W Onderzoek naar hoogspanningsverbinding Nesselande afgerond Straatexpo ZomerWinterWarmte Informatie avond glasvezel Meiden op bres voor Mexico Kinderatelier in Kristal Kunstkerstbomen en kerst versiering gevraagd Samenzang in Open Hof kerk Tien jaar Nesselande Informatie avond over loverboys BOVAG "I HART VAN HOLLAND I NESSE LANDE. I 7 DECEMBER 2011 47 Wij hebben winterhanden vanaf 60,- velgen banden sets vanaf 350,- Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Wij zorgen ook voor de opslag Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nt Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - Er kan geen directe relatie worden gelegd tussen de aanwezig heid van een hoogspanningsverbinding en het ontstaan van leukemie in de wijk Nesselande. Dat schrijft de GGD Rotterdam-Rijnmond in een rapport, waarin nader onderzoek is gedaan naar gezondheid en hoogspanningslijnen. Het onderzoek, waarbij meetgegevens van elektriciteitstransporteur TenneT zijn gebruikt, is gedaan in opdracht van deelgemeente Prins Alexander. Aanleiding voor het onderzoek was het feit dat bewoners zich zorgen maken over de invloed van de hoog spanningslijn op de gezondheid. In Nesselande kregen in de afgelopen jaren in totaal vijf kinderen leuke mie. Bij vragen die dit opriep naar de mogelijke oorzaak hiervan, rees ook de vraag of er een aantoonbare relatie kon worden gelegd met de aanwezige hoogspanningslijn. De GGD heeft daarom een inventarisa tie gedaan met behulp van cijfers van SKION, de Stichting Kinderon- cologie Nederland. Daarnaast heeft elektriciteitstrans porteur TenneT cijfers geleverd over de omvang van de magnetische velden (straling) en de afstand van woningen tot de hoogspannings lijn. Hierbij heeft TenneT inzichte lijk gemaakt hoe hoog de magneti sche veldsterkte gemiddeld was in Nesselande in de afgelopen jaren. Hierbij is uitgegaan van een waarde van 0,4 microtesla: de gemiddelde waarde van magnetische velden die in Nederland wordt geadviseerd als grens bij de aanleg van nieuwe hoogspanningslijnen of de aanleg van nieuwe woningen. Referentiecijfers Uit de cijfers van de SKION blijkt dat het aantal kinderen met leu kemie in de afgelopen tien jaar in Nesselande vijf bedraagt. Dit is meer dan verwacht mag worden op basis van Nederlandse referen tiecijfers. De GGD geeft in haar rapport aan dat een relatie met de hoogspanningsverbinding niet is te leggen. Op de eerste plaats omdat onderzoek op wijk- of gemeente niveau te weinig zeggingskracht heeft om een oorzakelijke relatie te kunnen leggen. Daarnaast geeft de afstand van de woningen van kinderen die leukemie kregen geen aanwijzing voor een relatie met de hoogspanningslijn: de afstand van de woningen van de kinderen tot de hoogspanningslijn ligt tus sen ongeveer zestig en driehonderd meter. De berekende waarden van TenneT voor de 0,4 microtesla zone in de afgelopen periode komen uit op maximaal 35 meter. Verder lig gen ook de scholen, crèches en kin deropvangplaatsen in Nesselande buiten de zone die is berekend door TenneT. Afgelopen periode zijn betrokken bewoners in de wijk geïnformeerd door middel van een aantal per soonlijke gesprekken en informa tiebijeenkomsten. De GGD en Ten neT zullen de komende jaren het optreden van leukemie in Nesse lande en de belasting van de hoog spanningslijn blijven volgen en de deelgemeente hierover blijven informeren. Daarnaast wordt bij landelijke gezondheidsorganisaties zoals het RIVM aandacht gevraagd om op landelijk niveau onderzoek uit te voeren naar het optreden van leukemie en omgevingsfactoren, zoals hoogspanningslijnen. Meer informatie over het onderzoek van de GGD, cijfermatige informatie van Tennet en andere relevante in formatie zoals antwoorden op veel gestelde vragen, komen spoedig te staan op de website van de deelge meente: www.prinsalexander.nl. Ook op de website van Stichting Wijkorganisatie