Geschutsplatform verplaatst Zuidpias komt doel convenant Hoofdweg West na Weinig ruimte raad bij beleidsplan Werk en Inkomen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 14 DECEMBER 2011 11 Spullen aanleveren voor rommelmarkt Hervormde Gemeente B Muziek/Diversen Beeldende kunst Diversen info@scnz.nl Zuidpias - Het geschutsplatform, dat eerder dit jaar werd ontdekt bij graafwerkzaamheden aan de Vijfde Toehtweg, is succesvol verplaatst. Het geschutsplatform uit de twee de Wereldoorlog maakte deel uit van een tanklinie. Bij voorbereidende graafwerk zaamheden voor de aanleg van een spoortunnel, stuitte een aannemer in oktober op het geschutsplat form. Toen was nog onduidelijk of het platform kon worden verplaatst of gesloopt moest worden. Ver plaatsen werd het dus, een klein stukje verderop. Nieuwerkerk aan den IJssel - De commissie Ruimte is van mening dat zij met de voorgestelde maatwerkvariant voor de Hoofdweg, bestaande uit 2x1 rij baan met keerlussen, haar afspraak met Rotterdam nakomt. Het doel van deze afspraak is het realiseren van een betere doorstroming van het verkeer op de Hoofdweg, en dan met name het verkeer yanuit Nesselande. Daar is een verbreding niet per se voor nodig vindt de commissie. Wethouder Bos man zal de gekozen maatwerkvariant voorleggen aan wethouder Karakus van Rotterdam en indien nodig nog laten optimaliseren voordat deze defini tief naar de gemeenteraad gaat. Nieuwerkerk aan den IJssel - De rommelmarkt van de Hervormde Gemeente is nog ver weg (19 mei), maarde rommelmarktcommissie is er al druk mee. Nu al kan men op zaterdagen tussen 9.00 en 12.00 uur spullen inleveren op het adres Kortenoord 108. Voor meer infor matie over afhalen: 0180-316154 of 0180-318637. Vrijdag 16 december - 20.00 uur Kerstuitvoering Nieuwerkerks Vrouwenkoor De Bron, Ringvaartlaan 16, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: 0180-316964 of www.NieuwerkerksVrouwenkoor.nl Vrijdag 16 december - 19.30 uur Kerstconcert Nieuwerkerkse Muziekschool Sint Josephkerk, Kerklaan 20, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.muziekschoolnieuwer kerk.nl Zaterdag 17 december 19.30 uur Jongenskoor Dalfsen De Lichtkring, Dreef Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 10,- euro (t/m 16 jaar gratis) Reserveren :wvelvis@freeler.nl. Zaterdag 17 december 14.00 uur Kerstconcert opleidingsorkest De Kleine Trompetter De Zevenster, Leliestraat, Zevenhuizen Zaterdag 17 december 20.30 uur Metal Live avond 't Blok, IJsermanpad, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 3,- euro Zondag 18 december 17.00 uur Festival of Lessons Et Carols De Bron, Ringvaartlaan 16, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: r.r.janssen@casema.nl Zaterdag 17 december 14.00 uur Het grote Kerstrad van Avontuur in Moordrecht. Clubgebouw Harmonie KNDA Vrijdag 16 december 20.00-22.00 uur Open atelier met kerstborrel Atelier Artistique, Raadhuisstraat 23, Moerkapelle 10 december - 28 januari Expositie Artquilts Irma Markus Bibliotheek Zevenhuizen Tot dinsdag 3 januari Expositie Lilian Wessels Bibliotheek Moordrecht Donderdag 15 december 19.00-21.00 uur Kerstmarkt Dagcentrum Korenaer Kortenoord 3 (Molen Windlust) Nieuwerkerk aan den IJssel Door Bart Jansen Het leek er heel even op dat het agendapunt 'Hoofdweg West' niet eens behandeld zou worden tijdens de commissievergadering van dins dag 6 december. Martien Zijderhand van GBZ vroeg zich samen met Mare Lansink van het CDA openlijk af wat voor nut de behandeling van dit on derwerp tijdens deze vergadering had. De vorige keer dat er over het onderwerp gesproken was gaf de commissie de wethouder wat huis werk mee, namelijk: "ga in gesprek met Rotterdam". De commissieleden zijn voor aanvang van de verga dering niet op de hoogte gebracht van een eventueel overleg. "Heeft er overleg plaats gevonden? En zo ja, wat is daar uitgekomen?", aldus Zijderhand, voordat het onderwerp wordt aangesneden. Wethouder Bosman heeft zijn huiswerk gedaan en is inderdaad