Bewoners maken zich sterk voor Bambi Parenwedstrijd IJsselbridge Metal live avond in 't Blok Lustrum-editie 'Gimme tha Light' Remco Mackenbach exposeert Nieuwerkerkers op miljoenenjacht in Vlaardingen Inzamelingsactie mobiele telefoons HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 14 DECEMBER 2011 Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij bridgeclub IJsselbridge werd de zesde speelavond van de tweede competitieronde paren wedstrijden gespeeld. In de A-lijn werd Jan Mud en Herbert Berkhuysen eerste met 62,50%. Tweede werden Laila en Roel Bakker met 61,31% en als der de eindide het koppel Jaap Zeedijk en H erman Holleboom met 58,93%. In de B-lijn eindigden Jan KILick en Anton Vorstenbosch bovenaan (59,38%), gevolgd door Trees Hoof- man en Wil van Rheenen (58,33) en Jac en Loes Spekman (55,90). Dick en Mary-Ann Mooiman vorm den het beste koppel in de C-lijn met 60.76%. Tweede werden Marijke Pel en Diny Schuurman met 58,58% en op de derde plaats eindigden Rennie Valentijn en Seia van den Berg met 57,99%. Nieuwerkerk aan den IJssel - 't Blok aan het IJsermanpad I davert zater dag 17 december tijdens de Metal Live avond op zijn grondvesten. Op het podium verschijnen de Rotter damse bands Traktor, Dropskill en When All Life Ends. Twee jongens voeren de herten wat broodkorsten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De toekomst van het Hertenkamp aan de Bos polderstraat ziet er rooskleurig uit dankzij de betrokkenheid dan tientallen omwonenden. Hoewel het nog onduidelijk is hoe de verzorging van de die ren in de toekomst geregeld gaat worden, lijkt Bambi voorlopig nog rustig te kunnen verblijven in Zuidpias. Door Erwin van 't Hof "Als er voldoende draagvlak onder de inwoners is, is de kans groot dat het Hertenkamp aan de Bospol derlaan er gewoon blijft," vertelt wethouder Arjen Hazelebach. "Wel moeten we goed gaan kijken naar de bedrijfsvoering van het kamp. De burgers kunnen er natuurlijk niet vanuit gaan dat de gemeente alles voor hen doet, maar we springen graag bij waar dat echt nodig is." "Het kamp leeft echt in Nieuwer kerk," zegt Marien Mulder, één van de initiatiefnemers voor het behoud van de dieren. "Op de Qwieke dorps avond werd al uitvoerig gesproken over de zaak, iedereen is het er over eens dat het kamp er gewoon moet blijven." Eerder sprak Mulder al bij de gemeente in namens zeventien andere omwonenden en schreef hij een blog over het kamp op de web site van Omroep Zuidpias. Deze is al meer dan 1500 keer gelezen. "In deze tijd van het jaar wordt het na tuurlijk wat kouder dus zijn er min der mensen, maar in de zomer is het erg druk. Het is een geweldige plek voor ouderen, kinderen en iedereen die van dieren houdt," aldus Mul der. De kosten van het hertenkamp wor den geschat op zo'n 20.000 euro per jaar. "De gemeente is op dit moment aan het onderzoeken wat nu de pre cieze prijs is van het Hertenkamp," zegt Hazelebach. Dit onderzoek wordt naar verwachting in februari afgerond. "We willen snel duidelijk heid scheppen zodat de omwonen den en andere bezoekers van het kamp weten wat de situatie is. We maken werk van de zaak." Bij het hertenkamp zijn op zon dagmiddag inderdaad maar weinig mensen. Twee jongens voeren de herten wat broodkorsten. Een klein meisje durft niet dicht in de buurt van het hek te komen. "Ze doen niets hoor," zegt een oudere man die een wandeling aan het maken is. Zelf zou hij het erg vinden als het kamp zou verdwijnen. "Ik woon hier in de buurt. Vaak loop ik hier even langs om tot rust te komen, het zijn echt geweldige dieren." De band Traktor is opgericht door vier fanatieke en ervaren muzikan ten. Zij brengen een eigenzinnige sound waarin invloeden van on der andere death en thrash metal, metalcore, sludge en grunge door klinken. Lastiger is het om Dropskill in een hokje te stoppen, want hun muziek is erg breed met invloe den van Rage Against the Machine en Limp Bizkit. When all life Ends combineert de intensiteit en agres siviteit van deathcore met klassiek Traktor brengt een eigenzinnige sound waarin invloeden van death en trash metal, metalcore, sludge en grunge doorklinken. geïnspireerde melodielijnen, maat- verschuivingen, rake dissonanten en uitdagend technisch spel. Deur open om 20.30 uur. De toegang bedraagt 3,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit jaar wordt het nieuwe jaar in Nieuwerkerk ingeluid met de vijfde editie van het Gimme Tha Light feest. Het feest wordt gehouden in een verwarmde feesttent op het Raadhuisplein. Stichting Jeugd werk Zuidpias werkt samen met vereniging Inteselect bij de voor bereiding en uitvoering van het feest. Met muzikaal talent uit ge meente Zuidpias wordt een project opgezet dat draait om het thema '5 jaar Gimme Tha Light'. Natuurlijk staan er ook weer bekende DJ's op de line-up. Vlaardingen - De Nieuwerkerse kunstenaar Remco Mackenbach exposeert van 17 december toten met 22 januari in het Aanloophuis de Groene Luiken aan de Oosthavenkade 8 in Vlaardingen. Mackenbachs werk kenmerkt zich door T een rijkheid aan kleurgebruik. De stijl ^^^SB I varieert van (bijna) realistisch tot ab- ^^^^B V stract, soms bijna grafisch. Als onder- -«SL werp komen landschappen regelmatig terug, daarnaast ook objecten en vrije schilderingen. Tijdens de expositie toont Mackenbach een doorsnede van zijn werk van de afgelopen jaren. ^HHBHIBBiSSI^^MiH Nieuwerkerk aan den IJssel - De winkeliersvereniging van het Oude Dorp houdt de komende weken een inzamelingsactie van oude mobiel tjes. De opbrengst is bestemd voor de stichting Topsport for Life. Deze stichting zet zich, met de hulp van (oud-)topsporters, in voor mensen met een ongeneeslijke ziekte. Am bassadeur van Topsport for Life is Teun van Vliet, oud wielrenner en gele trui drager in de Tour de France. Van Vliet, die zelf twee hersentu moren overleefd heeft, is vrijdag 16 december tijdens de Kaarsjesavond in het Oude Dorp aanwezig om het startsein voor de actie te geven. In een aantal winkels in het Oude Dorp staan speciale inleverdozen waarin tot 31 januari de oude telefoons verzameld worden. Voor meer informatie: www.topsportforlife.nl. De voorbereidingen worden getroffen voor het finalegedeelte v.an Miljoenenjacht. Aalsmeer/Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal Nieuwerker kers, wonende in postcodegebied 2914, toog donderdag 8 december naar de studio in Aalsmeer om bij Linda de Mol op 'Miljoenenjacht' te gaan. In de uitzending, op zondag 11 december, was te zien dat J. de Koning de kwartfinale wist te be reiken en hiermee een bedrag van 1000 euro verdiende. De uiteinde lijke finalist kwam uit Limburg; hij won 57.000 euro. Alle deelnemers aan het programma gingen naar huis met een PSP spelcomputer en met twee kaartjes voor de film Nova Zembla.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19