rwi H Slooijer Mi /v v> COCK H00GEND00RH John de Live THE LIMITS (Bluesrock) met gastoptreden van Chuck Memphis Ktoderkle «ffcrê, K-r?do\ 66 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 7 DECEMBER 2011 Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapelle. december 2011 - pagina 3 Café Snackbar 't Wapen van Moerkapelle Moerkapelse Zijde 12a Tel.079-5933646 Vrijdag 23 december Aanvang 22.00 u. Toegang 5 euro Bouwbedrijf VOF Herenweg 44a 2751 DB Moerkapelle Tel. 079-5931689 up Dorpsstraat 32 - Moerkapelle Tel. 079-5933100 www.ieds.nl BEDRIJF fcwi Johan van Stuijvenberg DAGELIJKS VERS VAN HET MES! Bijbels in het Roemeens Van de Gereformeerde Gemeente Moerkapelle kregen wij 875 bijbels. Alle gezinnen hebben er een ontvangen in hun levensmiddelenpakket. Van Hervormde Gemeente Moerkapelle kregen wij 850 geïllustreerde kinderbijbels. Deze bijbels hebben wij in de schoolpakketjes gedaan. De kinderen waren erg blij met hun "plaatsjesbijbel"! Wij hebben nog 495 bijbels over gehouden. Deze zijn bestemd voor de schoolkinderen in de Gemeente Rosia die wij vanaf 2012 hopen te helpen. Nucet. Nucet, een dorpje dat tot de Gemeente Rosia behoort, is vergrijsd. De basisschool staat al jaren leeg. Voormalige basisschool Nucet Een rij van ca. 150 vrachtwagens stond voor de grens te wachten om te worden gewogen. Dat kan een probleem van vele uren worden! Bram en Toma direct naar de Roemeense douane en uitgelegd dat we met 15 vrachtwa gens terug zijn van een hulptransport. Kunnen we niet via de autobusbaan zodat we die 150 wagens gewoon voorbij rijden? De douane had begrip voor onze situatie en stemde toe. Maar dan krijg je het tweede probleem. Ook de Hongaarse douane moet toestemming geven om uitein delijk snel Hongarije in te komen. De Hongaarse douane was inmiddels ingelicht door de Roemeense en verleende alle medewerking. Al met al waren we in krap drie kwartier 2 grenzen gepasseerd en vervolgden onze weg naar Bicske waar we s-middags om 4 uur arriveerden. Deze foto is gemaakt tijdens ons hulptransport. Elena, de vrouw van de burgemeester van Rosia heeft het plan opgevat om van de school een vakantiehuis te maken. Zij kent onze vakantiekampen in Carari en is daar razend ent housiast over. Zij heeft ons haar plannen verteld en hoopt de komende jaren op onze steun. Na het afbreken en opruimen van ons vakantiekamp in juli j.L, hadden we nog 2 dagen over. Bert en Sija Tuitel en ik hebben die dagen benut om naar Rosia en Nucet te gaan. We hebben in Nucet de school bekeken en waren meteen enthousiast. De verbouwing is nog niet klaar, maar we zagen veel voordelen t.o.v. Carari. Thuisgekomen zijn we meteen materialen gaan verzamelen voor -naar wij hopen- ons toekomstige vakantiekamp. Overigens zijn er tijdens dit hulptransport ook al heel wat materialen meegegaan en afgeleverd in Nucet. Emmy Noordam. Woensdag 9 november Na een heerlijke nachtrust vroeg uit de veren! Om half 4 stond het ontbijt klaar en rond 5 uur reden we van het par keerterrein in Sibiu richting Hongaarse grens. Na 4 uur rij den in Lipova even wisselen van chauffeur en gelijk een aantal wagens aftanken. Daarna door naar de grens. Bram Noordam, Frans Stolwijk, Bram Rodenburg een Toma Fita reden vast vooruit om de situatie aan de grens te