r(S m t. Kerstfeest Kerk in Nesselande Kerstfeest met bewoners Chrizona Kerstconcert in Laurenskerk KVO-project winkelgebied Nesselande van start Passe-Partout zingt voor burgemeester Aboutaleb Meiden op bres voor Mexico Kerstzangavond in Verrijzeniskerk winterpret op Kerstmarkt Boulevard Nesselande BOVAG HART VAN HOLLAND NESSELANDE 14 DECEMBER 2011 Deelgemeente Prins Alexander pakt winkelcriminaliteit aan Wij hebben winterhanden vanaf 60,- velgen banden sets vanaf 350,- Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Wij zorgen ook voor de opslag Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - In de Kerk in Nesse lande, gevestigd in De Knoop in de Brede School aan de Robert van 't Hofstraat 10, vindt op vrijdag 16 december om 19.00 uur een kerst viering plaats met de bewoners van Chrizona. Voorafgaand aan de viering, waar iedereen welkom is, vindt een maaltijd voor bewo- Rotterdam - Christelijk Gemengd regiokoor Debarim verzorgt op vrij dag 16 december om 20.00 uur een traditioneel kerstconcert in de Grote of Sint Laurenskerk aan het Grote kerkplein 27. Aan deze zestiende editie wordt meegewerkt door onder meer sopraan Lucy van der Maarel, meisjeskoor Joy, mannenkoor Lau- Nesselande - Het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) is binnen een jaar een feit voor winkelgebied Nesselande. Dat is de duidelijke ambitie die onderne mers, deelgemeente, brandweer en politie daar willen realiseren. Een inten tieverklaring daartoe wordt door Patrick Meijer (portefeuillehouder Econo mie deelgemeente Prins Alexander) ondertekend op donderdag 15 december, samen met ondernemers, politie, brandweer, de Kamer van Koophandel en het Hoofdbedrijfschap Detailhandel. Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD) begeleidt de partijen bij het behalen van het Keurmerk Veilig Onder nemen. Met het tekenen van de intentie verklaring committeren alle partijen zich aan het KVO. Dat houdt onder andere in deelname aan een werk groep waarin verbeteringen worden besproken en voorbereid. Tevens is het de bedoeling dat deelnemers zich ook zullen inzetten voor het realiseren van verbeteringen. Dat kan in de vorm van tijd, zoals het bijwonen van vergaderingen en in zetten van personeel, maar ook in de vorm van geld voor bijvoorbeeld het financieren van een overvaltrai ning. Bewezen succes Onderzoek van het Hoofdbedrijf schap Detailhandel toont aan dat winkelgebieden met het KVO aan zienlijke vooruitgang boeken. Na twee jaar voelt gemiddeld 76°/o van de ondernemers zich altijd veilig ten opzichte van 68°/o gemiddeld bij de start van een traject. Ook de over last door vernielingen is aanzienlijk gedaald in twee jaar tijd. Met het KVO-project verwachten de onder tekenaars dan ook dat het onderne mersklimaat en de aantrekkelijkheid van het winkelgebied verbetert. Nesselande - In de Kerk in Nesse lande, gevestigd in De Knoop in de Brede School aan de Robert van 't Hofstraat 10, vindt op zaterdag 24 december om 19.15 uur het kinder kerstfeest plaats. Voorafgaand ver zamelen de kinderen om 18.45 uur in de speeltuin in het Rietveldpark, waar ze een lampion krijgen. Vervol gens wordt een kleine wandeltocht door de wijk gemaakt om op zoek te gaan naar herders. Het kerstfeest eindigt om 20.00 uur. Om 22.00 uur is het de beurt aan de ouderen. Met medewerking van zangeres Sanne de Winter vindt dan de kerstzang plaats. Rita Renema verzorgt een korte meditatie, leder een is welkom. Op eerste kerstdag vindt om 10.00 uur een kerstviering plaats. Tijdens deze samenkomst worden veel kerstliederen gezongen. Voorganger Gert van den Bos spreekt over het thema 'Kerst=Feest'. Tegelijkertijd is er een kinderdienst en er is een op pas aanwezig. