Meld illegaal vuurwerk! Langlaufen in Gouda Kerstkunstmarkt in Batavier Kerstfeest bij Passage Laatste fase groot onderhoud Coenecoopbrug Kerstmarkt op kerkplein Kerstinstuif m HOEKAPPARTEMENT MET PRACHTIG VRIJ UITZICHT! OPEN HUIS! www.makelaarlagendijk.nl www.funda.nl 0180-323124 HART VAN HOLLAND REGIO 7 DECEMBER 2011 61 10 DECEMBER WELKOM Regio - Bam! Daar is weerzo'n klap. De ruiten trillen nog even na. Steeds vaker hoor je deze harde knallen in de buurt. In bijna alle gevallen gaat het om illegaal vuurwerk dat via internet is besteld in het buitenland en dat niet voldoet aan de veiligheidsregels met als gevolg een groot risico voor bezitters, omstanders en hulpverleners. De politie en het Openbaar Minis terie geven de opsporing van ille gaal vuurwerk prioriteit en roepen ook ouders en docenten op om een handje te helpen. De politie ziet ten opzichte van vorig jaar een duide lijke toename van zwaar explosief materiaal. Soms is dit ook nog zelf gefabriceerd. Politiecommissaris Marlé van Tol: "Het internet is door de consument ontdekt als plaats om vuurwerk te bestellen dat 'lek ker knalt'. In landen als Polen, Por tugal en Tsjechië kun je goedkoop een pakket illegaal vuurwerk be stellen en dat wordt vervolgens in een onopvallende doos bij je thuis bezorgd. Gewoon per post. Veel makkelijker dan dat je naar België moet rijden om daar iets te halen, Daardoor zijn er nu veel meer men sen die vuurwerk in huis hebben en dan ook nog eens levensgevaarlijk vuurwerk. Het zijn vooral veel jon geren die niet beseffen wat voor bommen er onder hun bed liggen. Nog afgezien van het feit dat het ook verboden is om dit vuurwerk te bezitten, want als je het in het buitenland bestelt, gaat het in alle gevallen om illegaal vuurwerk." Doordat het vuurwerk online be steld wordt, is het voor de politie moeilijker geworden om kopers te achterhalen en de veiligheid van Ook zonder sneeuw kan in Gouda het langlaufen beoefend worden. Gouda - Langlaufvereniging Gouda houdt zondag 11 december van 12.00 tot 15.00 uur een open dag. Belangstellenden kunnen dan een kijkje nemen, of een proefles vol gen, op de grootste langlaufkunst- stofbaan van Nederland. Om 13.00 uur gaan proeflessen rolskiën, ski ken en nordicwalken van start. De vereniging voorziet in materiaal; handschoenen moet men zelf mee nemen. Omdat een goede voorberei ding op het langlaufen in Nederland begint, besteden de gediplomeerde instructeurs van de vereniging veel aandacht aan een veilige opbouw van het uithoudingsvermogen en aan de basisvaardigheden. Onder het motto 'Quick Pt Dirty' biedt de langlaufvereniging in het weekend van 17 en 18 december diverse clinics aan. Duursporters, gevorderde langlaufers en biatleten komen ook aan hun trekken in spe ciale trainingsgroepen, die meerdere keren per week intensief trainen om zich voor te bereiden op wedstrijden in de sneeuw. Voor meer informatie: ww.langlauf.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Open Atelier Nieuwerkerk houdt zaterdag 10 december de eerste kerstkunst markt van 12.00 tot 17.00 uur in De Batavier. Het thema is 'de kerstbal het goede boel in'. "Omdat we de kans krijgen ons zo te presenteren vonden we bat we iets konden terug doen door oen goed doel te steunen", zegt een van de organisatoren. Aan de kerst- kunstmarkt is een prijs verbonden: hoeveel kerstballen zitten er in de mand? Er is een aanbod van kunst zinnige en sfeervolle artikelen in veel verschillende technieken zoals keramiek, schilderijen en aquarel len, engelen, hangers voor de boom of raam, kerststukjes, glas in lood en glasfusing. Inner Wheel zorgt voor koffie, thee, koek en gebak. De opbrengst van de dag gaat voor een groot deel naar het hospice IJsselThuis. de buurt te bewaken. Van Tol: "Wij doen daarom een beroep op ou ders en scholen om jongeren op hun gedrag aan te spreken. Vaak weten ouders helemaal niet wat er allemaal hun woning binnenkomt. Zit er in die doos die voor je kind bezorgd wordt eigenlijk wel kleding of apparatuur?" Ouders, docenten en andere be trokkenen die het idee hebben dat iemand illegaal vuurwerk maakt of bezit kunnen via 0900-8844 de po litie inlichten; anoniem kan dit bij Stichting M. op 0800-7000. Stich ting M. is bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 24.00 uur en in het weekeinde van 10.00 tot 18.00 Voor meer informatie: www.meldmisdaadanoniem.