ZAALVOETBALLEN li KERSTVAKANTIE lic V/ N t BMHL UVE AVOND TMjOK JPKRDAVE Een verfrissende blik all OP DE KNIEEN VOOR NIEHE Avondje Paintballen >31 Ij 52 HART VAN HOLLAND I PEPTALK 7 DECEMBER 2011 Door Pepijn de Groot Dagelijks valt bij mij de Volkskrant op de mat. Als leerling journalistiek (de term 'student' vind ik in dit geval getuigen van grootheidswaanzin] zou je gerust met je neus bovenop het nieuws mogen zitten. De voorpagina bestudeer ik altijd; het ver haal van de dag, de prikkelende ankeilers en de voetnoot van Arnon Grunberg. Nor maliter bevat de VP van de VK ook enkele advertenties. Een theater-, boek- en reis- advertentie ontbreken zelden. De editie van woensdag 30 november verschilde weinig van zijn voorganger en nakomer. Op de VP werd een uitspraak van minister Van Bijsterveldt uitgelicht, Grunberg kafferde op de PW, het boek van Ingmar Vriesema werd getipt als sintcadeau, de voorstelling van Scapino Ballet Rotterdam is een spek takel en de lezer kan voor 55 euro twee dagen in Nederland blijven dankzij KRAS. nl. Een alledaagse Volkskrant. En daar was het gezicht van Ivo. Daar, in die immer zwart-rood-witte advertentie van KRAS.nl. Het zonnige aangezicht van een Griekse tempel omringd door naal denstruiken, of, de fotocompositie van een azuurblauwe zee met lavendelstruiken in kruiken van aardewerk had plaatsgemaakt. Plaatsgemaakt voor een zwart-wit foto van Ivo Niehe, wiens voorstelling werd aangeprezen. Zijn min of meer autobio grafische Jubileumshow in dit geval, niet de Franse voorstelling die hij twee maan den geleden in Pauw Et Witteman eigen handig recenseerde. In de uitzending van 3 oktober vertelde Ivo Niehe over hoe het publiek van hem had genoten in Frankrijk: daar zat een trots man die net had ge zegevierd. Niehes interviews worden op pervlakkigheid verweten, zijn talenknob bel wordt continu op de hak genomen en schrijver Gerard Reve schonk hem de niet al te glorieuze bijnaam 'plastic lui met paardenhaar'. Verguisd door velen en nog apetrots, wat een heerlijke vent die Ivo. De hittepetitjes uit de modellenprogram- ma's janken zich een barst als Daphne Dec kers hen niet uit het programma bonjourt, de duizenden zangtalenten - die al jaren lang auditie doen met dezelfde nummers - krijsen het uit als ze de 'sing-off' halen, scorende voetballers wagen zich aan ach terlijke dansjes na hun doelpunt en kijken in de camera met vuile blikken die zouden moeten getuigen van 'een glorieus gevoel'. En Ivo, die al jaren op de buis is en bij eenieder over de vloer komt? Ivo laat zijn spraakwaterval met golven van hoogmoed rustig kletteren, glimlacht erbij en voelt zich zelfs geroepen om zich te excuseren voor zijn trots. Als ik 65 ben en net zoveel heb gezien als Ivo Niehe, ben ik ook trots op mezelf. Aangezien ik een veelbelovend schrijver ben bij dit uiterst- integere weekblad, neem ik aan dat jij, Ivo, deze editie in veelvoud nabestelt bij de drukker en dit uiterst puik geschreven schrijfsel boven je bed hangt. Wij begrijpen elkaar en ik wacht met smart op je autobiografie. Als je het uitbrengt als luisterhoek in alle talen die je meester bent, schrijf ik me bij allerhande LOI-cursussen in om het te kunnen volgen. Wij begrijpen elkaar, Ivo. Zuidpias - Jongeren van veer tien jaar en ouder die zin hebben in een avondje paint ballen kunnen donderdag 8 december, onder begeleiding van Jeugdwerk Zuidpias, paintballen bij Indoor Paint- ball in Rotterdam. De kosten bedragen 5,- euro. Voor meer informatie en aan melden: allard@jeugdwerk- zuidplas.nl of 0180-315381. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - Het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuidpias orga niseert twee tweedaagse kerstzaal- voetbaltoernooien; één in Nieuwer kerk en één in Moordrecht. In Nieuwerkerk vindt het toernooi plaats op dinsdag 27 en woensdag 28 december in de Parkzoomhal; op donderdag 29 en vrijdag 30 de cember kan er gevoetbald worden in sporthal De Zuidpias te Moor drecht. Voor beide toernooien geldt dat de Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - SuperDave, de bekende cho reograaf die samenwerkt met onder meer Justin Timberlake en Usher, was vanuit Los Angeles naar Rotterdam gekomen om zaterdag 3 december als jurylid op te treden tijdens de landelijke finale van MoveMasterz 2011 in het