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.net. Nesselande - De leerlingen van groep 8 van basisschool het Passe-Partout zijn door burgemeester Aboutaleb uitgenodigd om vrijdag 16 december te komen zingen bij het stadhuis. Dan worden namelijk de lichtjes ontstoken in de grote kerstboom op de Coolsingel. Het feestelijke programma duurt van 17.00 tot 17.45 uur. ners, familie en verzorgers plaats. Chrizona is een woonvoorzie ning waar, verdeeld over acht woningen, 24 mensen wonen die een verstandelijke beper king hebben. 'Chrizona' staat voor CHRIstelijke ZOrg en NAzorg. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.nl. Het is de bedoeling dat de leerlin gen van het Passe-Partout samen met de kinderen van andere scholen het 'grootste kinderkerstkoor van Rotterdam' vormen. Samen zingen de kinderen twee speciale liedjes: 'Elke dag kerst' en 'Hallo Rotterdam'. Aansluitend verzorgt Shary-An, be kend van de eerste editie van het televisieprogramma The Voice of Holland, een optreden. Voor meer informatie: www.zangmakers.nl. date, strijkorkest Consorto di Com- primario en door Martin Zonnen- berg op het hoofdorgel. Het concert staat onder leiding van Vincent van Dam. Deur open om 19.15 uur; de toegang bedraagt 15,- euro. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de deur of zijn te reserveren via 0180-312711 (b.g.g. 010-2222211). Nesselande - llayda en Vivianne, twee bezoekers van jongerencen trum XpresZo van Stichting Buurt werk, organiseren voor woensdag 14 en 21 december twee 'meidenavon den' waarvan de opbrengst bestemd is voor weeskinderen in Mexico. Op beide avonden kunnen de meiden van 19.00 tot 21.00 uur hun haren laten vlechten, opmaken, sieraden maken en een eigen lied opnemen. Er zijn lekkere hapjes en dj Angelo Morello verzorgt de muziek. Op 14 december zijn meiden van twaalf jaar en ouder welkom; op 21 december de meisjes van de groe pen 7 en 8. De toegang bedraagt 4,- euro. Aanmelden: daphne, va nharen@buurt werk- alexander.nl of 010-2862760. Rotterdam - Christelijk Mannenkoor Prins Alexander verzorgt, onder lei ding van dirigent Arjan Breukhoven, op dinsdag 20 december om 20.00 uur een kerstzangavond in de Ver rijzeniskerk aan de Springerstraat 340. Aan het afwisselend programma wordt meegewerkt door organist Wim Margré, door christelijk koor Joy, door sopraan Anneke Monsma en door Gerlinde van den Berg op panfluit. De samenzang bestaat uit bekende Nederlandse kerstliede ren. De toegang bedraagt 7,- euro; vrienden van het koor betalen 5,- euro. Deur open om 19.30 uur. Voor meer informatie en reserveren: 010-4219454. Jaap Eindhoven Noordeinde 2 Sa Zevenhuizen Nesselande Nesselande - Winterpret voor alle leeftijden; dat is het motto van de kerstmarkt welke voor zaterdag 17 en zondag 18 december door Bou levard Nesselande georganiseerd wordt op het Maltaplein. Op zaterdag van 11.00 tot 23.00 uur en op zondag van 12.00 tot 18.00 uur kunnen de schaatsen ondergebonden worden op de kunststof schaatsbaan. Schaatsen kunnen kosteloos geleend worden. De schaatsbaan wordt omringd door mooi gedeco reerde en ver lichte kerstchalets, van waaruit de ondernemers van Boulevard Nes selande allerhande kerstartikelen verkopen als warme chocolademelk, soep, kerststukjes en feestkleding. De kleintjes kunnen zich vermaken in de draaimolen; in de horecatent op het plein voor Lookies zijn diver se winterse hapjes en drankjes ver krijgbaar. Op zaterdagavond wordt tussen 19.00 en 23.00 uur optreden door de 'Wannabiezz bar-gezellig' en op zondagmiddag brengt de kerstman, samen met een pi anist, een bezoek aan de kerstmarkt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 37