L GENDIJK Vijfde Frank Samuels bokaal voor Henny van der Kleij Lustrumeditie 'Gimme tha Light' Birgitta Sundström Jansdotter schildert Linda de Mol Alcoholcontrole Schielandweg SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 28 DECEMBER 2011 15 Muzikale omlijsting kerstdiners door muziekschool Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de vijfde keer werd donderdag 22 decem ber bij tennisclub Nieuwerkerk (TCN) de Frank Samuels Bokaal uitgereikt. De herinnering aan een gewaardeerde senior wordt daarmee levend gehouden. De jaarlijkse strijd om deze trofee is tevens een prestigeslag op sportief ge bied en bij het etaleren van sociale eigenschappen. Een donatie van Thelma Samuels, de weduwe van Frank, en een lumineus idee van Henny Herpst om hiervan een bokaal te kopen, is uitgegroeid tot een jaarlijks hoogtepunt voor de 'krasse knarren'van de tennisclub. Door Cees Visser De club van senioren, in leeftijd va riërend van zestig tot tachtig jaar, ontstond in 1995. Toen opperde Roel Bakker de gedachte om leef tijdgenoten warm te maken voor een regelmatige partij tennissen. Dat bleef niet zonder gevolgen: in een aantal jaren groeide het aantal deelnemers onder leiding van Bak ker uit tot de huidige ploeg van zo'n dertig tennissers, die zomer en win ter twee ochtenden per week slag leveren. Ze beleven veel plezier aan hun sport en aan de koffiepauzes, waarin de hoogte- én dieptepunten van hun sportieve strijd onder grote hilariteit bekend worden gemaakt. Inmiddels heeft Bakker het estafet testokje overgedragen aan Renze van Streun, die zich als bekwaam leider van de groep heeft bewezen. Er wordt getennist volgens een door Bakker uitgedacht systeem, dat door wiskundigen onder het tennisgezel- schap wordt begrepen, maar dat voor de 'talenknobbels' soms pro blemen oplevert. Ze waren er allemaal, in tenniste- nue en in burger, om 'live mee te maken, wie ditmaal volgens een de mocratische stemming tot 'favoriet' van het jaar was gekozen. Eerder vielen Roel Bakker, inwendige mens versterker Jos van der Wijngaart, er varen groundsman Gabor Varga en seniorenleider Renze van Streun in de prijzen. In het gezellige clubhuis van TCN was de spanning voelbaar toen, na de eerste tennispartij, de winnaar bekend gemaakt zou wor den. Het bleek de 78-jarige Henny van der Kleij te zijn, die doorzijn en thousiasme, sportiviteit en doorzet tingsvermogen, jongeren voortdu rend stimuleert. Een groot en warm applaus viel hem bij het overdragen van de beker door Thelma Samuels ten deel. En de winnaar is: Henny van der Kleij ontvangt de bokaal uit handen van Thelma Samuels. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook dit jaar wordt het nieuwe jaar in Nieu werkerk aan den IJssel ingeluid met alweer de vijfde editie van het Gimme Tha Light feest op het Raadhuisplein. Het feest wordt gehouden in een ver warmde feesttent op het Raadhuisplein van 0.30 tot 4.30 uur. Eigen drank en vuurwerk zijn niet toegestaan. De line up bestaat uit DJ Rextar, DJ's Earl Grey en Roy Boss als de Theezakjes, DJ Emphasis en DJ Elmeijera. Nieuwerkerk aan den IJssel - De van origine Zweedse Birgitta Sundström Jansdotter schildert Linda de Mol in Sterren op het doek. Ze is te zien in de eerste aflevering van deze nieuwe serie die wordt uitgezonden op dinsdag 3 januari om 20.25 uur op Nederland 2. DJ Rextar is een 26-jarige Nieuwer- kerker met een grote passie voor de house muziek van deze tijd. Hij timmert hard aan de weg, als veel gevraagde DJ produceert hij sinds een aantal jaar zijn eigen tracks. DJ Emphasis is een hiphop dj die al bijna tien jaar meedraait in dit vak. In voorgaande jaren heeft hij ook in Nieuwerkerk van zich laten ho ren, zowel op oud en nieuw feesten als een eigen georganiseerd feest in Taverna. DJ's Earl Grey en Roy Boss als de Theezakjes, oftewel Cy- rill van Vliet en Jimmy Zandbergen zijn ook geen onbekenden in Nieu werkerk. Ze laten het feestgewoel goed losbarsten met een rauwe set vol classics, early hardcore, early hardstyle, early rave, french tek, hardhouse, house, jump en old- school. DJ Elmeijera is een DJ van Nieuwerkerkse bodem. Hij draait voornamelijk techno en liet op eer dere edities van Gimme Tha Light al van zich horen. Hij staat bekend om z'n vloeiende mixen. Dit jaar is er een speciaal house project opgezet door vereniging Inteselect in samenwerking met Nieuwerkerks talent. In het programma interviewt Han- neke Groenteman een bekende Ne derlander, die ondertussen door drie (telkens verschillende) kunstenaars geportretteerd wordt. De hoofdper soon mag één van de kunstwerken Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie heeft in de nacht van dinsdag 20 op woensdag 21 december een alcoholcontrole gehouden. Op de Schielandweg werden 175 bestuur ders gecontroleerd. Vier hadden te veel gedronken. Drie van hen waren uitkiezen en mee naar huis nemen. De overige schilderijen worden na iedere aflevering geveild voor het goede doel via www.wiebiedter- meer.nl Voor meer informatie: www.zweedsekunst.nl. beginnende bestuurders, voor wie een maximum van 90 ug/l geldt. De drie bliezen achtereenvolgens 125 ug/l, 335 ug/l en 275 ug/l. Een erva ren bestuurder voor wie een maxi mum van 220 ug/l geldt, blies 295 ug/l. Nieuwerkerk aan den IJssel De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school verzorgde dinsdag 20 de cember tijdens kerstdiners voor ouderen in de Meander en bij van de Valk de muzikale omlijsting. Het kerstkinderkoor onder leiding van Corry de Klepper trad tijdens beide diners op. Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelaQrlaoendiik.nl MAKELAAR

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15