Eerste versierde prullenbak geplaatst Er werd gebridged... Kerstwandeling van De Eendragt Reigerbos in actie voor Serious Request Aannemingsbedrijf vangt bot bij Raad van State schuifdeurkasten op maat HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 28 DECEMBER 201117 www.enkast.nl 0180634866 Raad van State - uitspraak Zevenhuizen - Tussen de spelende kinderen op het schoolplein van basis school de Eend ragt staat een prullenbak met een blauwe zak eroverheen. De kinderen vinden het fascinerend en hangen een beetje rond de prullenbak, totdat wethouder Jan Verbeek langs loopt en zegt dat ze nog niet mogen spieken. Braaf wachten de kinderen totdat Verbeek samen met kinderbur gemeester Charlotte Knop de eerste beschilderde prullenbak in de gemeente onthult. Door Bart Jansen De leerlingen van groep 7 en 8 heb ben de eer om de plechtigheid bij te mogen wonen, want de maak stervan de winnende schildering zit tenslotte in hun klas. Verbeek, die als oud-docent als geen ander weet met kinderen om te gaan, legt uit hoe de realisatie van het prullen- bakkenproject tot stand is gekomen: "Wij hebben in de gemeente Zuid- plas een kinderraad die net zoals de echte gemeenteraad plannen kan bedenken. Tijdens een van de bij eenkomsten werd het plan voor het plaatsen van versierde prullenbak ken bedacht. Het plaatsen en maken daarvan kost natuurlijk geld, dus daarom moest het plan eerst goed gekeurd worden. En zoals je ziet is dat gelukt." Kinderburgemeester Charlotte is wat korter van stof: "Ik wil graag een applaus voor Larissa, omdat zij de prullenbak heeft beschil derd." Larissa wordt op haar beurt naar voren gehaald, om samen met Charlotte en Verbeek de prullenbak te onthullen. Samen pakken ze de blauwe vuilniszak beet en tellen met zijn allen af. In één ruk komt de prullenbak tevoorschijn. De kinderen vinden hem mooi, maar één meisje heeft nog een vraag: "Hoe gaat dat nou met oud en nieuw met al dat vuurwerk, moeten we de prullenbak dan niet afdekken?" Verbeek vindt het een goede vraag en probeert, voordat hij antwoord geeft, de kin derraad nog even onder aandacht te brengen: "Daar hebben we natuurlijk aan gedacht, maar wat goed dat jij daar ook aan denkt. Misschien kan je volgend jaar wel meedoen in de kinderraad. Maar om even antwoord Kinderburgemeester Charlotte Knop en wethouder Jan Verbeek onthulllen de eerste beschilderde prullenbak. te geven op de vraag. De prullen- veilig binnen staan." gemeente Zuidpias geplaatst, maar bakken kunnen worden losgehaald Er worden nog meer versierde prul- met het oog op vuurwerkvandalisme en dus kan hij tijdens oud en nieuw lenbakken op schoolpleinen in de gebeurt dat begin januari. Zevenhuizen - Bridgeclub Zeven huizen speelde dinsdag 20 decem ber de kerstdrive. Er waren gedupli ceerde spellen zodat in alle lijnen dezelfde spellen werden gespeeld. De eerste plaats deze avond was voor Kees Mertens en Rennie Va- lentljn met 62.69%, tweede wer den Gerard van der Horst en Rob Poorter met 60.98% en derde Seia van der Berg en Frank Niewold met 59.19%. De tafel met prijzen, gemaakt door Patricia Niewold en Rieneke Keizer, zag er fantastisch uit. Zevenhuizen - Levensecht waren de herders, de Romeinse soldaten, de herbergiers en de Wijzen. Ook de herders vertelden van de geboorte van Jezus. Engelen zongen prachtige liedjes. De leerlingen en docenten van basisschool De Eendragt maakten woensdag 21 december de reis naar Bethlehem zelf. De reis eindigde op het schoolplein waar het stalletje zich bevond, met Maria en Jozef en de baby. Na afloop kreeg iedereen die had Een vette cheque van 't Reigerbos voor Serious Request. Zevenhuizen - Op basisschool 't Reigerbos kwamen leerlingen, leerkrachten en ouders in actie voor de achtste editie van Serious Request, waarbij in Lei den door radio 3FM en het Nederlandse Rode Kruis in de week van 18 tot en met 24 december geld werd ingezameld voor moeders die er, door oorlog, alleen voorstaan. Tijdens het jaarlijkse kerstdiner van ren in het kerstrestaurant en op de alle leerlingen konden ouders dine- kerstmarkt waren allerhande zelfge maakte kerstknutsels te koop. Uit eindelijk bleek een bedrag van 1000 euro bijeengebracht te zijn. Drie leerlingen mochten de cheque bij het glazen huis van Serious Request overhandigen. De school kon via het digibord van dit moment live mee genieten. meegelopen een warm onthaal in de Kerstmis kon geld gedoneerd worden gemeenschapsruimte. In de geest van voor de stichting 'Doe Een Wens'. Den Haag/Zevenhuizen - De gemeente Zuidpias heeft terecht de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen eerst tijdelijk en later permanent afgesloten voor doorgaand vrachtverkeer. Ook is de schadeclaim van het daar gevestigde aannemingsbedrijf Van der Knaap terecht van tafel geveegd. Dat heeft de Raad van State woensdag 21 december beslist in een hoger beroep dat door Van der Knaap was aangespannen. Van der Knaap vond de afsluiting, die onder meer nodig was voor de aanleg van een tunnel onder het spoor en de A 12, niet nodig. Door de afsluiting moesten de vrachtwa gens van het bedrijf kilometers om rijden en kwamen daarbij ook vaak in files te staan waardoor tijdverlies ontstond. Verder claimde het bedrijf schade vanwege minder opbrengsten door de verhuur van bedrijfsruimte. Die ruimte is minder aantrekkelijk ge worden nu het bedrijf niet meer aan een doorgaande weg zit. De gemeente wees de schadeclaim af na advies van deskundigen. Die oor deelden dat de schade niet aanne melijk was gemaakt. Volgens de Raad heeft Van der Knaap niet aangetoond dat de deskundigen met een onzorgvul dig advies zijn gekomen. En dat de bedrijfsruimte voor een lagere prijs moest worden verhuurd, is volgens de Raad een eigen keuze van het bedrijf geweest.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17