Zuidpleintheater. Leerlingen van Fabia Dance Center mochten voor het uit 650 man tel lende publiek een optreden verzor gen. Deze kans kregen zij, omdat zij tijdens een gastoptreden bij een van de voorrondes veel indruk op de or ganisatie hadden gemaakt. SuperDave verzorgde in de middag een twee uur durende masterclass in Multicultureel Centrum Odeon. Ook leerlingen van Fabia Dance Center Nieuwerkerk aan den IJssel - 't Blok aan het IJsermanpad 7 davert zater dag 17 december tijdens de Metal Live avond op zijn grondvesten. Op het podium verschijnen de Rotter damse bands Traktor, Dropskill en When All Life Ends. De band Traktor is opgericht door vier fanatieke en ervaren muzikan ten. Zij brengen een eigenzinnige sound waarin invloeden van on der andere death en thrash metal, metalcore, sludge en grunge door klinken. Lastiger is het om Dropskill in een hokje te stoppen, want hun muziek is erg breed met invloe den van Rage Against the Machine en Limp Bizkit. When all life Ends combineert de intensiteit en agres siviteit van deathcore met klassiek geïnspireerde melodielijnen, maat- verschuivingen, rake dissonanten en uitdagend technisch spel. Deur open om 20.30 uur. De toegang bedraagt 3,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bedoeling van het KidsKerstdiner in 't Blok is, dat kinderen op vrijdag 9 december onder begeleiding een kerstdiner klaarmaken, dat daarna uitgeserveerd wordt voor ouders en familie van de jonge keukenbrigade. Voor de kok is het diner gratis, fa milieleden die aanschuiven betalen 5,- per persoon, exclusief drankjes. Het menu bestaat uit noedelsoep of meloen met ham vooraf, gebakken 'aardappels met beenham of lasagne als hoofdgerecht en een Grand Des sert tot slot. Een vegetarische maal tijd is ook mogelijk. De koks worden om 16.00 uur verwacht; de diner- gasten om 18.00 uur. linformatie en aanmelden: 06-81477449 of brian@jeugdwerkzuidplas.nl. eerste dag bestemd is voor voet ballers in de leeftijd van acht tot veertien jaar; de tweede dag voor veertien jaar en ouder. Elke dag vin den er tevens diverse demo's plaats. Spelers zijn dagelijks welkom vanaf 10.00 uur; de wedstrijden duren van 11.00 tot 16.00 uur. De kosten be dragen 5,- euro per team van vijf personen. Voor meer informatie en aanmelden: zaalvoetbaltoernooi-moordrecht@ live.nl of zaalvoetbaltoernooi-nieu- werkerk@live.nl. mochten hierbij aanwezig zijn. Een unieke ervaring voor de dansers. De pepernoten gaan de prullenbak in;Sinterklaas heeft ons land verlaten en het wordt tijd voor kerstkransjes. De pepernoten komen elk jaar eerder in de schappen te liggen, de kerstversiering komt ook al vroeg uit de doos. Mogen de Sint en de Kerstman al vroeg mentaal aanwezig zijnOf moe ten beide tradities minder uitgemolken worden? De panelleden spreken! Kristina van der Molen (18 jaar) uit Moordrecht Kaylee Ramman (16 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel SuperDave, choreograaf van onder meer Justin Timberlake en Usher, temid den van de leerlingen van Fabia Dance Center. Vroeger waren pepernoten, kruid noten en kerstkransjes typisch za ken voor enkel in de Sinter klaas- en Kersttijd. Dat is nu flink veranderd. Ik vind het jammer dat mensen klagen dat ze de peper noten al zat zijn voordat de goed heiligman één stap op Hollandse grond heeft gezet, maar ik vind het ook deels liggen aan de men sen zelf. Laten we kijken waarom de pepernoten in het schap ko men te liggen: er is blijkbaar vraag naar. Als er geen vraag naar zou zijn, zouden de winkels ze ook niet distribueren. Voor mijzelf kies ik ervoor om geen pepernoten en kruidnoten te eten voor de Sint in het land is. Dat maakt het voor mij toch een stukje specialer en dat kan ik iedereen aanraden. Persoonlijk heb ik niet zo'n moeite met pepernoten, chocoladeletters en kerstkransjes van chocolade die al weken van tevoren te koop zijn. Lekker juist! Het moet natuurlijk niet al in de zomer te koop zijn, dan is de lol er vanaf. Wat betreft kerstversieringen: dat maakt het allemaal veel gezelliger. De stad is ineens een stuk leuker met allerlei lampjes en mooie etalages. Ver geet alle oliebollenkraampjes niet die overal al te vinden zijn. Zolang het niet te extreem wordt en de kerstversiering niet in de zomer al verschijnt, vind ik het goed zo.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 52