1 201 HET VALT SOMS NIET OPVOEDEN EN OPGROEIEN, O HART VAN HOLLAND I JANUARI-FEBRUARI-MAART 28 DECEMBER 2011 13 eschuit met muisjes, een geboortekaartje en wethouder Jan Verbeek die samen met Tijmen de officiële opening van de website van het Centrum voor Jeugd en Gezin verricht bij peuterspeelzaal 't Hobbelpaard in Moerkapelle. Vanaf januari kan iedere inwoner van Zuidpias op de site terecht voor grote en kleine vragen over opvoeden en opgroeien. Volgende stap was de realisatie van inlooppunten in alle ker nen van Zuidpias. Wethouder Jan Verbeek heeft zo'n twee weken geleden het project afgerond met de opening van het inlooppunt in de Rehobothschool in Moerkapelle. Iedere Zuidplaskern heeft nu zijn eigen CJG. oor Nesselander Martijn Oudeman ging een jongensdroom in vervulling. Oude man, die enkele jaren geleden een dubbelzijdige longtransplantatie onderging, deed in februari mee aan de alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee. Hij wist zich tijdens de tocht gesteund door Jochem Uytdehaage. Wat had hij het moeilijk onderweg, maar het laatste rondje reed hij 'genietend, juichend, dansend over het ijs'. Met de actie Skate4Air werd geld ingezameld voor de taaislijmziekte Cystic Fibrosis (CF) en vroeg Oudeman aandacht voor orgaandonatie. De CF'er met nieuwe longen reed 150 km, in 2012 zou hij graag alle tweehonderd kilometers willen rijden. n januari werd in de commissie al druk gesproken over de renovatie van de Ambonwijk in Moordrecht, het liefst zag men de wijk verkocht aan een woningbouwvereniging. In februari was er gesteggel over het budget, de geraamde zes miljoen bleek niet vol doende, er zou nog negen ton bijkomen, een foutieve berekening met de btw. Begin maart ging de gemeenteraad akkoord met een krediet van 6,9 miljoen. Het duurde nog even voor de daadwerkelijk renovatie van start kon gaan, eerst werd in augustus nog een modelwo ning geopend en in het laatste kwartaal van 2011 werd eindelijk met de werkzaamheden begonnen. Niet iedereen is even blij met het verloop van de renovatie, in december mop perden bewoners in deze krant onder andere over het feit dat ze dagenlang niet kunnen douchen. De gemeente kreeg echter geen officiële klachten binnen en benadrukte dat de renovatiewerkzaamheden in nauw overleg met de bewoners zijn afgestemd. el of geen tunneltje, teveel lawaai, de luchtkwaliteit, verenigingen die het vertrouwen in de totstandkoming van het sportpark opzeggen en bezui nigingen. Het pad naar een prachtig, nieuw en groot sportpark De Kleine Vink gaat niet over rozen. In februari is nog alleen het skelet van de sporthal te zien, in oktober is het de korfbalvereniging die tijdens haar jubileumjaar de sporthal in gebruik neemt. En ze is er blij mee. In de zomer zal de club echter naar haar oude terrein terug moeten voor het buitenseizoen, want de gemeente heeft nog niet alle benodigde gronden voor realisatie van de velden in bezit. Een vierkoppig actiecomité verzamelde duizenden handtekening om sluiting van zwembad De Koornmolen in Zevenhuizen te voorkomen. De gemeente verleent geen subsidie aan het bad omdat het een private onder neming is. Eigenaar Van der Knaap wilde de exploitatie onderbrengen in een stichting om het bad voor subsidie in aanmerking te laten komen maar dat bood geen soelaas. In mei werd besloten dat het zwembad in ieder geval in 2012 nog open blijft. Een echte oplossing is er nog niet. Wethouder Verbeek kon niet meer beloven dan de toe zegging de situatie in 2013 opnieuw te bekijken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13