"Dat lekkere wijfie moet ik vast zien te houden" Pietenmiddag Keijzerschool Workshop kerstballen breien Boelhuis in oud Beth-San Sinterklaas bezoekt Hobbelpaard HART VAN HOLLAND I MOERKAPELLE 7 DECEMBER 2011 19 Echtpaar Tuitel 60 jaar getrouwd Droomdekentje met voelbare elementen Moerkapelle - Hij was 22 jaar toen hij haar, bij een festijn in Boskoop, in het vizier kreeg en dacht: "Dat is een lekker wijfie, die moet ik vasthouden". Kees Tuitel gooide al zijn charme in de strijd en wist Riek in te palmen. Het echtpaar vierde dinsdag 29 november hun 60-jarig huwelijk en werd gefeli citeerd door burgemeester Gert-Jan Kats. "Toen wij jong waren, was er nog niet zoveel te doen en dus liep ieder een in de regio uit voor een zang- en muziekconcours in Boskoop. Toen ik Kees zag, riep dat meteen een heel vertrouwd gevoel bij mij op. We spraken meteen voor de volgende dag af. Hij kwam uit Moerkapelle, ik uit Boskoop", vertelt Riek, nu 83 jaar. Het tweetal krijgt verkering en trekt er regelmatig samen op uit met de fiets. Kees lacht. "Ik had vaak een oude jas bij me waarop we dan een beetje konden liggen in het gras. Zoveel meer mogelijkheden had je in die tijd niet." Het stel besluit in Boskoop te gaan wonen. "De buurman van mijn ou ders vertrok om zijn moeder te ver zorgen. Na anderhalfjaar kwam hij echter terug en maakte opnieuw aanspraak op zijn woning. Wij ver trokken naar Moerkapelle waar mijn man inmiddels een huis had laten bouwen." Kees was echter maar weinig thuis. Maar liefst tot zijn 80ste is hij actief geweest als internationaal vracht wagenchauffeur en reed met name op Duitsland, Oostenrijk en Frank rijk. "Ik heb het altijd met plezier gedaan." Kees heeft onderweg heel wat avonturen meegemaakt. Hij ver telt over omkoperij bij de grensover gangen en over andere culturen. Riek vult aan: "Soms was hij wel tien dagen achtereen weg. Dan kwam hij thuis, kon ik snel even al les wassen en weg was hij weer. Of ik niet eenzaam was? Welnee. Mijn moeder heeft jarenlang bij ons ge woond. Dat heeft Kees zelf aan haar gevraagd." Laatstgenoemde legt uit: "Dat was een mooi mens. Daar heeft mijn vrouw ook veel steun aan ge had." Helemaal toen er kinderen kwamen. Drie in totaal, twee meiden en een jongen. Riek pakt een fotolijstje van de kast. "Dit is de oudste. Zij leeft inmiddels niet meer. Ze is op haar 47ste aan borstkanker overleden". Burgemeester Kats die inmiddels ook is gearriveerd, merkt op dat dit soort dingen extra moeilijk kunnen zijn op dagen als dit. Riek knikt. "We hebben er vanochtend ook even bij stil gestaan. Evenals bij ons klein kind dat bij een ongeluk om het leven is gekomen." Maar naast verdriet, staat de dag ook in het teken van de liefde en feest. Riek en Kees stralen wanneer ze vertellen dat ze vanochtend door dochter Karin zijn verrast met een orgel voor de deur. "De hele buurt liep uit", lacht Riek. Burgemeester Kats heeft er meteen een plaatje bij. "Dus jullie liepen hier vanochtend al in polonaise te zingen?" Een buurt genoot die even een bloemetje komt brengen en juist op dit moment bin nenvalt, bevestigt dat het een vro lijke boel was en er echt feest is ge vierd met het diamanten echtpaar. Cornelis (Kees) en Hendrika (Riek) Tuitel krijgen uit handen van burgemeester Kats een boek cadeau dat de plaatselijke geschiedenis beschrijft. Pret met Piet. (foto:Jolanda Bonnet) Moerkapelle - Zoveel jonge pietjes bij elkaar op de Keijzerschool, oma Piet zou trots zijn geweest, als ze dit had gezien. Groep 1 tot en met 4 verkleed, geschminkt of niet, het maakte niet uit, de kinderen hebben het pieten kwartet gespeeld, pepernoten gebakken, geknutseld, gegymd en gekleurd over Sinterklaas. Groep 5 tot en met 8 heeft geknutseld voor de Sint. Moerkapelle - 'Blij dat ik brei' houdt dinsdag 13 december een workshop kerstballen breien. Een simpel brei werk op vier of vijf pennen, waar bij veel creatieve variaties mogelijk zijn. De workshop wordt gehouden op het adres Papaverlaan 46 van 13.15 tot 15.15 uur. De kosten voor deel name bedragen 5,- euro. Daarnaast is een gift voor het werk van Yvonne Kroon onder de Romavrouwen in Roemenië zeer welkom. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht): 079-5931520 of mpl@solcon.nl Moerkapelle - Beth-San houdt za terdag 10 december van 10.00 tot 15.00 uur een boelhuis in het woon zorgcentrum aan het Kerkplein 1. Alles wat niet is meeverhuisd naar het nieuwe centrum gaat voor een klein prijsje weg: meubels, servies, (koel) kasten, vensterbanken, (bu reaustoelen en accessoires, schil derijen, gordijnen, lampen en nog veel meer. De opbrengst is bedoeld voor bewegingstoestellen voor de bewoners en wordt door het Natio naal Ouderenfonds verdubbeld. Moerkapelle - De droomdekenmaak- sters van de afdeling Moerkapelle werken 7 december aan een droom- deken voor een slechtziend of blind kind. Wie de avond bij wil wonen kan contact opnemen via 06-27516209 of mariejose.phylipsen@gmail.com. Moerkapelle - Een bezoek van Sinterklaas aan peuterspeelzaal het Hobbelpaard zorgt bij de kleintjes altijd voor de nodige spanning, maar Sinterklaas, echte kindervriend als hij is, wist de kinderen ook dit jaar weer vlot op hun ge mak te stellen. De kinderen wilden vervolgens best met de Sint op de foto en een handje geven lukte ook nog wel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19