Groene Hartpark: opknapbeurt fase I en II zijn klaar Nieuwbouwwoningen Stevensstraat in Moordrecht Vergadering Algemeen Bestuur bedrijvenschap regio Gouda e.o. Vergadering Algemeen Bestuur Recreatieschap Hitlandbos HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 7 DECEMBER 2011 r Begin van het jaar is de gemeente begonnen met het opknappen van het Groene Hartpark in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het opknappen van het hele park gebeurt in fases, in december zijn fase I en fase II klaar. Fietspaden Het bestaande fietspad tussen de Ringvaartlaan en het Eendendaal is opnieuw geasfalteerd. Het fietspad heeft dezelfde breedte gehouden ten opzichte van de vorige situatie. Vanwege beperkt budget heeft de gemeente gekozen voor een zwarte uitvoering van het asfalt in plaats van rood. Beplanting De aangrenzende plantvakken zijn opnieuw aangeplant. Gekozen is voor een mengsel van bloemheesters en wintergroene beplanting. Het geheel oogt nu nog klein, maar zal na een groeiseizoen zo'n anderhalve meter hoog zijn. Deze beplanting waarborgt de gevraagde privacy tussen de wijken "Mossen' en 'Dalen'. Deze mengeling van soorten planten geeft in elk seizoen kleur aan het park. Nagenoeg alle plantwerkzaamheden zijn uitgevoerd. Gazon en bloemenweide De niet ingeplante delen van het park zijn gazon en bloemenweide geworden. Van de bloemenweide is nu nog niets zichtbaar. Vanaf het komend voorjaar zal dit sterk veranderen. Dan is het gedeelte tussen het fietspad en het voetpad een bloeiend en kleurrijk aandeel in het park. Ook in de aangelegde natuurvriendelijke oevers gaan moerasplanten voor kleur zorgen. Natuurspeelplaats De jeugd maakt al volop gebruik van de natuurspeelplaats in het hart van het park. Deze is ingericht volgens het principe van 'het natuurlijke spelen'. De heringerichte speelplek op de hoek van het Uilendaal/Eendendaal is, speciaal aan de kant van het water extra beschermd door een hekwerk dat de speeltuin afsluit. Er wordt ook al druk gebruik van gemaakt. Voetballen Op het middenveld kan weer gevoetbald worden. Het speelveld is hersteld en er zijn nieuwe doelen met ballenvangers neergezet. Uit veiligheidsoverwegingen is gekozen om het fietspad, in het centrale deel van het park, te beschermen met een hekwerk. Hiermee voorkomen we dat kinderen van het fietspad het water in kunnen rijden. Grootste gedeelte klaar Tweederde deel van het park is intussen opgeknapt. Door het verwijderen van de dichte en hoge beplanting heeft het park weer een open karakter gekregen. Dit werkt mee aan een veiligere omgeving. Door het ophogen van het park en het vervangen van de beschoeiing langs het water is een deel van het park klaar voor de toekomst. We kijken allemaal uit naar het voorjaar; het moment dat de beplanting gaat groeien en planten gaan bloeien. Gedeelte opknappen in de wacht Helaas kunnen we op korte termijn het resterende deel van het park niet opknappen. Dit heeft te maken met de voorgenomen bezuinigingen. Daardoor heeft de gemeente nog geen geld om het volgende deel van het park her in te richten. Mocht hier verandering in komen, dan zullen wij u via de media hierover berichten. De gemeente is blij met de vele positieve reacties op de uitgevoerde werkzaamheden. Dit is voor ons te meer een reden om, op termijn, het overige deel van het park te renoveren. IJsselpark In het aangrenzende IJsselpark gaan ter hoogte van het hotel Nieuwerkerk renovatiewerkzaamheden plaatsvinden. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd om de nieuwbouw van hotel Nieuwerkerk op een groene wijze te kunnen inpas sen. Door deze publiek/private samenwerking, waarbij hotel Nieuwerkerk meefinancierder is, is het mogelijk een deel van de voorgenomen herinrichting van het IJsselpark vervroegd te kunnen uitvoeren. Diverse bomen zijn gekapt om de nieuw bouw van hotel Nieuwerkerk mogelijk te maken. Dit wordt gecompenseerd door nieuwe bomen aan te laten planten, sierheesters toe te voegen aan de bestaande beplanting en natuurvriendelijke oevers te creëren langs de centrale vijver. Op donderdag 15 december 2011 vergadert het Algemeen Bestuur van het bedrijvenschap regio Gouda om 17.30 uur in het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias over het te ontwikkelen bedrijventerrein Gouwe Park. In 1993 sloten Gouda, Moordrecht en Waddinxveen een convenant. Daarin is afgesproken samen een bedrijventerrein te ontwikkelen op Moordrechts grondgebied, ten westen van 't Weegje. Op de agenda van deze vergadering worden de volgende punten behandeld: Controleprotocol 2011 Gewijzigde controleopdracht jaarrekening 2011-2013 door Deloitte Accountants Voorstel grondprijzen 2012 Vergaderschema 2012 De vergadering is openbaar. De stukken voor de vergadering liggen vanaf woensdag 7 december 2011 ter inzage in het gemeentehuis Zuidpias in Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. Voor informatie kunt u terecht bij mevrouw S. op 't Land, plv, secretaris van het bedrijvenschap, telefoonnummer 0180-639953. De openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van het Recreatieschap Hitlandbos wordt gehouden op woensdag 14 december 2011 om 20.00 uur in de vergaderlocatie aan de Blaardorpseweg 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Meer informatie over het Recreatieschap staat op: www.hitland.info. De bouw van de eengezinswoningen en het appartementengebouw in de Stevensstraat in Moordrecht vordert gestaag. De gemeente Zuidpias verzorgt de toewijzing van de huurwoningen en huurappartementen. In het begin van 2012 verschijnt een advertentie op www.zuidplas.nl en op de gemeentepagina in het Hart van Holland. Bij woningtoewijzing in de gemeente Zuidpias wordt gewerkt met een IB-60 formulier van de belastingdienst, waarop uw gecorrigeerd verzamelinkomen of uw gecorrigeerd belastbaar loon is vermeld. Voor de inschrijving op huurwoningen heeft u een IB-60 formulier over 2010 nodig. Als u niet in het bezit bent van dit IB-60 formulier wordt u aangeraden dit nu al aan te vragen. U belt de Belastingtelefoon voor particulieren: 0800 0543. Via een keuzemenu kunt u kiezen voor een IB-60 formulier, waarna uw burgerservicenummer wordt gevraagd, dat u vervolgens moet intoetsen. De gevraagde gegevens worden automatisch aangemaakt en naar u opgestuurd. U dient wel rekening te houden met een tijdsduur van 10 werkdagen tussen de aanvraag van een IB-60 formulier en de ontvangst ervan. Aanvragen? Doe het nu!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7