Zuidpias Uitdelen groene GFT-containers in Nieuwerkerk aan den IJssel Buurtbemiddeling A Werken aan de weg Een uitweg bij burenoverlast - nu ook in heel Zuidpias gemeente FACTORxx xxxxxxxx xxxxxxxG Vergunning aanvragen: makkelijker en sneller met de omgevingsvergunning Bouwplannen? Doe de vergunningcheck op www.omgevingsloket.nl WEEK Prijsstijging ID-kaart voor kinderen tot 14 jaar per 1 januari 2012 Rijbewijs aanvragen/afhalen niet mogelijk op 28 en 29 december Afsluiting Europalaan HART VAN HOLLAND I DE KRANTVOOR DÉ ZUIDPIAS I 14 DECEMBER 2011 Buurtbemiddeling Nieuwerkerk aan den IJssel Vanaf donderdag 8 december ontvangen de beneden woningen in Nieuwerkerk aan den IJssel een groene minicontainer voor groente-, fruit- en tuinafval. De 7.000 containers worden in de loop van deze maand uitgedeeld en kunnen per 1 januari in gebruik worden genomen. Samen met de GFT-container krijgen de huishoudens ook een voorraad plastic zakken voor het inzamelen van plastic. Afvalkalender 2012 De groene minicontainers worden om de week geleegd. De inzameldata staan vermeld op de afvalkalender voor 2012. De nieuwe afvalkalenders vallen samen met een afval- krant eind december in de brievenbus. Standaard wordt een container met een inhoudsmaat van 120 liter uitgedeeld. Er kon eenmalig worden gekozen voor een GFT-container met een grotere inhoudsmaat [240 liter). Hoogbouw heel Zuidpias: GFT inzameling stopt Na 1 januari 2012 stopt de inzameling van GFT bij hoog- bouwaansluitingen in heel Zuidpias. De belangrijkste reden voor dit besluit is dat er heel weinig GFT uit hoogbouwwoningen wordt ingezameld. De inzamelwagen rijdt dus voor een klein beetje GFT. Daarnaast blijkt dat de kwali teit van het ingezamelde GFT over het algemeen een stuk lager is. Dit zorgt soms voor zoveel vervuiling dat de vracht alsnog naar de verbranding moet worden afgevoerd. GFT niet in diftarafrekening Door uw GFT in de groene minicontainer te doen, uw klein chemisch afval naar de milieustraat te brengen en uw oude glas, plastic, papier en textiel apart te houden, blijven materialen in de kringloop. Het afval is dan geen afvalproduct meer, maar een grondstof. Daarom valt GFT vanaf 2012 bui ten het gedifferentieerd tarief en wordt deze waardevolle grondstof niet Imeer) per aanbieding afgerekend. Komende maanden informeert de gemeente u regelma tig over de ontwikkelingen op het gebied van afval. Houd daarom uw brievenbus, de kranten en de gemeentelijke website www.zuidplas.nl in de gaten voor meer informatie! Prettig wonen is één van de belangrijkste behoeften van mensen, dat weet iedereen. Maar ook is algemeen bekend dat dit woongenot geregeld wordt verstoord door pro blemen met de buren. In dat soort situaties kan zelfs een misverstand uitlopen op een ruzie waarbij de buren er niet meersamen uit kunnen komen. Buurtbemiddeling kan in dat geval helpen: vrijwillige buurtbemiddelaars gaan aan de slag om samen met de buren oplossingen te vinden voor het probleem dat speelt. De inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel konden al een beroep doen op Buurtbemiddeling. Buurtbemiddeling Factor-G is dan ook zeer verheugd dat Buurtbemiddeling vanaf 1 oktober 2011 voor alle inwoners van de gemeente Zuidpias beschikbaar is. Hoe werkt buurtbemiddeling? Als een melding wordt gedaan bij buurtbe middeling, door buren zelf of door verwij- zers zoals de gemeente, woningcorporatie of politie, zal er samen met de buren wor den gekeken wat buurtbemiddeling voor hen kan betekenen. Buurtbemiddelaars