Renovatie Ambonwijk roept ergernis op Expositie in bibliotheek Praise avond Kerstmarkt in Dorpskerk De IJssel laat WSV ontsnappen gfipp 28HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 7 DECEMBER 2011 Schaken Moordrecht - De renovatie van de Ambonwijk is in volle gang. Niet alle be woners zijn even tevreden over de gang van zaken. Met name het gebrek aan de mogelijkheid om te kunnen douchen en de afwezigheid van afval- en opslagcontainers, leiden tot protest. Door Nicole Lamers In de Prinses Wilhelminalaan lijkt wel een blik met werknemers te zijn geopend. Op de daken zijn werklui bezig met het vervangen van dak pannen, elektriciens lopen wonin gen in en uit en overal klinkt geboor en gehamer. Badkamers worden vervangen en keukens opnieuw ge ïnstalleerd. Twee bewoners kijken op een af standje toe. Een van de mannen die zijn naam niet wil noemen zegt in één van de huizen te wonen die on derhanden wordt genomen. "Ik ben wel tevreden met wat ze tot nu toe hebben gedaan. Het werd ook wel tijd dat deze wijk wordt opgeknapt. Er zijn mensen die tevreden zijn en anderen denken er anders over." Hij wijst in de richting van zijn buur man. De aangewezen persoon wil ook niet met zijn naam in de krant. Hij zegt nog het één en ander te wil len bespreken met de gemeente. Wel mag er een kijkje in zijn huis worden genomen. Of hij tevreden is over de renovatie die in volle gang is? Hij haalt zijn schouders op. "Wat is tevreden?" Later blijkt het antwoord 'nee' te Werk van Lilian Wessels. Moordrecht - Van het werk van Lilian Wessels is tot dinsdag 3 ja nuari een expositie te bezichtigen in de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen. Van de kunstenaar zijn beelden van kera miek te zien en schilderijen in acryl op doek. Wessels haalt haar inspi ratie uit thema's zoals de mens, dier, aarde en mystiek en haar spe ciale belangstelling gaat uit naar het Boeddhisme en de Afrikaanse vrouw. Voor meer informatie: www.bibiiotheekdegroenevenen.nl. zijn. Hij heeft moeite met de afwer king in zijn huis. Hij laat zijn nieuwe kozijn zien. "Zie het hout ernaast, dat is een hele andere kleur. Dat zal ik zelf moeten gaan verven. Dat is best vreemd als de gemeente zegt dat ze je huurwoning opknappen." Hij laat samen met zijn vrouw de badkamer zien. "Op zich ziet het er best keurig uit, maar kijk daar eens. Daar hebben ze gewoon over de tegels heen gesausd. Kunnen we er zelf gaan afkrabben. En hier is per ongeluk een gat gemaakt in de muur. Het is inmiddels wel gemaakt, maar je ziet hoe het eruit ziet. Pla muur op de wand die ik vervolgens toch zelf zal moeten schilderen." In de woonkamer wordt het gesprek voortgezet. In een hoek staat een deel van het keukengerei opge slagen. Er staan pannen opgesta peld evenals vergieten en bussen met lepels en een schuimspaander. Buiten zijn ook enkele voorwerpen opgeslagen, onder plastic. "Ik weet niet waar ik het anders moet laten, maar als het echt heel hard gaat re genen heb ik een probleem", aldus de bewoner. "Wat dat aangaat was het bij de vorige renovatie, zo'n 25 jaar geleden, beter geregeld. Toen Moordrecht - In de Dorps (Hervorm de) kerk aan de Kerklaan 12 vindt op vrijdag 9 en zaterdag 10 december de jaarlijkse kerstmarkt plaats van de stichting Hulp aan Roemenië- Moordrecht. Op de kerstmarkt kan men terecht voor allerhande kerst artikelen, eigengemaakt gebak, Moordrecht - Met als thema 'Met een TomTom het leven door' vindt op zondag 11 december om 19.00 uur een praise avond plaats in het muziekgebouw van harmonie Kunst na de Arbeid aan de Sportlaan 5. Arie Davidse spreekt deze avond over de vier 'V's'; "Onze levensweg kent een soort geestelijke TomTom. Daarin worden we geleid langs vier kilometerpaal tjes, de vier 'V's', die staan voor ver kiezing, verlossing, verandering en werden we ondergebracht in nood woningen." Het echtpaar heeft ook vijf dagen niet kunnen douchen. "Gelukkig woont mijn moeder in de buurt, an ders hadden we wel een probleem gehad." Nancy Uneputty woont een paar straten verderop. Ze maakt deel uit van een werkgroep die regelmatig over de renovatie praat. Vorige week nog is met de projectleider gespro ken. Aan hem is een lijst overhan digd met zeventig handtekeningen van bewoners die pleiten voor een afval- of vuilcontainer. Uneputty legt uit: "Alles staat in de steigers en dus is aan de bewoners gevraagd alle aanbouwtjes, zoals bijvoorbeeld een afdak, te verwijde ren. Voor velen betekent dit gewoon sloop. Datafval kunnen ze niet kwijt. De gemeente heeft aangegeven dat men het gratis zelf af kan voeren of dat het tegen betaling wordt opge haald. Ze hebben ook al de kosten glühwein en erwtensoep en op het terras kan men genieten van kof fie met apfelstrudel. Op vrijdag zijn belangstellenden welkom van 14.