Roti smullen in 't Blok Prijswinnaars Sinterklaaskleurwedstrijd Activiteiten Anbo in december Sint bezoekt judoka's Internet voor beginners Sinterklaas bezoekt Scouting Kerstmarkt op woonzorg boerderij Nooitgedacht Serenade voor de Sint HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 7 DECEMBER 2011 27 De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo organiseert voor de maand december een flink aantal activiteiten of allerlei gebied. Recreatief Senioren, al dan niet lid van een ou derenbond, kunnen bridgen op dins dag 13 en 20 december vanaf 13.30 uur in De Batavier aan de Batavier laan. Er is ruimte voor zestien paren. Meer informatie via 0180-313093. Liefhebbers van darten en biljarten zijn vandaag, woensdag 7, én 21 de cember vanaf 15.00 uur welkom in De Tap in de Dorpsstraat. Klaverjas sen kan op dinsdag 13 en 20 decem ber vanaf 14.00 uur in de restaura tiezaal van zorgcentrum De Meander, ledereen is welkom. Meer informatie via 06-51623750. Sportief Fitnesslessen worden op woensdag 14 en 21 december in de gymzaal van het Comeniuscollege aan het Fresi- aveld gegeven door een ervaren do cente. Nieuwelingen kunnen op af spraak een kijkje komen nemen. Meer informatie via 0180-313093. Yogalessen, ook voor heren, vinden plaats in de Dorpsstraat 32A op dins dag 13 en 20 december van 9.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur; op donderdag 8, 15 en 22 december van 10.30 tot 11.30 uur. Meer infor matie via 0180-313093. Creatief Liefhebbers van werken met per- gamano kunnen onder leiding van Kora Huijser op donderdag 8 en 15 december van 14.00 tot 16.00 uur aan de slag in De Batavier aan de Ba tavierlaan. Meer informatie via 06- 242763711. Kaarten maken kan van daag, woensdag 7 december, vanaf 14.00 uur onder leiding van Corry van Weelde in zorgcentrum De Meander. Meer informatie via 0180-313175. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok was vrijdag 2 december tijdelijk een Surinaamse toko waar kok Irene Graanoogst de heerlijkste roti serveerde, ledereen kon aanschuiven om voor een kleine bijdrage gezellig gezamenlijk te eten. Een concept dat aanslaat. Elke maand is er een kook- café in 't Blok. Lijkt het je leuk om te helpen met koken? Meld je aan bij anton@jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De lei ding van Budoclub Geisha had een brief van de Sint ontvangen waarin hij alle judoka's tot zeven jaar uit nodigde voor een feestje op vrijdag 2 december. Toen de kinderen binnenkwamen was niet alleen de zaal versierd voor de Sint, maar stonden er ook diverse toestellen opgesteld. Al gauw werd duidelijk wat er aan de hand was. De hoofdpiet had hulp nodig, veel pieten waren van de daken gewaaid en ook het paard van Sint was zoek. Wilden de kinderen helpen om de pakjes te bezorgen? Tijdens de trai ning vlogen de kadootjes in het rond. Sint was zeer tevreden over de vor deringen van de nieuwe hulppieten en deelde presentjes uit. Vervolgens ging Sint er met zijn pieten weer snel vandoor om andere kinderen te bezoeken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Internet is in het dagelijkse leven bijna niet meer weg te denken, onder andere als informatiebron naast boeken, kranten en tijdschriften. Ook voor het invullen van formulieren wordt steeds vaker gebruikt gemaakt van internet. In januari gaat in de Openbare Bibli otheek aan het Raadhuisplein voor senioren een beginnerscursus In ternet van start. Samen met zeven andere cursisten maakt men gedu rende drie ochtenden van 10.00 tot 12.00 uur een kennismakingstocht over het World Wide Web, waarna woorden als 'zoekmachines', 'down loaden' en 'apestaartje' geen geheim meer vormen. Enige ervaring met het bedienen van de computermuis is wel vereist. De cursus vindt plaats op dinsdag 10, 17 en 24 januari. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316201 of activiteiten bibliotheeknieuwerkerkaanden ijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren tot acht jaar konden de afgelopen weken meedoen aan een Sinterklaas kleurwedstrijd bij de Wereldwinkel. Alle kinderen hadden erg hun best gedaan. De prijzen gingen naar Anne Rabbett, Tjeerd Eshuis en Max Roctus. Zaterdag 3 december ontvingen de winnaars in de Wereldwinkel hun prijs uit handen van medewerkster Irene. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Bevers, kinderen in de leeftijd van vijf tot zeven jaar, en Welpen, zeven- tot elfjarigen, van scouting Nieuwerkerk kregen zaterdag 3 december bezoek van Sinterklaas. Er werden liedjes ge zongen voor de Goedheiligman, die blij was zulke vrolijke kinderen te ont moeten. De pieten hadden voor alle kinderen iets leuks in de zak. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Woonzorgboerderij Nooitgedacht aan de 's-Gravenweg 6a wordt voor zaterdag 10 december een kerst markt georganiseerd. Tussen 12.00 en 16.00 uur kunnen belangstel lenden een keuze maken uit de ar tikelen die door de bewoners van het complex, jongeren met een licht verstandelijke beperking, gemaakt zijn in de houtwerkplaats, in de keu ken en in de kwekerij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n vijftig jonge enthousiaste muzikanten brachten dinsdag 29 november een serenade aan de Sin tijdens het jaar lijkse pepernotenconcert van de Nieuwerkerkse Muziekschool.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27