m i Weg afsluiting Niet altijd leuk, wel eerlijk, Buurtbewoners eisen blok kade voor bouw woonwijk Parencompetitie IJsselbridge Zaalvoetballen in kerstvakantie Jubileum Catechese Anders Computer cursus voor senioren Creatief bij BRAinS S h HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 14 DECEMBER 2011 13 4.1 Raad van State - zitting Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Een van de kernactiviteiten van een parlementariër is wetgeving. Wetgeving is lang niet altijd een glossy activiteit, vaak gaat het om technische, wat taaie processen. Soms is het zelfs in de politieke arena van het Binnenhof een a- politiek verhaal en is een wet een hamerstuk. Maar meestal komen juist in een wetgevingsproces de grote verschillen tussen politieke partijen naar voren. Je hoeft als Tweede Kamerlid niet per se af te wachten tot de regering met een wetsvoorstel komt. In dat geval maak je zelf een voorstel, een initiatiefwet. Er zijn wel veel voorstellen voor een initiatiefwet maar het komt zelden voor dat ze het hele wetgevingstraject door lopen. Op dit moment vindt dat bijvoorbeeld plaats met het wet gevingsproces rondom het ritueel slachten. Een Kamerlid verdedigt dan zelf de wet in de Tweede, en daarna in de Eerste Kamer. Deze regeerperiode zitten er in mijn portefeuille een aantal belangrijke wetswijzigingen. Ik vermoed dat 2012 een drukjaar wordt. De over heveling van de begeleiding vanuit Den Haag/Moordrecht - De bouw van 65 woningen op de zogenoemde Bos- locatie aan de Julianastraat in Moordrecht mag niet doorgaan. Dat eisten enkele buurtbewoners maandag 12 december bij de Raad van State. Ze wil len vernietiging van de verleende bouwvergunningen en ontheffingen voor het project, waarmee al een aanvang is gemaakt. gen of ze nu ergens geregistreerd staan als chronisch ziek, terwijl ze zich zo helemaal niet voelen. In deze tijden waarin het nodig is goed te kijken waar we premiegeld en belastinggeld aan uitgeven, hebben we nu een voorstel liggen van de regering om deze regeling inkomensaf hankelijk te maken. Zo kunnen we 250 miljoen euro besparen. Dat scheelt snijden in directe zorg. Bovendien houden mensen die niet veel geld verdienen, toch hun tegemoetkoming. Het tekent het dilemma waar we voor staan. De bomen groeien niet meer tot in de hemel. Het kan misschien niet leu ker, maar het moet wel eerlijk blij ven. Het gaat om geld opgebracht door ondernemers, werknemers, premie- en belastingbetalers. En bij alles moet je je als volksver tegenwoordiger realiseren dat het nietje eigen geld is datje uit aan het geven bent. Dat lijkt wel eens vergeten, hier... Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl Eerderdit jaar vond de Raad het niet nodig om de bouwvergunningen te schorsen. Daarom is het bouwrijp maken al begonnen. Veel kans dat de vergunningen alsnog onderuit gaan, is er niet. De buurtbewoners klaagden over de bodem die' niet geschikt is voor een bouwproject met zoveel woningen. Het gaat om veengrond, aldus de bewoners, en die is erg instabiel. Bovendien heeft de vorige eigenaar zich niet altijd aan de regels gehou den, waardoor er asbest in de bo dem terechtkwam en waarschijnlijk nog veel meer troep. Een door de gemeente uitgevoerd onderzoek is volgens de bewoners onvoldoende. Er zou op te weinig plaatsen zijn bemonsterd. Maar een van de rechters van de Raad con stateerde dat die beweringen niet hard zijn gemaakt met een eigen onderzoek. In dat geval maakt zo'n bezwaar weinig indruk op de Raad. Een punt hadden de bewoners wel met de klacht dat er intussen een kaalslag in het plangebied heeft plaatsgevonden. De ontwikkelaar heeft veel meer bomen laten rooien de AWBZ (een landelijke regeling) naar de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (bij de gemeente) is er zo een. Maar ook op de val reep van 2011 laten we het tempo niet zakken. Met nog twee weken te gaan, staan er nog vele wetten en debatten vanuit het Ministerie van VWS op de agenda. Onder an dere donderdag een wetswijziging voor de Wtcg. Dat is de Wet op de tegemoetkoming voor Chro nisch zieken en gehandicapten. Vroeger kon je geld aftrekken van de belasting, de zogenaamde Bij zondere Uitgaven. Maar daarvoor in de plaats is de Wtcg gekomen. Eens per jaar krijgen veel mensen, zonder dat ze het zelf hoeven aan te vragen, een bedrag tussen de 150 en 500 euro op hun rekening. Hiervoor worden gegevens van de diverse organisaties die zich met zorg bezig houden, naast elkaar gelegd. Elk jaar weer verschij nen er berichten in de media en in mijn mailbox dat mensen geld op hun rekening kregen terwijl ze het helemaal niet verwachten of zelfs nodig hebben. Ook kreeg ik mails van mensen die zich