellyvan Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers], verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Zevenhuizen - "Drie ge slachten lang waren we boeren in een boerderij aan het Noordeinde: grootva der, vader en ik. Het was een gemengd bedrijf. Mijn ouders hadden vier kinde ren. Het was een eind lo pen naar de lagere school in Zevenhuizen. Na school tijd werkte ik bij boeren voor een zakcentje. Ik verzorgde Boven paarden, hielp bij het melken en bij de akkerbouw. Voor het dorsen lieten we een dorsmachine van firma Visser ko men. In de winkels kwamen we niet veel, we hadden zelf melk en verbouwden onze groenten en aardappelen in de tuin. De bak ker en de slager kwamen aan de deur. Oorlog In onze grote schuur werden in de oorlog paarden van de Duitsers gestald. Er werden staljongens aangesteld voorde verzorging. Het waren aardige jongens uit Polen die liever thuis waren gebleven. •Zelf had ik konijnen voor de slacht die ik voerde met het haver van hun paarden, wat ze niet merkten. Bij boer van der Wel waar ik later werkte wasje niet veilig, het was dichtbij de spoorbaan waar veel op werd geschoten. Bij hen waren ook veel soldaten ingekwartierd. Soms kwamen ze naar ons en dronken ze veel jenever op zolder waar ze sliepen, zodat het een lol lige boel werd. Officieel mochten ze geen alcohol drinken, maar als er geen 'hoge' bij was gingen ze zich wel eens te buiten. Vanuit Waddinxveen werden de soldaten bevoorraad met onder andere eten. We mochten hun paarden soms gebruiken voor het ploegen in het land. Dan ging er wel een soldaat mee. Ze waren veel te bang dat we de paarden zouden wegmoffelen. We moes ten bijna al het graan inleveren aan de moffen maar als ze even niet opletten, dan nam ik een paar zakken weg en verborg ze. Ten slotte was het ons eigen graan. Op een keer werd ik uit het land geplukt door Duitsers en moest ik mee met paard en wagen om paarden te gaan vorderen in Pijnacker. Toen we op de rijksweg reden kwamen vliegtuigen laag Een oude dorsmachine van Visser. Piet Otterspeer, links Hannes Spruit en Arie van Prooyen. over vliegen om te bombarderen. De soldaten renden weg en zoch ten dekking maar ik moest op de wagen blijven, alsof mijn leven minder waard was. We moesten rapporteren waar paarden waren die ze de volgende'dag in Rot terdam tot hun verdriet moesten inleveren. Na afloop moest ik de soldaten weer in Gouda brengen zodat ik in donker, er was nergens verlich ting, weer terug moest. Kermis Uitgaan deed je niet veel, wel gingen we jaarlijks met een groep jongens naar de Stolkse - en naar de Waddinxveense kermis, dat was gezellig. Het waren andere ver makelijkheden dan tegenwoordig. Er waren toekomstvoorspellende zigeunervrouwen, natuurlijk nep peritus maar je kon wel lachen. Er waren acrobaten, en lilliputters deden voorstellingen. We dronken uiteraard te veel en maakten plezier. Je was allemaal op de fiets, maar recht rijden was er dan niet meer bij zodat we on derweg ook veel gelachen heb ben. ledereen moest hard werken in die tijd dus kwam je wel los als je eens uit ging. Ook gingen we op zaterdagavond naar de gezellige Dorpstraat in Zevenhuizen waar er zogenoemde vrouwenmarkt was. Ik trouwde met aardig meis je, kraamverzorgster Cobie Spruit. We gingen op het boerderijtje van mijn ouders wonen die toen al waren overleden. Vijftien jaar geleden verhuisden we naar de Klinkhamerweg en nu wonen we in een aanleunwo ning naast het zorgcentrum. Nog steeds mis ik het werk rondom ons vroegere huis maar als je ou der wordt kan je het lichamelijk ook niet meer aan en heb je soms geen keus." Nieuwerkerk aan den IJssel - Anouk Dijkstra is vrijdag 25 november door gedrongen tot de finale van de Miss PlusSize Fashiorr Verkiezing die op 25 maart voor de negende keer gehouden wordt. Tijdens de Grote Maten Beurs in het Beursgebouw in Eindhoven strijden de twaalf finalisten om het felbe geerde kroontje. De finalisten worden de komende maanden tijdens hun voorbereidingen voor de finale ge volgd door de jury en door het beurs- team. De kandidaat met de grootste Plus-factor wint de verkiezing. Tijdens de finale willen de kandidaten uitstralen, dat zij, dankzij of ondanks hun overgewicht ook een gewoon Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Het was ergens in de vorige eeuw, toen we geklop hoorden op de deur van ons computerlokaal. Binnen, riepen we. Tot onze verbazing was het Sint Nicolaas in eigen persoon, vergezeld van een aantal pieten', zo begint het relaas van de mensen van PCOB Se nior Web. Zij hadden een bijzondere ontmoeting met Sinterklaas. 