n Kaars koffie gaatvoorgoud HU KA/ Westbaan 27 HART VAN HOLLAND ONDERNEMERSPRIJS 28 DECEMBER 2011 21 Tel: 0182-308000 Fax: 0182-308008 www.kaarskoLFte.ni lievestigd in Moordrecht Moordrecht - Kaars koffie is een van de drie genomineerden voorde Ondern oprijs Midden-Holland 2011He neerzetten van een eigen koffiemerk en het ijzersterkte doorzettingsver- mogen van eigenaar Paul Kaars kon d jury niet aan zich voorbij laten gaan. ■■Het was keihard werken, maar het was het ook dubbel en dwars waard. Door Erwin van 't Hof "Ik denk dat wij een goede kans maken om te winnen." Kaars koffie onderscheidt zich volgens Kaars van de andere genomineerden omdat het bedrijf een eigen merk op de markt heeft gezet. "Het is uniek dat wij het in de grote koffiemarkt binnen een korte tijd voor elkaar hebben gekregen dat Kaars koffie nu in de winkels ligt als trots van Gouda." Het ondernemersavontuur van Kaars begon in 2005. "Ik deed toen nog alles zelf, maar naarmate het beter ging, moest ik natuur lijk ook meer personeel in dienst nemen." Nu werken er tien mensen bij het bedrijf. "Stuk voor stuk harde werkers, ik zou niet weten hoe ik dit alles zonder hen voor elkaar zou kunnen krijgen." Naast de koffie in de schappen van super markten richt Kaars zich voornamelijk op het leveren van koffie en andere producten aan bedrijven. "Koffie voor de consument is op dit moment een hele moeilijke hippe markt. Wij maken echt de traditionele zakken met koffie, daar is nu gewoon minder animo voor." Veel bedrijven hebben echter wel interesse voor de koffie uit Gouda. "Dat komt denk ik ook door onze persoonlijke aanpak. Wij gaan langs bedrijven en laten hen de koffie proe ven." Daarnaast hanteert Kaars naar eigen zeggen altijd een zo scherp mogelijke prijs voor zijn product. "Door slim in te kopen leveren we dezelfde hoge kwaliteit koffie, maar voor een goedkopere prijs. Een bedrijf heeft dus eigenlijk alleen maar voordelen ais ze besluiten om de koffie bij ons in te slaan. Daarnaast kan de oude koffiemachine ge woon op de zaak blijven staan." Daarmee benadrukt de ondernemer ook dat het bij Kaars Koffie niet alleen maar om geld verdienen gaat. "Ik wil niet even snel mijn zakken vullen, wij zijn constant op zoek naar de lekkerste smaak. Geld is dan ook onderge schikt aan de kwaliteit van de koffie." Hier bij erkent de eigenaar wel dat hij zelf geen fanatieke koffiedrinker is. "Voordat ik in de koffiebranche begon dronk ik helemaal geen koffie," lacht hij. "Nu wel, maar niet meer dan twee of drie kopjes per dag." Ondernemersbloed Het ondernemen zit Kaars in het bloed. "Mijn opa had een goedlopende slagerij. Bij mij heeft het er altijd al ingezeten dat ik op mijn eigen benen wilde gaan staan." Toch is niet alleen talent volgens de ondernemer ons brood eten!" het geheim van een succesvol eigen bedrijf. "Je moetnatuurlijk ook wel geluk hebben. Ik ben tegen de juiste mensen aangelopen waar door de zaak nu een succes is." Momenteel is Kaars koffie nog een kleine speler in een kof fiemarkt met reuzen als Douwe Egberts. "Als het blijft gaan zoals het gaat, verwacht ik dat dit niet zo blijft. In de toekomst hoop ik dat Kaars ook één van de reuzen gaat worden." Hoewel het bedrijf nu goed loopt, is dat niet altijd zo geweest. "Voordat ik hiermee begon had ik nog geen ervaring in de koffiebranche. Ik heb alles met vallen en opstaan moeten le ren. Er komt echt ongelofelijk veel bij kijken om een bedrijf goed draaiende te houden." Dit resulteerde in een paar ontzettend druk ke jaren voor Kaars. "Ik heb zeker de eerste twee jaar keihard moeten werken om dit al les op te bouwen. Achteraf gezien is dat het natuurlijk allemaal waard geweest, maar het zou me niets verbazen als ik door die paar jaar wat minder lang leef," zegt hij lachend. Kaars voelt zich al een winnaar, maar gaat toch alles op alles zetten om de eerste prijs in de wacht te slepen. "We hebben sowieso al brons binnen, maar natuurlijk gaan we vol voor goud. Wij laten ons de Kaa(r)s niet van

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21