afvroe- dan nodig was. Dat is volgens de buurtbewoners ook te wijten aan het ontbreken van een goed bo- menkapbeleid. De gemeente heeft nagelaten om veel bomen te in ventariseren, waardoor ze vogelvrij waren. De provincie moest de gemeente in deze zaak vertellen dat ook de al oude Boswet kon worden toegepast om de bomen te beschermen. Dat is dus niet gebeurd. Maar daar kan de Raad van State verder weinig aan doen. De gemeente heeft voor het bouwproject wel nu geëist dat de ontwikkelaar met een groenplan komt, zodat het groen in de nieuwe wijk terugkeert. Ook de ontsluiting van de nieuwe woonwijk is volgens de buurtbe woners een groot probleem. De gemeente zegt bewust te hebben gekozen voor een enkele ontsluiting via de Julianastraat. Een tweede ontsluiting alleen voor langzaam verkeer via de Ambonwijk vond de gemeente na bezwaren geen goed idee. De Raad van State doet binnen twee maanden uitspraak. Nieuwerkerk aan den IJssel - Seni orweb van PCOB organiseert jaar lijks een aantal computercursussen voor beginnende en gevorderde se nioren. Ook voor het komende jaar staat weer een aantal cursussen op het programma, waarvan de eersten op woensdag 4 en donderdag 5 ja nuari van start gaan. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-312783 of ans.joopver- have@telfort.nl. Zevenhuizen - In verband met werk zaamheden wordt toerit 11 van de A12 richting Utrecht tijdelijk voor alle verkeer afgesloten van donder dag 22 december 21.00 uur tot vrij dag 23 december 5.00 uur. Het verkeer komende uit Gouda en Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - Het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuidpias orga niseert twee tweedaagse kerstzaal- voetbaltoernooien; één in Nieuwer kerk en één in Moordrecht. In Nieuwerkerk vindt het toernooi plaats op dinsdag 27 en woensdag 28 december in de Parkzoomhal; op donderdag 29 en vrijdag 30 de cember kan er gevoetbald worden in sporthal De Zuidpias te Moor drecht. Voor beide toernooien geldt dat de Nieuwerkerk aan den IJssel - Een groep vrijwilligers van Catechese Anders, afkomstig uit verschil lende plaatselijke kerken, geeft om de week catechese aan de 'Anders Begaafde' bewoners van IJssel- hage aan de Franse Zoom. Tijdens deze avonden zingen de vrijwilli gers met de bewoners, ze vertellen een verhaal uit de bijbel, er wordt koffie gedronken en er wordt een Nieuwerkerk aan den IJssel - De zesde speelavond van de twee de parencompetitie, gespeeld op woensdag 7 december, is in de A- lijn met een percentage van 59,38 gewonnen door Thea en Toon de Kort; 2. Guus van Krevelen en Joop Ranft 56,77, 3. Riet en Aad van der Knaap 55,21. B-lijn: 1. Karei Hartlieb en Louis van der Wal 62,80, 2. Marijke Blok en RenateTournier 58,04, 3. Trudie van der Made en Elly Meenks 54,46. C-lijn: Leen Klein en Edo Pouwelse 63,10, 2. Yvonne en Bert Klapwijk gaande in de richting van Utrecht wordt omgeleid via de A12 af- en toerit Zevenhuizen (9). Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws.nl. eerste dag bestemd is voor voet ballers in de leeftijd van acht tot veertien jaar; de tweede dag voor veertien jaar en ouder. Elke dag vin den er tevens diverse demo's plaats. Spelers zijn dagelijks welkom vanaf 10.00 uur; de wedstrijden duren van 11.00 tot 16.00 uur. De kosten be dragen 5,- euro per team van vijf personen. Voor meer informatie en aanmelden: zaalvoetbaltoernooi-moordrecht@ live.nl of zaalvoetbaltoernooi- nieuwerkerk@live.nl. kleurplaat gemaakt. Op 15 decem ber 1996 werd de eerste catechese gegeven. In verband met de drukke decembermaand wordt pas op 21 maart van het komend jaar aan dacht aan het jubileum gegeven door middel van een receptie in het activiteitencentrum van IJs- selhage voor alle (oud)vrijwilligers, familieleden van de deelnemers en belangstellenden. 61,31, 3. Gerard Lagerwaard en Steef Mulders 58,63. D-lijn: Betty Vis en Jan Hilkhuysen 65,28, 2. Nel Legerstee en Ben Clerx 60,76, 3. Trix Born en Nina Rezai 58,33. Viertallen bridge De vierde wedstrijd in het viertallen bridge werd een nipte overwinning voor BC IJsselbridge. Jan Mud, Jan de Jong, Rinus Scheele en Herbert Berkhuysen versloegen Bridgeclub Bergambacht met 16-14 en hebben nu drie van de vier gespeelde wed strijden gewonnen. Lol met wol in Moerkapelle. Zuidpias - In het kader van de activiteiten van BRAinS konden kinderen in Moordrecht vorige week een kerstbal- kaart maken in een doorzichtige plastic bal. In Moerkapelle gingen de kinderen aan de slag met wol en in Nieuwer kerk aan den IJssel deden peuters en kleuters mee aan een workshop 'Fantasie in beweging', waarbij een verhaal over de winter gedanst werd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13