zijn strikt onpartijdig, vellen geen oordeel Heeft u een probleem met uw buren, wilt u advies? Neem dan contact op met Factor-G! Buurtbemiddeling Factor-G: contactpersoon Jette Bertels Telefoon Buurtbemiddeling Factor-G: 0182-5288888 E-mail: buurtbemiddelinglSf actor-g.nl Website: www.factor-g.nl Met ingang van 1 januari 2012 wordt het tarief voor een Nederlandse Identiteitskaart (Nik) voor kinderen tot 14 jaar ver hoogd van 9,20 naar 30,00. Vanaf 14 jaar geldt voor iedereen een legitimatieplicht. De leges moeten nog wel door de raad worden vastgesteld. Met ingang van 26 juni 2012 vervalt de mogelijkheid tot bijschrij ving van kinderen in de paspoorten van hun ouders. Dit houdt in dat een kind bij het reizen naar het buitenland een eigen paspoort of Nik moet hebben. maar helpen de partijen weer met elkaar te communice ren. Na toestemming van beide partijen wordt dan in de regel door bemiddelaars een bemiddelingsgesprek op neutraal terrein georganiseerd om gezamenlijk een oplos sing te vinden en afspraken te maken. Hoe kunt u Buurtbemiddeling inschakelen? U kunt attijd bellen of een mail sturen naar onderstaand adres. De coördinator van de Buurtbemiddeling zal dan met u doorspreken wat er in uw specifieke geval nodig is om tot een oplossing te komen voor het probleem dat speelt. Soms is een advies al voldoende, maar vaak zal een buurtbemiddelaar een afspraak maken om bij u thuis te komen Door technisch onderhoud bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) kunt u op 28 en 29 december a.s. geen rijbe wijs aanvragen. Ook rijbewijzen die al eerder zijn aangevraagd, kunnen op deze dagen niet worden afgehaald. 27 december 2011 is de laatste dag in 2011 dat u uw rijbewijs kunt aanvragen of afhalen. Op 30 december is de afdeling Publiekszaken gesloten. Als uw rijbewijs nog niet verloopt, dan adviseren wij u om deze in het nieuwe jaar te vernieuwen. Wie wil bouwen, verbouwen of iets anders aan zijn omgeving wil veran deren heeft vaak een vergunning nodig. Bijvoorbeeld voor het bouwen of slopen van een woning, het kappen van een boom of het aanleggen van een inrit. Veel van deze vergunningen kunt u in één keer, in één procedure aanvragen. Wabo-loket In de centrale hal van het raadhuis vindt u in een aparte spreekkamer het Wabo-loket. Dit loket is op werkdagen geopend van 9.00 uur tot 12.00 uur. Hier kunt u met al uw vragen die betrekking hebben op uw leefomgeving terecht. Daarnaast kunt u tussen 13.00 uur en 17.00 uur op afspraak langskomen. Wij streven ernaar uw vragen zoveel moge lijk direct te beantwoorden. Soms is dat niet mogelijk, dan spreken we met u af wanneer u wel antwoord krijgt. De afdeling Vergunningverlening en Handhaving is natuurlijk op werkdagen ook telefonisch te bereiken tussen 9.00 uur en 12.00 uur op telefoonnummer 0180 330 300. Het vooroverleg: wij denken met u mee! Wij helpen u graag om samen met u de aanvraag goed voor te berei den. Door een vooroverleg is de kans dat uw vergunningaanvraag compleet en haalbaar is vaak groter. Wilt u meer weten over voorover leg? Maakt u dan een afspraak met het secretariaat van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving op telefoonnummer: 018 0 3 3 03 0 0. DORRESTEIN PARKZOOM DORRE STEIN Donderdag 15 en vrijdag 16 december is de Europalaan ter hoogte van het kruispunt met de Alexanderlaan afgesloten in verband met reparaties aan het asfalt. Het verkeer wordt omgeleid via de Prins Alexanderlaan en de J.A. Beijerinkstraat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5