verhage verhage Recordopbrengst voor Mexico-avond Thorbecke 1 iroef het bi j verhage Ford Focus rijdt door na aanrijding Sint reikt cheque uit aan DaDa javaanse frikad 2 halen 1beta milkshake 0,3 Itr vprhaop kin cordon HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 7 DECEMBER 2011 i i Maltaplein 11r lUesselande Dorrestein 1, l\lieuwerkerk a/d IJssel van 4,35 «20,000. l van 1," 6.50 van (max. 2 per bon) Een geweldige opbrengst, alles gaat naar Mexico. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het schoolgebouw van het Thorbecke Voort gezet Onderwijs (TVO) stond vrijdag 2 december in het teken van Mexico. Voor de vierde keer organiseerde de school een zogenaamde Mexico-avond om geld op te halen voor Wereldouders, een organisatie die verschillende projecten heeft in Mexico. Dit jaar overhandigde scheidend directeur Selma Klinkhamer een chegue met daarop de opbrengst van dit jaar: 20.000 euro! Door Bart Jansen In 2006 organiseerde het TVO voor het eerst een actie voor Mexico: "In 2005 werden wij als school benaderd door de Rotaryclub met de vraag of we mee wilden wer ken aan een project waarbij we Mexico zouden steunen", vertelt Selma Klinkhamer tijdens haar openingsspeech. "Natuurlijk wil den wij meewerken en op dat mo ment ontstonden de plannen voor de Mexico-avond zoals we die nu kennen." Er volgen vele acties die keer op keer duizenden euro's op brachten. Eerder dit jaar werd er nog een sponsoractie gehouden waarbij de leerlingen, door middel van hun sportprestaties, zo'n 5600 euro op haalden. Al het geld gaat naar de organisatie Wereldouders voor een weeshuisproject in Miacatlan en een project voor vuilnisbeltkinde ren in Milpillas. De afgevaardigden van Wereldouders waren dan ook dolblij dat zij zo'n mooie cheque in ontvangst mochten nemen. Niet alleen Wereldouders was blij, ook de leerlingen in de school ge noten van de Mexico-avond. In het bijzonder de nieuwe ambassa deurs Ysanne en Yara die volgend jaar afreizen naar Miacatlan om te zien hoe het er daar aan toe gaat. Zij werden als eerst gefeliciteerd door Merel Heijerman, die dit jaar samen met Luke Rodrigues naar Mexico afrees. Eerder die avond deed zij al haar verhaal: "Ik heb hard gespaard voor een vliegtic ket. Daarvoor heb ik heel veel ap peltaarten gebakken en ook veel klusjes gedaan, maar dat harde werken was het waard. Nu ik terug ben weet ik wel dat wij het hier goed hebben en dat ik eigenlijk verwend ben. Toch wil ik zeggen, laat het geld maar rollen, want de kinderen in Miacatlan kunnen het goed gebruiken!" Er werd zeer zeker geld uitgegeven. Met name de Mexicaanse lekkernijen vonden gretig aftrek, maar ook de veiling en rommelmarkt brachten veel geld in het laatje. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie is op zoek naar de bestuur der van een grijze Ford Focus in verband met een verkeersongeval op het Raadhuisplein op donder dag I december. Een 55-jarige Nieuwerkerkse stak rond 16.15 uur over bij het ze brapad en liep richting de Door tocht. Op het zebrapad werd ze aangereden door de automobilist die vanaf de Ringvaartlaan kwam. De vrouw werd aan een heup ge raakt en kwam op de motorkap terecht. De bestuurder remde af, gaf weer gas en reed vervol gens hard weg richting de Bata vierlaan. De vrouw werd over gebracht naar het ziekenhuis. De politie is op zoek naar de au tomobilist die in een nieuw model Ford Focus reed. In het kenteken zit het cijfer (52-x-x). De auto kan schade hebben aan de voorzijde en aan de motorkap. De politie heeft ook een burgernetactie op gestart en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens het sinterklaasfeest op Kindercen trum De Duinen reikte Sinterklaas een cheque van 1150,- euro uit aan Stichting DaDa. Bij De Duinen vond een aantal weken geleden een fancy fair plaats waarbij knutselwerk jes van kinderen werden verkocht aan ouders. De opbrengst bedroeg 1121,10 en was bestemd voor DaDa. Toen Sinterklaas hier lucht van kreeg wilde hij graag meedoen aan de actie voor het goede doel, want DaDa heeft natuurlijk niet zo veel aan peperno ten of marsepein, dus verhoogde Sint het bedrag naar 1150,- euro, onder de voorwaarde dat hij de cheque uit zou mogen reiken. De stichting zet zich in voor kinderen die extra zorg en voorzieningen nodig hebben tij dens hun verblijf in het ziekenhuis. De stichting is nu weer een stapje verder bij haar doel: een werkelijk kindvriendelijke zorg in Nederland.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21