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De christelijk-maatschappelijke vrou wenbeweging Passage houdt don derdag 8 december een avond in het teken van het naderende kerstfeest. Mieke van Oostveen vertelt verhalen en omlijst dat met kerstmuziek uit een speeldoos. Ook niet-leden zijn welkom, zij betalen 2,50 euro entree. De avond wordt gehouden in het hervormd kerke lijk centrum aan de J.A. Beyerink- straat 53. Voor vervoer kan men bellen met Riet Reijm: 312402. Waddinxveen - Van maandag 12 december 8.00 uur tot en met vrijdag 23 december 6.00 uur is de Coenecoopbrug buiten gebruik voor de scheep vaart. Onderdoorvaart is wel mogelijk tot een maximale hoogte van 4,90 m (bij -0,60 m NAP). Het wegverkeer kan vanaf donderdagavond 22 december 22.00 uur tot en met vrijdag 23 december 6.00 uur geen gebruik maken van de Coenecoopbrug. De provincie Zuid-Holland vervangt in deze periode het complete aan drijfsysteem van de brug. Om de brug succesvol op afstand te kunnen bedienen, test de provincie de brug in de periode van vrijdag 23 december tot en met maandag 2 januari Dit betekent dat de brug meerdere keren per dag open gaat, ook wanneer er geen scheepvaart verkeer ligt te wachten. De brug wordt in deze periode lokaal bediend en vanaf dinsdag 3 januari vanuit de centrale in Alphen aan den Rijn. De werkzaamheden maken onderdeel uit van het groot onderhoud aan de Coenecoopbrug dat in augustus van start is gegaan. Omleiding Tijdens de nachtelijke afsluiting op 22 december wordt het autoverkeer vanuit Gouda richting Waddinxveen omgeleid via de A12 of de Juliana- sluis in Gouda. Voor verkeer vanuit Waddinxveen geldt een omleiding via de hefbrug van Waddinxveen en de A12. Fietsers kunnen omrij den via de hefbrug Waddinxveen of de sluis in Gouda. Borden geven de omleidingsroutes aan. Info: www. zuid-holland.nl/coencoopbrug. Moordrecht - Op het kerkplein en rond de kerk vindt op zaterdag 10 december van 16.00 tot 21.00 uur de jaarlijkse kerstmarkt plaats. Bij de circa dertig kramen kan het publiek terecht voor bijvoorbeeld warme chocolademelk, glühwein, oliebollen en warme worst en voor allerhande kerstartikelen. Er is een demonstratie wilgentenen vlechten en er is een klompenmaker. Muzika le medewerking wordt verleend door Shantykoor De Moordt Zangers en door Stage Explosion. Kinderen kun nen op de foto met de kerstman. Voor informatie over het huren van een kraam: 06-53772252 of Wil- co@dastoelektro.com. Regio - In de adventstijd houden de katholieke parochies van Nieuwerkerk aan den IJssel, Krimpen en Capelle aan den IJssel, samen met die van Om moord Zevenkamp en Alexanderpolder een kerstinstuif. Zaterdag 10 decem ber van 13.00 tot 16.00 uur vindt het festijn voor de vierde keer plaats in de nieuwe Open Hof aan de Hesseplaats 441 in Ommoord. Het thema is 'licht in de duisternis'. Er wordt medewerking verleend door de koren uit de diverse paro chies en samen met hen worden de aloude kerstliedjes gezongen. Alles onder het genot van een glaasje glühwein, kop erwtensoep en lekker broodje, koffie, thee en limonade. Er is een kerstmarkt, knutselen voor de kleintjes, een loterij ,een cake- sale en nog veel meer. De toegang is vrij, er wordt een deurcollecte ge houden voor een goed doel. Dit jaar is gekozen voor Stichting Ambulance Wens, een stichting die zorgt dat mensen in hun laatste le vensfase nog een wens in vervulling kunnen laten gaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 61