2;Vf f v Eenvoudige overwinning voor Moordrecht Moerkapelle als hekkensluiter de winterstop in Opmars Groeneweg Nieuwerkerk blijft winnen Westlandia overklast Groeneweg Prijzenregen Jitae NieMo bindt ZWS aan zegekar WSG NieMo op scherp v 'V«' HART VAN HOLLAND SPORT 14 DECEMBER 2011 45 Voetbal Voetbal Voetbal Korfbal Voetbal Taekwondo Waterpolo Waterpolo Moordrecht - DOSR liet zich zondag 10 december in de openingsfase ge makkelijk aftroeven door de blauw witte brigade uit Moordrecht. Na twintig minuten stond de 1-0 op het bord. Na de gelijkmaker kreeg DOSR kansen maar miste het doel. Vlak voor rust kwam Moordrecht opnieuw op voorsprong. Een verdekt schot van ruim twintig meter stui terde via de binnenkant van de paal in het doel. Na de rust leek de pijp leeg bij Moor drecht en ging DOSR nogal ongeco ördineerd op zoek naar de gelijkma ker, deze viel na een keepersfout. In blessuretijd kreeg DOSR een voorzet van de rechterkant niet onder con trole, waarna het een koud kunstje was voor de Moordrechtse spits om het leder tegen te touwen te schie ten, eindstand 3-2. Moerkapelle - Moerkapelle wist zaterdag 10 december van meet af geen vuist te maken tegen het goed combinerende Koudekerk. In de achttiende minuut wist Koudekerk de score te openen na een uitge kiend schot vanaf de linkerzijde. De linker spits van Koudekerk bleek al snel een erg rappe en goed spelende aanvaller. De definitieve tegenslag voor rust kwam rond de vijfendertig ste minuut. Een vrije trap werd vanaf links met een boogbal hoog over de verdediging direct op doel gescho ten. Keeper Dubbis keek voluit tegen de laagstaande zon in en werd ver blind. De bal schoot boven of langs zijn handen heen het doel in. Na rust veranderde het spelbeeld niet. Koudekerk wist binnen enkele minuten de 3-0 te scoren en deed het daarna iets rustiger aan, waar door Moerkapelle iets meer grip op het spel kon krijgen en ook enkele kansjes creëerde. Na ruim een uur spelen wist Koudekerk de voorsprong tot twee keer toe nog verder te ver groten. Frederik Lips speelde achterin een verdienstelijk laatste half uurtje. In die periode wist Moerkapelle met slechts één tegendoelpunt de 'eer' nog te redden. De concurrenten wis ten alle punten te verzamelen waar door Moerkapelle nu onderaan staat en als hekkensluiter de winterstop ingaat. Maurice Eckhardt was na rust met drie doelpunten de gevierde man bij Groeneweg. (foto: Ben van Yperen] Zevenhuizen - Met de komst van trainer René van Beek is Groeneweg aan een opmars begonnen. In de rust stonden de Zevenhuizenaren nog met 1-0 achter door een doelpunt van Mohamed Laaouar na een voorzet van Kevin de Vries. Na de rust werden de bezoekers volledig onder de voet gelopen want binnen tien minuten was de wedstrijd volledig omgedraaid. Een voorzet van Meivin Wetzel werd door JP Hordijk doorgekopt naar Maurice Eckhardt die eenvoudig de bal kon binnen tikken. Vijf minuten later was de wedstrijd eigenlijk be slist toen na een scrimmage de weer prima spelende Jan Douwe Hof de bal loeihard tegen de touwen knalde. Groeneweg ging steeds be ter spelen en de wissel Arnout van Leeuwen voor Luuk Gritter maakte daar geen einde aan. Uit een goe de voorzet van Van Leeuwen kopte Eckhardt keihard de 3-1 binnen en in de 89e minuut scoorde dezelfde Eckhardt een wonderschoon doel punt door na een individuele actie de bal uit stand over keeper Vonk te lobben. Een prachtig einde van een tweede helft waarin Groeneweg de tegenstander alle hoeken van het veld liet zien. Kijk voor meer foto's op: hartvanholland-online.nl. Zevenhuizen - De dames van Groeneweg speelden zondag 11 december de uitwedstrijd tegen Westlandia. Dit was de laatste wedstrijd voor de winterstop. Groeneweg zocht tegen West landia, dat bovenaan in de com petitie staat, meteen de aanval. Een drietal kansen werd niet benut en toen Westlandia