Tk klikken mag J Eerste Wereldlichtjesdag in Zuidplas Y klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-online.nl Kerstmarkt Dagcentrum voetbal Korenaer Nieuwe bestuursvoorzitter Expositie in bibliotheek Hartstichting zoekt 'Hartlopers' voor Benelux Run Activiteiten Anbo in december HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 14 DECEMBER 2011 27 4 i - Er werd gebridged Kroeg in 't Blok Kerstrad van Avontuur Kerstklaverjastoernooi East End Jeu de boules Overtuigende over-win- ning team 1 Vervolg van voorpagina Zevenhuizen - Wereldwijd worden op de tweede zondag in december overleden kinderen herdacht tijdens Wereldlichtjesdag. De gemeente Zuidpias deed dit jaar voor het eerst mee. In de Zevenhuizense Ontmoe- tingskerk werden kaarsen aangesto ken. Het evenement is georganiseerd door Petra Verschoor, die door haar werk voor Sereen Uitvaartverzor ging in contact staat met ouders van overleden kinderen. Verschoor maakte vorig jaar Wereldlichtjes dag mee in Meppel en ze wilde het graag organiseren in Zuidpias. "Deze kerk heeft een mooie akoestiek en bovendien was ik hier welkom met mijn initiatief." Verschoor is verrast door de grote opkomst: alle stoelen in de Ont- moetingskerk zijn bezet. Voorin de zaal speelt celliste Hanny de Jong. Plots staan er allerlei kinderen op en vormt zich een kinderkoor naast de celliste. Een moeder komt naar voren en vertelt over haar zoon die vlak na de geboorte stierf. "Je bent blij en trots op je pasgeboren kind terwijl je ook afscheid moet nemen." Voor haar overleden zoon steekt zij een kaars aan. Alle aanwezigen ko men naar voren om een kaars aan te Van 19.00 tot 21.00 uur kan bij de kraampjes op de kerstmarkt een keuze gemaakt worden uit tal van artikelen als kaarsen, kerststukjes en houten spullen, die door de cliënten in de werkplaats zijn gemaakt. Ook voor allerhande kerstproducten uit 'Hartlopers' kunnen zich laten sponsoren door familie, vrienden of bedrijven. Voor individuele lopers geldt een minimale sponsorbijdrage van 200,- euro. Deelnemen met een team is ook mogelijk. Het sponsor bedrag voor een team van twaalf lo pers bedraagt minimaal 2012,- euro. Bij de finish ligt een prijs klaar voor steken. Verschoor heeft van meer dere ouders verzoeken ontvangen om ook een kaars aan te steken. Zij vertelt bij elke kaars een verhaaltje: "Ik brand een kaars voor het kind dat andere mensen een miskraam noemen." Nadat alle kaarsen aangestoken de eigen bakkerij als oliebollen, ap pelflappen, kerstkransen, koekjes en kerstbrood kan men op de markt te recht. Onder het genot van een kop je koffie of thee in de theeschenkerij komt men alvast in de juiste kerst stemming. het snelste 'goede doelen team' en voor het team met de hoogste op brengst. Aanmelden kan tot zaterdag 31 december via b.vandermeer@hart- stichting.nl of 06-51028360. Voor meer informatie: www.hartstichting.nl zijn, komt zangeres Martine Hordijk het podium op. Begeleid door cello en piano zingt zij het lied Precious Child en dat laat niet iedereen onbe roerd. Als Hordijk aanzet, fladdert er plots een nachtvlinder door de kerk. De kinderen wijzen het diertje na. In het oude Egypte stond de vlinder Moordrecht - Ton Redegeld (48) is tijdens de onlangs gehouden algemene ledenvergadering van voetbalvereniging Moordrecht unaniem gekozen tot nieuwe be stuursvoorzitter. Redegeld is al Moordrecht - Van het werk van Li lian Wessels is tot dinsdag 3 januari een expositie te bezichtigen in de plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen. Van de kun stenaar zijn beelden van keramiek te zien en schilderijen in acryl op Recreatief Senioren, al dan niet lid van een ou derenbond, kunnen bridgen op dins dag 20 december vanaf 13.30 uur in De Batavier aan de Batavierlaan. Er is ruimte voor zestien paren. Meer informatie via 0180-313093. Liefhebbers van darten en biljar ten zijn 21 december vanaf 15.00 uur welkom in De Tap in de Dorps straat. Klaverjassen kan op dinsdag 20 de cember vanaf 14.00 uur in de res tauratiezaal van zorgcentrum De Meander, ledereen is welkom. Meer informatie via 06-51623750. Sportief Fitnesslessen worden woensdag 14 en 21 december in de gymzaal van Sterretjes in de stiltestuin. symbool, voor hoop. En hoop iS ook wat deze dag moet bieden. Buiten, in de stiltetuin, worden er sterretjes aangestoken en onder gezang van het kinderkoor wordt er stil gestaan bij de kinderen die overleden zijn. Verschoor: "Zo weten mensen dat ze niet alleen staan in hun verdriet." ruim vijftien jaar verbonden aan de vereniging, onder meer als kee perstrainer. Hij neemt de voorzit tershamer over van Hein de Klerk, die nog wel als algemeen be stuurslid actief blijft. doek. Wessels haalt haar inspiratie uit thema's zoals de mens, dier, aar de en mystiek en haar speciale be langstelling gaat uit naar het Boed dhisme en de Afrikaanse vrouw. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. het Comeniuscollege aan het Fre- siaveld gegeven door een ervaren docente. Nieuwelingen kunnen op afspraak een kijkje komen nemen. Meer informatie via 0180-313093. Yogalessen, ook voor heren, vinden plaats in de Dorpsstraat 32A op dinsdag 20 december van 9.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur; op donderdag 15 en 22 decem ber van 10.30 tot 11.30 uur. Meer informatie via 0180-313093. Creatief Liefhebbers van werken met perga- mano kunnen onder leiding van Kora Huijser op donderdag 15 december van 14.00 tot 16.00 uur aan de slag in De Batavier aan de Batavierlaan. Meer informatie via 06-242763711. Moordrecht - De bridgemiddag van woensdag 7 december van bridge club Troef Vrouw werd gewonnen door Diny IJsselstijn en Fon Datema met 63.75, tweede werden Anka Huijsmans en Ria Offerman met 57.29, derde Christine de Kwaads- teniet en Jo Hertog met 53.75 en vierde Fien van de Panne en Mieke Pieterse met 52.50. Nieuwerkerk aan den IJssel - Iedere woensdagavond is Kroegavond in 't Blok. Van 20.30 tot 23.00 uur is er alle tijd om lekker bij te kletsen of om een spelletje tafelvoetbal of schaak te doen. Op zondag 18 de cember is de Kroeg ook geopend. Van 15.00 tot 19.00 uur staat Joost achter de bar. 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. Moordrecht - In het clubgebouw van Harmonie Kunst na de Arbeid, KNDA, te vinden naast sporthal De Zuidpias, vindt op zaterdag 1-7 de cember vanaf 14.00 uur voor de 22e keer de 'Kerst-Rad-van-Avontuur- show' plaats. De kerstman bezorgt het publiek al draaiend aan het rad een spannende middag, want elke vijf minuten maakt men kans op het winnen van prijzen die in het teken staan van de kerstdagen. De op brengst van het kerstrad is bestemd voor het Piet Boere Instrumenten fonds van de harmonie. Zaal open om 13.30 uur. Moordrecht - Eetcafé East End aan het Oosteinde 7a organiseert voor zaterdag 17 december om 20.00 uur een kerstklaverjastoernooi. Naast de hoofdprijs is er ook een poedelprijs voor de 'schlemiel van de avond'. Het toernooi is voor kop pels. Voor wie geen partner heeft kan een partner gezocht worden. De kosten voor deelname bedragen 5,- euro per persoon. Het toernooi gaat alleen door bij voldoende animo. Deelnemers dienen om 19.30 uur aanwezig te zijn. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-374957 of www.eas- tendmoordrecht.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een overwinning van 7-0 heeft team 1 van JBC Nieuwerkerk za terdag de maximale score behaalt tegen Les Boulistes uit Gorinchem. Team 1 had daarbij een plussaldo van 66 punten. Minder goed ging het met teams twee en drie. Team twee kreeg pas bij een al kansloze achterstand van 0-5, na twee ron des, enige grip op haar tegenstan der. Met een eindstand van 2-5 was Gouda de terechte winnaar. Team drie verloor haar ontmoeting met Vlaardingen 4. Van het begin tot het einde was de equipe uit Vlaardingen een maatje te groot. Dat bleek niet alleen uit de eindstand maar ook uit het eindsaldo van min 45 punten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dagcentrum Korenaer bij Korenmolen Wind lust aan het Kortenoord staat donderdag 15 december in het teken van kerst. Regio - In het centrum van La Roche-en-Ardenne gaat woensdag 2 mei de eerste Benelux Run van start; de langste non-stop estafetteloop ter wereld met een lengte van 810 kilometer. De tocht eindigt op 5 mei in Delfzijl. Tij dens de loop is het mogelijk geld in te zamelen voor een goed doel, zoals bijvoorbeeld de Hartstichting. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo organiseert voor de maand december een flink aantal activiteiten of allerlei gebied.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27