Koop een huis voor IJsselThuis! L GENDIJK Natuurijsbaan Hitland is klaar voor de winter Wind 'duwt' vrachtwagen water in Zevenduizend minicontainers voor Nieuwerkerk Sfeervolle mini vogelhuisjes! Leuk voor in de kerstboom! Start verkoop: vrijdag 16 december tijdens kaarsjesavond. 14HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 14 DECEMBER 2011 Kerstfeest senioren Festival of Lessons and Carols Nieuwerkerk aan den IJssel - Van échte winterse omstandigheden is op dit moment nog geen sprake. Het lijkt er eerder op dat de herfst nu pas van zich doet spreken door de regen en extreme windstoten. Toch wordt er al wel uit gekeken naar de winter. Op het terrein van de natuurijsbaan in Hitland werd vrijdag 9 december een samenwerkingsovereenkomst tussen recreatieschap Hitlandbos en Schaatsclub Hitland beklonken. Dit alles om, als het eindelijk gaat vriezen, helemaal voorbereid aan de slag te kunnen. Door Bart Jansen De vorst is nog nergens te beken nen, zelfs niet in de grond, en dus moet er door de modder gestapt worden om de natuurijsbaan te be reiken. "De ijsbaan is in ieder geval al gevuld", merkt wethouder en te vens bestuurslid van recreatieschap Hitland Jan Verbeek op. "Het water loopt er in ieder geval niet uit." Ook Ralph de Kreij van Schaats club Hitland, die geheel gehuld in schaatsoutfit naast het onderge lopen stuk land staat, is blij om te zien dat het water niet wegstroomt. "Nu is het echter nog wachten op vorst, want dan kunnen we hier aan de slag", aldus de Kreij. Beide mannen hebben hun schaat sen uit het vet gehaald. Verbeek puur voor de show, maar de Kreij bindt ze dezelfde avond nog onder om op de Uithof in Den Haag te schaatsen. De Kreij: "Het had ook leuk geweest als we hier samen een rondje hadden kunnen schaatsen." Verbeek stemt daarmee in: "Die 'horrorwinter' die ze voorspeld heb ben had nu wel handig geweest, maar we kunnen maar beter voor bereid zijn." Om die reden onder tekenen de mannen de samenwer kingsovereenkomst. "In deze overeenkomst wordt ook gesproken over een mogelijke hore- ca-uitspanning. Een beetje zoals er nu ook staat", vertelt Verbeek, die net zijn glaasje glühwein weg heeft gezet. "Op die manier kunnen jullie wat geld ophalen om de baan mee te onderhouden." Dat stemt de Kreij Jan Verbeek en Ralph de Kreij ondertekenen de samenwerkingsovereenkomst. goed. Na het ondertekenen maakt van een kom erwtensoep, de an- Alles om maar even warm te blij- iedereen gebruik van de diensten der neemt een broodje rookworst ven, want fris was het wel. Nu nog van de horecakraam. De één geniet met daarbij een glaasje glühwein, wachten op Koning Winter. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo organiseert voor alle senio ren uit de gemeente voor donder dag 15 december om 14.00 uur in het restaurant van zorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1 een kerstmiddag in Engelse sfeer. Naast muziek en een diapresentatie over de Britse cultuur is er gratis koffie en thee. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16 wordt voor zondag 18 december om 17.00 uur een feestelijke viering in Engelse stijl georganiseerd. Bekende Engelse kerstliederen worden afgewisseld met korte lezingen, beginnend bij de Schepping en eindigend bij de geboorte van Jezus. Medewerking wordt verleend door de Cantorij van het Ontmoetingscentrum; Ger Redert bespeelt het orgel en Mari anne Pieterse verzorgt de lezingen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Arjen Hazefebach overhandigde donderdag 8 december groene minicontainers voor groente-, fruit- en tuin afval aan inwoners in Nieuwerkerk aan den IJssel. De bewoners van ze venduizend benedenwoningen ontvangen in de loop van deze maand een groene minicontainer en kunnen die per 1 januari in gebruik nemen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De hulpdiensten rukten vrijdag 9 de cember met groot materieel uit naar de Schielandweg, omdat langs de 's-Gravenweg een vrachtauto te water was geraakt. Al snel ontstond het vermoeden dat de harde wind een rol had gespeeld bij dit inci dent. De vrachtwagen staat regel matig op de vluchthaven langs de Schielandweg geparkeerd en stond waarschijnlijk niet op de handrem. Door aanhoudende windvlagen tegen de flank kwam het voer tuig waarschijnlijk in beweging en rolde uiteindelijk de sloot in. Voor de zekerheid werd de sloot door een brandweerduiker afgezocht op eventuele slachtoffers. Deze wer den niet aangetroffen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 14