een beetje van de schrik was beko men kreeg het meer vat op het spel van Groeneweg. Het zocht voorzichtig de aanval. In de tweeëntwintigste minuut bracht de eerste kans voor Westlandia meteen een doelpunt. Groene weg liet het hoofd niet hangen en bleef de aanval zoeken. Met twee ploegen die wilden voet ballen golfde de wedstrijd heen en weer. In de vierenveertigste minuut viel de 2-0 voor West landia. Na rust gingen de Groe neweg meiden op zoek naar de aansluitingstreffer. In plaats daarvan viel in de zeventigste minuut de 3-0. In de tachtigste minuut redde Patricia van der Hoek de eer. Met een hard schot op doel scoorde ze via een speel ster van Westlandia de 3-1. Al met al een leuke wedstrijd, met veel onbenutte kansen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In een bomvolle sporthal Kleine Vink-wist Nieuwerkerk/Feenstra Et Profilease voor de vijfde keer op rij te win- Nijmegen/Waddinxveen/Zeven hui zen - Het Jitae wedstrijdteam kan terugkijken op een sterk optreden op het vierde internationale Yoo Sin jeugdtoernooi op zaterdag 10 december in Nijmegen. Niels van der Bas en Mamix Nieuwstraten uit Waddinxveen veroverden het goud; het zilver ging naar de Wad- nen. Tegenstander Noordenveld, voorafgaand aan deze wedstrijd de nummer drie, kreeg te maken met een bliksemstart van Nieuwer- dinxveense Tjash Klippel. Brons was er na enkele prima partijen voor Lennard Ernst uit Waddinxveen bij de aspiranten B-klasse tot 45 kg en voor de broertjes Thijs en Kevin Olieman en de gebroeders Mike en Tom Post uit Zevenhuizen. Voor meer informatie: www.jitae.nl. kerk dat binnen acht minuten een 7-1 voorsprong pakte. Door veel goals uit standaardsituaties wist Noordenveld goed terug te komen in de wedstrijd. Het stond zelfs 11- 10 met nog zeven minuten voor rust. Bij rust stond Nieuwerkerk met 14-12 voor. De wedstrijd werd direct na rust beslist. Nieuwerkerk Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpolovrouwen van WSG NieMo-Van Vliet konden dit weekend weer drie punten bij schrijven. Na het verwachte verlies bij GZC DONK vorig week, speelden ze een gecontroleerde wedstrijd te gen ZWS. Het werd 6-2. Karin van Leeuwen maakte de openingstreffer. Vlak voor tijd scoorden de bezoekers Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De herenhoofdmacht van WSG NieMo-Van Vliet is er in ge slaagd de aansluiting bij de top van de eerste districtsklasse vast te houden. In Sassenheim had den de waterpoloërs geen enkele moeite met de thuisploeg: 3-8. In het eerste part kwam het team van trainer/coach Zlatko Rakonjac, die overigens niet aanwezig was, nog wat afwachtend uit de startblok ken. Sander Boer scoorde als enige voor NieMo. Daarna ging de rem liep uit naar 21-13 in de eerste twaalf minuten en de overwinning was binnen. Helaas zakte de ploeg wat terug in de slotfase, waardoor Noordenveld nog - te - veel kon scoren. Eindstand 28-23. Nieuwer kerk is koploper met tien uit vijf en speelt volgende week de topper te gen SDO in Kamerik. 1-1. In de tweede periode scoorde linkspoot Denise Boereboom en met een boogbal legde Karin van Leeu wen de bal achter de ZWS keepster. In de derde periode verzilverden beide ploegen een overtalsituatie (4-2). NieMo bond ZWS daarna definitief aan de zegekar met doel punten van Svetlana Wolters en De nise Boereboom. eraf en volgden er drie treffers (0- 4), waarvan één van Jos van Tiel en twee van Sander Boer. NieMo had de scherpte van het begin van het seizoen weer helemaal terug. Dat leverde in het derde part opnieuw drie doelpunten op (0-8). Sander Boer (één) en Harold Fischer (twee) tekende daarvoor. In het laatste part zakte NieMo iets terug (3-8), maar Sassenheim kon die achterstand onmogelijk wegwerken. Robert den Arend scoorde het laatste doelpunt voor zijn ploeg.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 45