Expositie Artquilts Irma Markus Tentoonstelling Zang en Kleur Er werd gebridged Laatste hap roeibaan Eendragtspolder Zoekgeraakte Piet in 't Reigerbos teruggevonden Spelletjesmarathon brengt bijna vierduizend euro op Brandweersint met loeiende sirenes naar De Eendragt Klikken maq HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 7 DECEMBER 2011 17 2,2 km lange Willem-Alexander Baan bijna uitgegraven Zevenhuizen - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen zijn van zaterdag 10 december tot en met 28 januari een aantal 'artquilts' van Irma Markus te bewonderen. 'Ik vind het een eer om met mijn quilts in het dorp te exposeren waar ik ben opgegroeid', aldus de textielkunstenaar. voor tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Onder de te bezichtigen quilts be vindt zich ook de quilt waarmee Markus Europees kampioen werd bij de Open European Quilt Champion ships. Eén werk is zelfs voor het eerst te zien: het driedimensionale quiltwerk 'Wonend bij het laagste punt van Nederland, houden wij de voeten droog?'. Inspiratie -hiervoor kwam van het NAP-monument naast de snelweg in Nieuwerkerk aan den IJssel. Herinneringen in textiel Markus maakt niet alleen eigen werk, maar ook textiele herinne ringen in opdracht. 'Als mensen een tastbare herinnering willen, kunnen ze kleding of andere stof fen laten verwerken in een kleed, kussen of quilt als herinnering aan een dierbare, maar net zo goed als herinnering aan een jubileum of een Het NAP-monument, geboorte.' driedimensionaal weergegeven Voor meer informatie: in een artquilt van Irma Markus, www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag 9 en zaterdag 10 december de jaarlijkse tentoonstelling in het clubgebouw aan het Nijver heidscentrum 50. Er zijn 683 vogels te zien zijn van kookaburra's en Lori's. De vogels kanarie tot parkiet en dit jaar ook zijn afkomstig van 67 inzenders, weer bijzondere soorten zoals Er is ook een verkoopklasse. Wet- Artquilts zijn kunstwerken van tex tiel, waarbij ook diverse andere ma terialen worden gebruikt als bladko per, papier en verpakkingsmateriaal. Markus verft vaak haar eigen stof fen. Haar werk wordt veel gevraagd Zevenhuizen - Op spectaculaire wijze kwamen Sint en zijn pieten maandag 5 december bij basisschool De Eendragt aan. Kinderen en ouders keken hun ogen uit toen de Goedheiligman in een brandweerwagen met loeiende sirenes kwam aanrijden. Sint bracht aan alle groepen een bezoek en werd getrakteerd op liedjes, toneelstukjes, dansjes en kunstjes. Voor ieder kind kwam er uit de zak van zwarte piet een leuk cadeau. www.hartvanholland-online.nl houder Arjen Hazelebach opent de tentoonstelling op vrijdag 9 de cember om 20.00 uur. De vogels zijn te bewonderen op vrijdag van 15.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De toe gang is vrij. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 29 november de vier de zitting in de tweede ronde ge bridged. In de A lijn werd de eerste plaats gedeeld door het echtpaar Bolsterlee en de heren Bantje en de Wall met 62.20%, tweede wer den Guisy hatenboer en Truus van Leeuwen met 59.52% en derde Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk met 57.74%. In de.B lijn wonnen Mar Christiaanse en Elly Miltenburg met 61.31%, werden Leo Hesseling en Dick van der Horst tweede met 57.44% en Henk en Riet Heemskerk derde met 55.95%. In de C lijn wer den Tiny Knijnenburg en Elisabeth Tump eerste met 62.81%, Irma de Jong en Henk de Reede tweede met 56.61% en Annie Everwijn en Jan- ny Moonen derde met.53.13%. In de tussen stand gaan Ruud Bantje en Mark de Wall aan kop met 61.89% in de A lijn. In B lijn zijn dit Frits Lammerts en Erik Mulder met 56.44% en in de C lijn staan Rieneke en Ed Keizer met 63.61% eerste. Zevenhuizen - De 24-uurs spel letjesmarathon die vorige week gehouden heeft 3802,65 euro op gebracht. Het geld is bestemd voor een landbouwvoertuig voor het pro ject in Kenia van de stichting Schik. De organisatie bedankt een ieder die zijn medewerking heeft verleend. Zevenhuizen - Ook op de basisschool 't Reigerbos is Sint op bezoek geweest. De Sint en twee pieten waren een beetje onrustig want er was een piet weg. Ze zochten overal met de kinderen maar nergens te vinden. Totdat de postbezorger voor de deur stond met een heel groot pakket. En ja hoor, daar was piet nummer 3. Die was stiekem de doos ingekropen om de cadeautjes uit te pakken, maar was toen opeens zelf ingepakt. Gelukkig kwam de post bezorger het grote cadeau snel brengen en had ze ook de andere cadeautjes voor de kinderen bij zich. Zevenhuizen - Aan de laatste hap uit de Willem-Alexander Baan wordt don derdag 15 december een officieel tintje gegeven. Die laatste hap is mijlpaal in de Eendragtspolder, waar een bijzonder buitengebied wordt gerealiseerd met ruimte voor waterberging, recreatie en een internationale roeibaan. De realisatie van de internationale roeibaan is begin dit jaar gestart. De baan is in de tweede helft van volgend jaar klaar. Het wordt een ontmoetingsplek voor sporters, een trainingscentrum voor aanstormend talent en het krijgt een belangrijke functie voor regionale en (interna tionale roeiwedstrijden. In januari 2012 start de bouw van verschillen de voorzieningen bij de roeibaan. De roeibaan ligt in het grootste waterbergingsgebied van Zuid-Hol land. In noodsituaties kan in de Een dragtspolder vier miljoen m3 water tijdelijk worden opgeslagen. De herinrichting van de Eendrag tspolder is een samenwerkingspro ject van de provincie Zuid-Holland, gemeente Zuidpias, hoogheem raadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en recreatieschap Rottemeren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17