bekijken. Nou dat was niet voor niets! Zo, dat is weer lekker gelopen! Nu eerst even uitblazen met een lekker drankje en dan alweer een Hollandse maaltijd! Om 7 uur genoten we van Boerenkoolstamppot met rookworst. Na het eten is een aantal medewerkers nog even gaan douchen en andere gingen voor een potje klaverjassen. Donderdag 10 november Ook vandaag weer vroeg! De meeste zaten om 4 uur in de eetwagen van Ron en deden zich tegoed aan lekker ontbijt met een eitje! Een uurtje later vertrokken we van het par keerterrein richting Oostenrijk. Een paar problemen met enkele Goboxen (tol) Uiteindelijk opgelost maar al met al een uur verlies! Rond half 11 reden we weer op de rondweg langs het mooie Wenen. Om half twee nog een korte wisselstop en uiteindelijk arriveerden we om half 5 in Geiselwind (Duitsland) Morgen de laatste dag nog zo'n 650 kilometer naar Nederland. Eerst tijd voor een lekkere maaltijd. Bami en Saté! Daarna lekker ontspannen... even douchen... gezellig een biertje drinken en natuurlijk een onvervalst fanatiek potje klaverjassen. Rond 11 uur lagen de meeste in hun mandje en konden nog genieten van 7 uur nachtrust, want morgenochtend om 6 uur ontbijt. Vrijdag 11 november Een datum die niet meer zal voorkomen 11-11-11! Keurig op tijd zaten de mannen te ontbijten. Om 7 uur vertrokken we uit Geiselwind. Rond half 11 een korte wisselstop en daarna door naar Nederland. Niet via de 3 naar Nederland maar bij Keulen via de 4 en de 61 en bij Venlo Nederland in Waarom via Venlo? De meeste trailers zijn beschikbaar gesteld door Mostert Transport en Rien van den Bogerd Transporten. Deze trailers worden gebruikt voor het trans port van o.a. tuinhuisjes. Gezien het jaargetijde worden ze minder gebruikt en moeten ze naar Tilburg. Na het afkop pelen en parkeren van de lege trailers nog even genoten van een kopje koffie en vervolgens naar het grote par keerterrein in Hendrik Ido Ambacht. Daar onze laatste snelle hap: erwtensoep, rookworst en broodjes! Rond 6 uur vetrokken en even na 7 uur reden we onder grote belang stelling en luid toeterend Moerkapelle in. Een hartelijk welkom met menig kusje en traantje! Tegen half acht waren we in ons magazijn aan de Herenweg waar veei familieleden en belangstellenden zich hadden verzameld. Ingeborg van Rijt sprak een kort welkomstwoordje. Rina Bakker bedankte de 3 dames van de catering voor hun professionele werk en Bram Noordam bedankte nogmaals alle deelnemers voor hun onvermoeibare inzet en benadrukte dat we dankbaar en blij mogen zijn dat wij die vele honderden gezinnen hebben kunnen helpen. Bram Noordam. Handelsonderneming-RjV Herenweg 21 Moerkapelle ^^PEA/ ELEKTRO- EN BESTURINGSTECHNIEK B.V. LANDELIJK ERKEND INSTALLATEUR Engclandlaan 32 2391 PN Hazerswoude I.T.C. Telefoon 0172 23 15 89 Fax 0172 23 21 34 Mobiel 06 55 30 18 18 E-mail: info@cockhoogendoorn.nl www.cockhoogendoom.nl ZWEMER woningen scholen utiliteitsbouw gezondheidszorg vakkundige organisatie en begeleiding van het bouwproces Burg. Klinkhamerweg 28 a 2761 BG Zevenhuizen Telefoon (0180) 63 37 85 www.bouwmanager.nl AANNEMINGSBEDRIJF Knibbelweg 87 2761 JC Zevenhuizen Tel: 0180 633733 Fox: 0180 631948 van topkwaliteit Moerkapelle - tel. 079-5931425

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 66