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 14.00 tot 20.00 uur. De opbrengst is bestemd voor projecten in de Roe meense plaats Baratos. verheerlijking." Zaal open om 18.30 uur. Arie Davidse. voor straks een nieuwe aanbouw... Daarnaast zijn sommige mensen zo klein behuisd, dat ze nauwelijks een opslagmogelijkheid hebben. Ook daarvoor was een container wel handig geweest." Ook spreekt Uneputty er schande van dat er, volgens haar soms zelfs zeven dagen achtereen, niet ge doucht kan worden. Moet niet ie dereen die een nieuwe badkamer laat plaatsen, rekening houden met een paar dagen afzien? "Ik heb er persoonlijk niet zoveel moeite mee om me een paar dagen aan de kraan te wassen. Maar zeven dagen niet douchen vind ik wel vrij lang. Waar om stelt de gemeente de douche in de modelwoning hier in de wijk niet ter beschikking?" De gemeente spreekt niet over een modelwoning, maar over een wijk- Ook het derde team kwam in actie, tegen het net als het Moordrechtse team nog puntloze Shah Mata 3 uit Rotterdam-Zuid. Hier trokken de Rotterdammers met 5,5-2,5 aan het langste eind. Clubcompetitie Voor de tiende ronde van de club competitie resteerden zes partijen. Daarbij moesten vanwege afwezig heid van de derde teamspelers een aantal D-spelers het opnemen te gen tweede team spelers. Dat was het geval bij de inmiddels fors op de ranglijstgeklommenCasperde Pijper. Hij kreeg te maken met Rien Duine. Een gambietpion in de opening zag hij niet meer terug en uiteindelijk sneuvelde hij, na een prima partij, in de slotfase. Marten Evengroen moest het opnemen tegen Hans Kortrijk. Sterke tegenstand voor hem en als je dan ook nog een forse fout Ambonwijk wordt volop gerenoveerd. gebouw waar volgens haar geen douche in zit. Een woordvoerster van Zuidpias laat weten dat met bewoners eerder is afgesproken dat men zelf voor een oplossing zou zorgen met betrekking tot het dou chen. "De renovatiewerkzaamheden zijn in nauw overleg met de bewo ners afgestemd. Hiervoor is al sinds 2009 een werkgroep ingesteld. Het is natuurlijk nooit prettig als je te midden van renovatiewerkzaam heden woont en leeft, maar wij hebben geen enkele klacht van in woners ontvangen." De gemeente benadrukt daarnaast dat de wonin gen 'na iedere werkdag wind- en waterdicht worden gemaakt en dat het (indien nodig) verwarmd kan worden, er kan worden gekookt en afgewassen en ook kan men zich zelf wassen en van het toilet ge bruik maken'. maakt, is het snel gebeurd. Minder krachtsverschil was er bij Sjaak in 't Veld tegen Leen Boonstra. Dat bleek op het bord, zij gaven elkaar weinig toe. Het werd hier een puntende- ling. Bastiaan Rietveld had tegen Jan Vink de winst voor het oprapen. Hij kwam een stuk voor en na afruil waren in het resterende toreneind spel voor hem de beste kansen. Hij wist zich er echter geen raad mee en gaf pardoes zijn voorsprong weg, waarna Vink alsnog won. In de twee damesduels ging de winst naar de dames van Eek. Judie gaf Marian Schoonerwoerd geen kans en Anita was Marianne Reijm de baas. De uitslagen hadden geen gevolg voor de top van de ranglijst. Pim te Lintelo blijft nummer een, gevolgd door Frank Visser, Gerard van der Wouden, Ad Multem, Aad van den Berg en Léon Jacobse. De bewoners zien zich gedwongen hun huisraad inpandig te verkassen. Moordrecht - De eerste teams van De IJssel uit Moordrecht en WSV uit Wad- dinxveen doen in speelsterkte weinig voor elkaar onder. Vorig jaar won De IJssel nipt. Ook ditmaal werd het een spannende match die eindigde in 4-4.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 28