Kerstconcert muziekschool Kunst Kerstfair in Batavier Geslaagd KidsKerstdiner Boutrit Skymasters Kerststukjes maken met de Zonnebloem Kerstnachtdienst in Nieuwe Kerk Kerstfeest Zondagsschool Kaarsjesavond Oude Kerk Kaarsjesavond Oude Dorp HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN ÓEN US5EL 14 DECEMBER 2011 31 z Nieuwerkerk aan den IJssel - Het kerstconcert van De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool vindt plaats op vrijdag 16 december in de Sint Josephkerk aan de Kerklaan 20. Het concert is voor'en door jong en oud(er). Aan het concert werken onder andere mee het Kerstkinder koor, een ad hoe jongerenkoor, het koor Euterpe en een aantal instru mentale ensembles. Aanvang 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Blok-kok Mireille Wester duin bereidde op vrijdag 9 december een aantal kinderen een kerstdiner voor ouders en andere familieleden. Zij konden onder meer smullen van meloen met ham en. van gebakken aardappeltjes met beenham. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Dorpshuls de Batavier vond zaterdag 10 december de eerste editie plaats van een kunst kerstfair welke werd georganiseerd door het Open Atelier in samenwerking met InnerWheel, medewerkers van buurthuis de Ba tavier en vrijwilligsters van Hospice IJssel Thuis. De insteek van de fair was originele kerstcadeautjes te verkopen voor een leuke prijs en tegelijkertijd een goed doel te steunen. De kerstfair trok circa driehonderd bezoekers, die onder het genot van een kopje koffie of een glaasje glühwein een keuze konden maken bij de twaalf stands met creatieve kerstcadeaus. De kerstfair bracht een bedrag van 1450 euro op. Het grootste deel hiervan is bestemd voor Hospice IJssel Thuis. Op de Kunst Kerstfair in de Batavier kon men onder meer kiezen voor gehaakte kerstballen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto- en Motorclub The Skymasters houdt op vrijdag 16 december de Boutrit, met na afloop van de rit het Rad van Avontuur met leuke prijzen. De Boutrit is een oriëntatierit die wordt gereden op basis van een eenvoudig reglement. Voor de nieu welingen, men hoeft geen lid te zijn, is er voor de start een uitleg. Inschrijven van 19.45 tot 20.15 uur in de kantine van Sportcomplex Parkzoom (bij zwembad Het Polder- bad), lersestraat 15. Starten vanaf 20.00 uur, een kaartleeslamp of zaklantaarn meenemen is handig. Voor meer informatie: www.skymasters.nl of 0182-374106. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Thuiskomen' vindt op zaterdag 24 december in de Nieuwe Kerk aan de J.A.Beijerinkstraat 53 een kerstnachtdienst plaats. Muzi kale medewerking wordt verleend door een koor en door diverse muzi kanten. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de kinderen van Zondagsschool Johannes wordt voor tweede kerstdag, maandag 26 december, een kerstfeest georga niseerd. De kerstviering vindt plaats in de Oude Dorpskerk, ingang Kerkgang 3, en begint om 10.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tra ditiegetrouw wordt voor Kaarsjes avond op vrijdag 16 december voor de kinderen van alles georganiseerd in de Oude Kerk in het Oude Dorp. In de knutselzaal kunnen kinderen van driejaar en ouder een windlicht maken, een kaars dompelen of een ketting maken. Volwassenen kun nen in De Vluchtheuvel een expo sitie van lego met als thema 'Bouw je kerk' bezichtigen. In de kerk staat een boekentafel opgesteld, het or gel wordt bespeeld en om 19.00 en 20.30 uur is er samenzang, ledereen is welkom. Evenals in voorgaande jaren kunnen de kinderen ook dit jaar een kaars dompelen tijdens Kaarsjesavond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gasten en vrijwilligers van de Zonnebloem, afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel heb ben donderdag 8 december prachtige kerststukjes gemaakt in Dianthus. De gasten gingen met hun kerststukje na een gezellige ochtend weer naar huis. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Oude Dorp vindt op vrijdag 16 december vanaf 18.00 uur de tra ditionele Kaarsjesavond plaats. Mu ziek, lekkere hapjes, warme choco lademelk en veel kerstkoopjes zijn zo maar wat ingrediënten van dit jaarlijks terugkerende evenement. Kinderen kunnen zich vermaken op de rodeostier en op een snowboard. Om 20.00 uur vindt de trekking van de stempelactie plaats. De avond eindigt rond 21.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31