Kerstmarkt Zevenhuizen in het teken van omzien naar elkaar Terug naar jaren '60 in Historisch Centrum Tentoonstelling Zang en Kleur Uitslag kerstmarktloterij Kleine Kerkje Haar naam is Roosje HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 14 DECEMBER 2011 21 Kerstbingo bij Stormvliegers Lezing over kerststallen Zevenhuizen - Zou die harde wind symbolisch zijn geweest? Bedoeld om Sinterklaas zo snel mogelijk naar Spanje te blazen, zodat de Kerstman alle ruimte hadOp 9 december - vier dagen na Pakjesavond - was de Dorps straat al het toneel van de Kerstmarkt. Door Pepijn de Groot Voor de tiende editie van de kerst markt is gekozen voor een andere opzet dan vorig jaren. De kramen zijn geplaatst van het Dorpsplein tot het ClOOO-plein. Bij C1000 Wals is het splinternieuwe magazijn omge toverd tot indoor-kerstmarkt. "Op deze manier kan het dorp zien wat een mooie ruimte we hier hebben", aldus Geert Wals. Hapjes worden geserveerd en het magazijn wordt door de Piece of Cake Kerstband voorzien van jazzmuziek. Muziek en voedsel maken de dienst uit op de Kerstmarkt. De drukte rond de kraam van Team Roparun zorgt ervoor dat de snertscheppers en gluhweinschenkers uit de wind staan. Gezellig en warm is het na tuurlijk ook, zo op elkaar gepakt. De Socialistische Partij is eveneens met een kraam aanwezig. André Mul ler, afdelingsvoorzitter SP Zuidpias, staat er om met mensen te praten en hongerige magen te voorzien van tomatensoep. Voor de Kerk van Ver eniging van Vrijzinnige Protestanten - in de volksmond het kleine kerkje - worden de broodjes vol geschept met worst en zuurkool. Binnen worden onder andere kerststukjes verkocht, waarvan de opbrengst in het onderhoud van de kerk wordt gestoken. De arrenslee is niet aanwezig. In plaats daarvan rijdt er een meter slange fietslimousine over het dorp, die met een luide bel haar komst In het kleine kerkje gaat het allemaal om het goede doel. De jazzy kerstmannen pakken hun rust in het CIOOO magazijn. Zevenhuizen - De goed bezochte tentoonstelling van vogelvereniging Zang en Kleur, op vrijdag 9 en zaterdag 10, heeft een aantal kampioenen opgele verd. Mevrouw J. Diepstraten werd algemeen kampioen met een loodbekje en de heer I. Plak werd kampioen van de vereniging met een ornaatlori. Jordy Dullaard werd jeugdkampioen met een rijstvogel. Het klassement over de beste vijf kanaries, tropische vogels en parkieten werd gewonnen door de heer J. Lubbe met de kana ries, door de heer P. Dullaard met de tropen en door de heer J. van den Berg met de parkieten. De Rotteme- rencup, de prijs voor de vogelveren ging met de beste vogels, en werd dit jaar gewonnen door Zang en Kleur. Op vrijdagmiddag werd de tentoon stelling bezocht door de mensen van de Zonnebloem en wethouder Haze- lebach kwam op vrijdagavond nog even een kijkje nemen. Zevenhuizen - De uitslag van de kerstmarktloterij van het Kleine Kerkje, gehouden op vrijdag 9 de cember is als volgt: 1e prijs nr. 575 kleed/sprei, 2e prijs nr. 876 dekbed, 3e prijs nr. 561 mand met plantjes, 4e prijs nr. 446 kookset, 5e prijs nr. 403 badset, 6e prijs nr. 769 koffiemand, 7e prijs nr. 229 (is al opgehaald), 8e prijs nr. 936 badzout en badgel, 9e prijs nr. 479 kaars en servetten. Win naars kunnen via 0180-632307 of 06-50605427 een afspraak maken voor het ophalen van hun prijs. Zevenhuizen - De 5-jarige Roosje Verschuur vond haar eigen naam heel toepasselijk voor het schaapje in de kraam van 'One Flock', waar van iedereen tijdens de kerstmarkt op vrijdag 9 december de naam mocht raden. Het schaapje, ge breid door handwerkgroep 'Blij dat ik brei', mocht met winnares Roosje mee naar huis. De opbrengst van de schaapjesactie is bestemd voor het werk van Yvonne Kroon in Roeme nië. Voor meer informatie: www.krooniek.nl. Zevenhuizen - Duivenvereniging De Stormvliegers organiseert voor vrijdag 16 december om 19.30 uur een kerstbingo in het clubgebouw aan het Nijver heidscentrum 50. Er worden acht rondes gespeeld, waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Zevenhuizen - Magda Visser ver zorgt op zaterdag 17 december om 15.30 uur in het kleine kerkje aan de Dorpsstraat 139 een le zing met als thema 'de verbeel ding van de kerstgroep'. Kunstenaars hebben door de eeuwen heen het geboortever haal van Jezus op allerlek manie ren afgebeeld en de kerstgroep, kribbe met Jozef, Maria, herders en koningen, kent dan ook een lange geschiedenis. De oudst overgeleverde kerstgroep dateert uit de dertiende eeuw, maar hier vóór werd het geboorteverhaal al afgebeeld op sarcofagen en fres co's, in ivoorreliëfs, handschrif ten en schilderijen. Het VPG Koor uit Boskoop brengt onder leiding van Johan Oomkens een aantal kerstliederen ten gehore en de Wereldwinkel stelt enkele kerst stallen ten toon. Zevenhuizen - Historisch Centrum 'Ons Verleden' en museum 'Ons Mo lenverleden' zijn zaterdag 17 decem ber voor publiek geopend van 13.30 tot 16.00 uur. In het museum wordt aandacht ge schonken aan een wat recentere geschiedenis: de jaren '60 van de vorige eeuw. Wereldwijd vonden belangrijke gebeurtenissen plaats als de Vietnamoorlog, de moord op president Kennedy en de eerste man op de maan. Maar wat gebeurde er toen in onze dorpen en hoe zagen deze eruit? Onder de titel 'Vroeger was alles anders; rond de jaren '60' is een tentoonstelling te zien met veel (foto)materiaal over Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Bezoekers kunnen ook nog een kijkje nemen bij de tentoonstelling '200 jaar Burgerlijke Stand' en bij de af deling Genealogie kan men terecht met vragen over het opzetten van een familiegeschiedenis. Op de bo venverdieping is een tentoonstelling over molens te bezichtigen en in de filmzaal wordt een film met afbeel dingen van vroeger uit de regio ver toond. Beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15. Voor meer informatie: Johan@bovenmolen.nl. Even opwarmen aan de vuurkorf. aankondigt. De kerstgedachte van samen zijn is van toepassing op de fiets, waar maar liefst twintig per sonen op rijden. De kerstgedachte van omzien naar elkaar is terug te zien in de vele goede doelen die ver tegenwoordigd zijn. Zo verkoopt In eke van de Lagemaat handgemaakte schaapjes voor Stichting Charis, een non-profit organisatie met chris telijke grondslag die Roma helpt in Roemenië. De schapen leggen de link naar een bijbeltekst, en het zal worden één kudde, één herder." Van de Lagemaat: "We zijn niet ge lijk, iedereen is uniek. Maar ieder persoon is wel even waardevol." Een mooie kerstgedachte zo ruim voor de feestdagen. Voor veel bezoekers van het Historisch Centrum is de tentoonstelling over de jaren '60 een feest der herkenning.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21