Klikken SW-Groeneweg 1-3 Voldoende kansen voor Moerkapelle Voor de statistieken Sint en Piet bij Sint Nicolaasloop Negen Nieuwerkerkers in slotfase onderuit NieMo heren even terug op niveau Nieuwerkerk wint matige wedstrijd Makkelijke overwinning Groeneweg Floris den Hartog verpulvert clubrecord HART VAN HOLLAND SPORT 7 DECEMBER 2011 71 Voetbal 1 Voetbal dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Atletiek Voetbal Korfbal Waterpolo Zwemmen Voetbal Zevenhuizen - Groeneweg behaalde een zwaar bevochte overwinning op SW. In de eerste helft speelde Groeneweg misschien wel het beste voetbal van de lopende competitie. Thuisclub SW kwam er totaal niet aan te pas en de voorsprong in de rust, 2-0 doordoe/punten van Mau rice Eckhardt en Jan Douwe Hof, was dan ook dik verdiend. De prima spelende Jan Douwe Hof verving de te laat gekomen Erwin Hof. Erwin kwam na de rust toch in de ploeg voor de met een liesbles sure tobbende Remco van Leeuwen. In de tweede helft trok SW direct fel richting het doel van de foutloos keepende Johan Hoogeveen. Al in de vijfde minuut schoot de 17-ja- rige invaller Doriano Kortstam de bal achter Hoogeveen. Deze Kort stam bleef de hele tweede helft een plaag voor de achterhoede van Jan Douwe Hof was zondag een van de doelpuntmakers. Groeneweg. De bezoekers moes ten ver terug en de gelijkmaker leek een kwestie van tijd. De voor- waartsen van het roemruchte SW misten echter opgelegde kansen. De op elk niveau van toepassing Moerkapelle - Voor Moerkapelle stond zaterdag 3 december een belangrijke thuiswedstrijd tegen Zwammerdam, op de ranglijst net boven Moerkapelle, op het program ma. Moerkapelle begon redelijk. Na twintig minuten mocht Verschoor de eerst vrije trap rond het straf schopgebied nemen. De keeper van Zwammerdam liet daarbij duidelijk zijn kwaliteiten zien en tikte de in draaiende bal keurig over. Daarna volgden drie kansen. De eerste, uit een voorzet van Hertog, werd door Sallevelt net over gekopt. De tweede was een kans op aangeven van Bou- tasqount en de derde, een kopbal uit een corner, belandde op de lat. De grootste kans in de eerste helft was in de 35e minuut voor Boutasqount, maar ook die bal wist de keeper te pareren. Zwammerdam wist niet veel in de buurt van het doel van Moerkapelle te komen. De tweede helft was het spelbeeld omgedraaid. Zwammerdam wist meer druk op de verdediging van Moerkapelle te zetten en was na rust meer aan de bal en iets gevaar lijker dan Moerkapelle. Een zoveelste vrije trap in het nadeel van Moerka pelle werd verkeerd ingeschoten en belandde met geluk bij de spits van Zwammerdam die direct laag over de grond door de mêlee van spelers heen schoot en scoorde. Een teleur stellend resultaat voor Moerkapelle dat opnieuw niet de mindere was, maar weer met lege handen het veld kon verlaten. zijnde wet dat dan de treffer aan de andere kant valt ging ook nu weer op. Na een goed doorzettende actie van Jan Douwe Hof besliste, in blessuretijd, Maurice Eckhardt de wedstrijd. Moordrecht - Moordrecht schreef zondag 4 december haar negende verliespartij van dit seizoen in de boeken. Met 4-0 werd verloren van SEP. De ploeg staat inmiddels ste vig onderaan met zeven punten uit twaalf wedstrijden. Twee maal werd gewonnen, één gelijk gespeeld en negen maal verloren. mag Bleiswijk - Sint en Piet waren zater dag 3 december, samen met ruim 190 deelnemers, van de partij bij de Sint Nicolaasloop langs de Rotte. Bij de pupillen op de 1000 meter wonnen Pim van Westreenen en Emma Jansen van De Kieviten. De vijf kilometer was bij de junioren een prooi voor Sam Brinkers van de Kieviten, bij de dames voor Marloes Nuijten, eveneens van de Kieviten. Bij de heren werd Keivin van der Doe uit Amsterdam eerste. De vijftien kilometer werd bij de da mes gewonnen door Pauline van Donkelaar van de Kieviten en bij de heren door Menno Lieven uit Capelle aan den IJssel. Streekgenoten die een pak speculaas verdienden waren op Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- werkerk staat dit seizoen thuis ga rant voor spanning en spektakel, zo ook zondag 4 december. Nieuwer kerk begon niet goed en kwam al vroeg op achterstand toen het in de achtste minuut door een prima combinerend Excelsior'20 werd uit gespeeld, zes minuten later was het opnieuw raak. Het spektakel barstte los in de*33e minuut. Abner Texei- ra ging wat al te wild naar de bal, scheidsrechter Straver beoordeelde dit als een trappende beweging en gaf direct rood. Nieuwerkerk her pakte zich in de tweede helft en probeerde de tegenstander op eigen helft vast te zetten. Dit had al snel succes. Arjen Bleeker kopte in de 49e minuut een voorzet van God- win Falix achter de verbouwereerde Excelsior doelman. Nieuwerkerk de 1000 meter Rebecka Spiering van Trackstars Nesselande, op de vijf ki lometer Vivian