'Om kort te zijn: Ze wilden graag compu terles volgen - eerst voor beginners en daarna ook voor gevorderden. Blij verrast schreven we hun namen voor een cursus in. Na afloop kregen ze een certificaat. Sindsdien hebben veel Pieten, Klazen, Pieternellen en Klazientjes hun voorbeeld gevolgd. Maar om serieus te verder te gaan: Doe als Sint en Piet - vergeet het niet!' Belangstellenden kunnen zich vanaf nu weer inschrijven voor zowel be ginnerscursussen als voor gevor derden. Er worden ook workshops gehouden, bijvoorbeeld 'foto Picasa' en 'fotoalbum maken'. Voor meer informatie: 0180-312783, 0180-326088 of ans.joopverhave@ telfort.nl leven hebben. Dat ze ook lief, leuk, sociaal en aardig zijn en dat ze net zo gewoon zijn als iemand die geen overgewicht heeft. "De wereld moet eens stoppen met het beoordelen op uiterlijk. Iemand is meer dan alleen zijn kledingmaat." Voor meer informatie: www.missplussizefashionverkiezing. nl. Nieuwerkerk aand en IJssel - Engel tjes, de kerstman, dieren in de winter, sneeuw, koekjes bakken, dat zijn de items die aan de orde komen tijdens de kerstles muziek met peuters. De les is bedoeld voor peuters tussen twee en vier jaar, vergezeld van een vol wassene. In de bibliotheek wordt een les gegeven op vrijdag 16 december, aanvang 10.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 4,- euro. Op woensdag 21 december is de les in de muziekschool, aanvang 10.30 uur. De kosen voor deelname bedragen hier 5,- euro. Info en aanmelden: www. muziekschoolnkerk@kpnmail.nl Vermist Cyperse poes, veel wit, witte onder kant, poten, bef, in snoet, band om schouders, gechipt, acht maanden oud, Acaciastraat, Waddinxveen. Gevonden Geheel zwarte kat, Bredeweg, Moer kapelle. Bruin schaap, klein formaat, ras onbekend, Van Hasseltweg, Moer- kapelle. Witte kat, zwart /grijze vlek tussen ogen/oren, wit bandje met steen tjes, Zouterijweg, Nieuwerkerk aan den IJssel. Regio - Bij Kwadraad Maat schappelijk Werk gaat half janu ari de cursus 'Op zoek naar zin' van start voor 50-plussers die moeite hebben de zin van het leven te zien. In de cursus draait het om ver halen uit het eigen leven. Het te rugblikken helpt om zicht te krij gen op het voorbije leven en om vorm te geven aan de toekomst. De deelnemers leren nieuwe mensen kennen en de cursus kan helpen de zin in het leven terug te krijgen en de negatieve spiraal te doorbreken. De cursus, bedoeld voor mensen met licht depressieve klachten, omvat twaalf wekelijkse bijeen komsten van tweeënhalf uur. Er is plaats voor twaalf deelne mers. Voor meer informatie, op werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur: 088- 9004000. Gecastreerde geheel witte kater, flat De Els, Nieuwerkerk aan den IJssel. Schildpadpoes met wit, blauw bandje, Zuidelijke Dwarsweg, Ze venhuizen. Zwarte kat, witte voeten, bef, kin, kraag, tussen voor en achterpoten, circa zes maanden oud, loopt circa vier weken rond, Henegouwerweg, Waddinxveen. Grijze valkparkiet met een gele kop, rode wangen, zijkanten vleugels wit, Prins Bernhardlaan, Waddinxveen. Een ongecastreerde bruine kater met beige vlekken, wit befje, jonge kat, loopt rond vanaf begin oktober, Recreatiepark Middelburgseweg, Waddinxveen. Rood met witte kat, Recreatiepark, Middelburgseweg, Waddinxveen. Zwart hondje met een klein beetje wit, kruising, reutje, halflangharige krullerige vacht, Gouwebos, Wad dinxveen. Help mee de stichting te laten be staan en maak een gift over op rekeningnummer 105772895 ten name van Stichting Dier Retour te Groot Ammers. Voor informatie en aanmeldingen: 0184-661509 en www.dierretour.nl. Moerkapelle - Het was zonnig, koud en gezellig tijdens de Winterfair op het sfeervolle erf van The Farm Shop. Veel inwoners van Moerkapelle en daar buiten bezochten de WinterFair op 25 november. De verse oliebollen waren niet aan te slepen en de erwtensoep smaakte prima en was helemaal op. Onder het genot van koffie met huisgemaakte appeltaart en warme choco lademelk werd er gezellig bijgepraat in de koffiehoek. De handgemaakte quilt ging naar mevrouw Henkelmans uit Bos koop. De verschillende standhou ders deden goede zaken. Zo waren er kramen met brocante, woonde coraties, beenmode, houten speel goed, cadeauartikelen, groene kransen en groendecoraties. De organisatie kan terugkijken op een geslaagde WinterFair georgani seerd door Woord en Daad. De op brengst bedraagt 3600,- euro. Dit wordt door het NCDO verdubbeld, zodat de uiteindelijke opbrengt 7200,- euro bedraagt. Het geld gaat naar een school voor vakon derwijs in Tjsaad. Door middel van onderwijs krijgen kansarme kinde ren zo de kans een toekomst op te bouwen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15