Nesselande (Wo- nio): www.nesseweb.nl komt de no dige relevante informatie te staan. Nesselande - Internet servicepro- vider Wisper houdt dinsdag 13 de cember een informatie avond over het glasvezelnetwerk in Nesselande. Tijdens de avond wordt uitgelegd wat glasvezel is en wat je ermee kan. Na de presentatie is er ruim de tijd om vragen te stellen. De avond wordt gehouden in Kind cluster 2 aan het Marcel Duchamp- plein 801 en begint om 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Voor meer informatie: www.wisper.nl Nesselande - llayda en Vivianne, twee bezoekers van jongerencen trum XpresZo van Stichting Buurt werk, organiseren voor woensdag 14 en 21 december twee 'meidenavon den' waarvan de opbrengst bestemd is voor weeskinderen in Mexico. Op beide avonden kunnen de meiden van 19.00 tot 21.00 uur hun haren laten vlechten, opmaken, sieraden maken en een eigen lied opnemen in de opnamestudio. Er zijn lekkere hapjes en dj Angelo Morello ver zorgt de muziek. Op 14 december zijn meiden van twaalf jaar en ouder welkom; op 21 december de meisjes van de groepen 7 en 8. De toegang bedraagt 4,- euro. Aanmelden kan via daphne.vanharen@buurtwerk- alexander.nl of 010-2862760. Xpres Zo jongerencentrum is gevestigd in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan 404 is tot en met 23 de cember de straatexpo ZomerWinterWarmte te bezoeken. Er is werk te zien van Kardia Heuvel (acryl/krijt, magisch realisme) en van Antonio Acampora (impressionisme). Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander (SBA) is op zoek naar kunstkerstbomen en kerstversiering om samen met wijkbewoners een kerstbos te creëren. Heeft u iets over? Bel 010-2862760 of tineke. vandenberg@buurtwerk-alexander. nl. Nesselande - Kinderen van zes tot negen jaar kunnen vanmiddag, woensdag 7 december, in het Kin deratelier in de Kristal aan de Cypru slaan 404 een persoonlijke kalender maken. Op woensdag 14 december gaan de kinderen een kerstster vou wen. De kosten bedragen 2,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2862760. Nesselande - De huizen in de Bart van der beekstraat werden tien jaar ge leden opgeleverd. Samen met een stukje Laan van Avantgarde en de Gerrit Rietveldstraat behoorde deze straat tot de eersten van Nesselande. Rotterdam - De Protestantse Kerk verzorgt in samenwerking met het Leger des Heils op zondag 11 decem ber om 19.00 uur een Advents Sa- menzangavond in de Open Hof kerk op de Hesseplaats 441De samenzang wordt afwisselend begeleid door een brassband en door orgelspel. Ook het koor van het Leger des Heils brengt, onder leiding van Eric Maan, een aantal liederen ten gehore. De kerk is per bus en metro te bereiken en er is voldoende parkeergelegenheid. Deur open vanaf 18.45 uur. Een aantal weken geleden ontstond bij een aantal bewoners het idee het tienjarig bestaan van de straat te vieren, waarna vervolgens, in de voor deze straat zo kenmerkende goede harmonie, een feest georga niseerd werd voor zaterdag 26 no vember Vanaf 15.30 uur, na een openings woord door Hanneke van Velzen, een der organiseren, werd er tot laat in de avond geproost, gegeten en gedanst en waren er voor de kin deren allerlei leuke activiteiten. Dat het feest een groot succes was, was mede te danken aan de sponso ring door diverse winkeliers uit Nes selande en omgeving. Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander (SBA) houdt vrijdag 9 december een infoavond met als thema loverboys. De avond is bestemd voor jongeren en ouders. Een moeder van en een aantal slachtoffers van een loverboy doen deze avond hun verhaal. De avond wordt gehouden in de Kristal aan de Cypruslaan 404 en begint om 19.30 uur, zaal open 19.15 uur. Voor meer informatie: helpdesk@kerkinnesselande.net of cynthia.vanelk@buurtwerk.nl. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a f Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 47