Wijsman, Monique Ouwens en Arjan Horjus van de Loop groep;. op de vijftien kilometer Wim Los, Jaco Goedhart, Rob Meijer, Sjaak Nobel, Rob Hoefnagel en Cok van Ber- kel uit Waddinxveen en Paul Heijnen en Gerrit de Wit uit Zevenhuizen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpoloërs van NieMo hebben de verliesreeks weten te stoppen. DSZ werd slachtoffer van de winstdrang: 8-5. NieMo begon vol energie en met een goede inzet. Het resultaat kwam pas na de eerste periode (1- 0). In de snelle aanvallen kreeg de thuisploeg de ruimte van de Haagse tegenstander, waardoor de score uitliep tot 7-1. "Tot in de derde pe riode speelden we geconcentreerd en deden we geen rare dingen," zei assistent-coach Meivin Blokland. "We wisten elkaar in het water te vinden met goede passes." Het top niveau was tot en met de derde periode terug. Niet in de laatste pe riode, want daarin scoorde NieMo maar één keer. Blokland: "Het tem po werd veel lager en de aanvaller een stuk onzorgvuldiger. Een aantal keren spelen we de bal verkeerd waardoor die knullig onderschept kon worden. Maar we hebben drie punten gehaald met beter spel dan de afgelopen wedstrijden, daar ging het om." bleef komen en Excelsior moest het in die fase hebben van counters. In de 62e minuut viel de gelijkmaker. Arjen Bleeker stelde Bart Slob in staat zijn tweede treffer van het seizoen binnen te schieten. Nieu werkerk bleef proberen en leek geen genoegen te nemen met een 2-2 stand. Xander van der Veeke kreeg zijn tweede gele kaart waarna de thuisclub verder moest met negen man. Toen kwam het moment van invaller Brendo Festen voor Excel sior'20. De oud Nieuwerkerker werd in de slotfase in het veld gebracht en scoorde uit zijn eerste balcon tact. In blessuretijd was Godwin Falix nog dichtbij de 3-3, maar uiteindelijk moesten de moegestre den negen Nieuwerkerkers buigen. Zondag de laatste wedstrijd voor de winterstop bij Quick in Den Haag Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk kwam zaterdag 3 december in Zoetermeer tegen rode lantaarn drager De Meervogels prima uit de startblokken en pakte binnen zes minuten een 0-4 voorsprong. De voorsprong bleef groot tot 5-11 in de twintigste minuut. Een opleving bij De Meervogels bracht de span ning wat terug op 9-11. Een prima fase zorgde voor een 9-15 voor sprong in de rust. In de tweede helft liep Nieuwerkerk uit naar 14-21. De wedstrijd was toen gespeeld. Het laatste kwartier was matig. Aanval lend was de koek op en verdedigend was de concentratie verdwenen. De Meervogels kon terugkomen tot 20-24. Dit is de vierde overwinning op rij voor Nieuwerkerk, dat door de nederlaag van SDO bij Drach ten, nu alleen aan kop staat in de Overgangsklasse B. Volgende week ontvangt de koploper Noordenveld. Deze ploeg staat op de derde plek en scoort makkelijk. Floris den Hartog verbrak vol over tuiging het zeven jaar oude clubre cord op de 50 meter vrij met maar liefst vier seconden en noteerde een eindtijd van 48.6 seconden. De schoolslag bleek favoriet met gou den medailles op de 50 meter voor Vrouwen kansloos tegen GZC DONK De dames hadden weinig inbreng in zwembad De Tobbe in Gouda. Trai ner/coach Sander Boer had een ver liespartij ingecalculeerd en was dan ook niet teleurgesteld met de 9-2 nederlaag. "We speelden niet slecht, maar de ervaring van Donk won het duidelijk." Na een minimale ach terstand in het eerste bedrijf (1-0), kwam NieMo verder achterop (res pectievelijk 3-1, 3-0 en 2-1). Oud international Danielle de Bruijn nam er drie voor haar rekening. Zevenhuizen - Voor de dames van Groeneweg stond zondag 4 decem ber de wedstrijd tegen Dilettant op het programma. Groeneweg had nog iets goed te maken na de nederlaag in de beker tegen Donk. De dames zochten dan ook meteen de aanval en zetten Dilettant on der druk. In de zesde minuut was het Jolanda de Graaf die de 1-0 scoorde, in de twintigste minuut scoorde Nancy Hol de 2-0 en in de Al Nieuwerkerk aan den IJssel - Leden van Van Vliet Barracuda zwommen dit weekend het tweede deel van de PZVB Vierkamp in Rozenburg. Een sfeervolle zwemwedstrijd waar jong en gevorderd talent goed waren vertegenwoor digd. Thommy Nickel, Denise Boerenboom en Willem Zorg en voor lan Minnigh op de 100 meter. Floyd van Hoof zwom de 100 meter vlinderslag in een verrassende eindtijd van 1.14, een pr van ruim vier seconden dat met brons werd beloond. 35e minuut was het opnieuw De Graaf met 3-0. Groeneweg werd een beetje slordig en in de 38e mi nuut viel een tegentreffer. Na rust A waren de meiden weer bij de les, na twee minuten scoorde Tansu Ygit de 4-1. Daarna had Groene weg geen kind meer aan Dilettant. Wendy Tichem scoorde in de zes tigste minuut de 5-1 en Patricia van der Hoek bepaalde met twee doelpunten de eindstand op 7-1.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 71