in gesprek gegaan met wethouder Karakus van Rotterdam. "Ik heb de wethouder enkele rapporten toe gestuurd. Hij liet weten dat de ver keersafwikkeling op de Hoofdweg zijn prioriteit heeft, maar voordat hij verder reageert wil hij de rap porten verder bestuderen", aldus Bosman. Een duidelijke beslissing heeft Rotterdam nog niet genomen. Er is dus nog niet bekend of Rot terdam instemt met de maatwerk variant of niet. In eerste instantie leek een verbreding hun voorkeur te hebben. Toch moet er in de Zuidpias al een beslissing worden genomen over de maatwerkvariant vindt wethouder Bosman: "Door nu een besluit te ne men komen wij onze afspraken na en dan is het aan Rotterdam om de volgende stap te zetten. Mochten zij ons idee afketsen, dan zien we tegen die tijd wel wat de oplossing daarvoor is." Aan het einde van de vergadering wordt duidelijk dat de maatwerk variant naar de gemeenteraad toe gestuurd kan worden. Dit tot onge noegen van de belangenvereniging die eerder op de avond al haar on genoegen uitte. "Wij vinden dit zeer zeker niet de beste oplossing", ver telt de heer Maaskant. "Het groen dat er nu is zal grotendeels verdwij nen als dit plan doorgaat en ook de veiligheid zal er niet op vooruit gaan." Kortom, de bewoners en on dernemers aan de Hoofdweg staan nog niet te springen van enthousi asme. Zuidpias - Wethouder Arjen Hazelebach heeft tijdens de commissie maat schappelijk ontwikkeling van 8 december toegezegd de gemeenteraad zo veel mogelijk ruimte als mogelijk te geven bij de behandeling van het be leidsplan Werk en Inkomen 2012. Erg veel ruimte zal dit echter niet zijn. Door Erwin van 't Hof Het beleidsplan van volgend jaar staat grotendeels in het teken van de nieuwe Wet Werken Naar Ver mogen (WWNV) die begin 2013 lan delijk van kracht zal gaan. Het doel van deze wet is meer mensen mee te laten doen op de arbeidsmarkt. Met de krapte op de arbeidsmarkt die door de vergrijzing is ontstaan, heeft het aan het werk helpen van mensen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt een nog groter economisch belang gekregen. Werk heeft voor deze groep mensen vol gens het rijk een grote meerwaarde. De raadsleden vroegen zich voorna melijk af hoeveel speling zij nog op gemeentelijk niveau krijgen, aange zien het hier landelijke maatrege len betreft. "Erg veel ruimte zal er voor de gemeenten niet meer zijn," erkent Hazelebach. "Ik kan hier ook nog geen beloften over doen aange zien de beslissingen van hoger af ko men." Jan Ambachtsheer van de WD merkte op dat het beleidsplan Werk en Inkomen 2012 eigenlijk een soort proefdraaien wordt voor de uitein delijke invoering van de WWNV. Hazelebach reageerde hier beves tigend op. "Het is de bedoeling dat al op 1 januari 2012 de regelgeving op het gebied van Werk en Inkomen veranderd." Deze veranderingen zullen onder andere bestaan uit het hervormen van de WWB zodat meer mensen die het daadwerkelijk nodig hebben deze uitkering ontvangen. Hazelebach gaf aan dat de gemeen te het niet gaat redden om deze wetswijzigingen op 1 januari al in te voeren. "Dit wil ik uiteraard ook in goed overleg met de raad doen, anders zou ik hen passeren, wat niet netjes is." Verwacht wordt dat het beleidsplan Werk en Inkomen in het eerste kwartaal van vol gend jaar nog uitvoerig behandeld gaat worden in de commissie en de gemeenteraad. Alle partijen behalve de PvdA stem den vooralsnog in met het voorge legde beleidsplan Werk en Inkomen. Joke van Gelderen (Pvda) uitte haar bezwaren tegen het stuk. "Het gaat hier om forse maatregelen waar mijn fractie zeker nog vragen over wil stellen. Ik zou het dan ook graag als bespreekstuk willen zien tijdens de komende gemeenteraadsverga dering." Voorzitter van de commis sie, Dick Bac, stelde voor om er voorlopig een hamerstuk van te maken en dit te wijzigen als de PvdA daadwer kelijk nog beantwoord vragen wil zien. (V Lelieveld 66 2914 CD Nieuwerkerk aan den IJssel Mobiel: 06-34206047

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11