201 1 MAKEN HET GOED MOEDER EN KIND APRIL-MEI-JUNI 28 DECEMBER 2011 19 -as*. s het geen plaatje? Moeder Schaap deinst niet terug voor de fotograaf. 'Toe maar klein tje'. ledereen mag zien hoe trots zij is. En ja, dat zwart-witte kop- pie, dat heeft ze van mij... n het water achter zijn huis ontdekte Sachin Acker- mans zondag 17 april een moedereend met maar liefst 21 kinde ren. Of zou de functie van 'oppasmoeder' ook in de eenden wereld haar intrede hebben gedaan? p de 360 jaar oude monumentale boerderij Nooitgedacht aan de 's Gravenweg is een prachtige woonzorgvoorziening gerealiseerd. Oud minister-president Jan-Peter Balkende tekende in mei voor de opening, geassisteerd door Gert- Jan Kats. Maarten Molenaar, eigenaar van de voormalige boerderij, heeft de realisatie van het woonzorgcomplex mogelijk gemaakt. Hij verkocht zijn boerderij in 2008 aan Vestia. "Ik ben een gelovig man en wil mensen die het moeilijk hebben graag helpen. Dit is een unieke locatie en een geweldige mogelijkheid om dat te kunnen doen", ver telt Molenaar bij de opening. De EHEC-bacterie hield in juni heel Europa in zijn greep. Komkommers, toma ten, taugé, de anders zo gezond gewaande groenten werden massaal geme den. Veel tuinders werden gedupeerd. Piet Reijm uit Nieuwerkerk aan den IJssel is een van degene die benadeeld is door de hele bacteriekwestie. "Ik heb vorige week al mijn 65.000 komkommers weg kunnen gooien." Als bewijs dat alle groenten van onbesproken kwaliteit zijn, deelden kinderen stukjes komkommer, paprika en tomaat uit aan de raadsleden. albe Zijstra in eigen persoon kwam donderdag 12 mei naar Zevenhuizen om de gerestaureerde molenviergang in gebruik te nemen. Daar kwam een kanon aan te pas. Op de foto kijkt de staatssecretaris wat onwennig naar het kanon; de kanonniers kijken stoïcijns voor zich uit, zij weten wat komen gaat. Burgemeester Gert-Jan Kats opende het molenpad. Dankzij dit pad kan men nog dich ter bij de molenviergang komen, die met zijn vier identieke achtkantige grondzeilers uniek is in de wereld. ier nog volop in aanbouw: de spoorwegonderdoorgang op de Swanlaweg, op de grens van Zevenhuizen en Moerkapelle. In april was er een kijkdag waarbij iedereen kon zien hoe het nieuwe spoordek 'ingeschoven' werd. De 'Patrick van Rooij Tunnel' is vorige week geopend door wethouder Rinus Bosman en Cees van Rooij, de vader van Patrick, die in 2005 op de spoorwegovergang verongelukte.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19