2011 TOCHTWEG HART VAN HOLLAND I JULI-AUGUSTUS-5EPTEMBER I 28 DECEMBER 2011 2 M2> ÜU s ;o a et bedrijf Storm Pallets brandde donderdag 7 juli tot de grond toe af. Rond het middaguur verscheen op Twitter een bericht over een 'middenbrand', even later werd de brand opgeschaald naar 'zeer grote brand'. Voordat de fotograaf van Hart van Holland ter plaatse was, leek half Zuidpias al op de been. Niet alleen de social media hadden hun werk gedaan, de grote zwarte rookpluim trok ook veel mensen naar de plaats des onheils. Je zou toch bijna denken datje er dan juist beter vandaan kunt blijven.... Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, al waren er veel gedupeerden. Er wordt een rapport opgesteld over de behandeling van de brand en het opruimen van de vrijgekomen asbest. Wethouder Rinus Bosman laat in september weten: "Het enige wat ik nu kan aangeven is dat er leermomenten komen voor de betrokken in stanties." Het rapport wordt een dezer dagen - eind december - verwacht. -I et wilde niet zo vlotten met de zomer. Maar begin augustus begon het te lijken op wat Gerard Cox lang geleden bezong: 'en eindelijk daar was ie dande zon! Even van genieten zo lang het kan, dacht zonminnend Zuid- plas en men toog en masse naar het strand van Nesselande want: 'voor je 't weet is heel die zomer alweer lang voorbij', om nog maar eens met Gerard Cox te spreken. Maar ach, niet geklaagd: kunt u zich herinneren wanneer we zo'n best voor- en najaar hebben gehad? Heerlijk! KVWHVIINËMMNRta "De mensen in deze buurt verdienen een compliment, ze tonen veel begrip", zei projectleider Hazenbroek over de bewoners van de Burgemeester Klinkhamerweg. Half augustus kon hij melden dat het nog een klein maandje zou duren voordat ook het nieuwe kruispunt Noordelijke Dwarsweg/Burgemeester Klinkhamerweg vrij kon worden gegeven. En zo geschiedde, aan maanden stofhappen kwam een einde. Niet iedereen is blij met de nieuwe situatie. Veel ondernemers vinden de nieuwe Zuid- plasweg te smal, vrachtwagen kunnen er niet passeren, en de weg is ook niet ver licht. Items die ook tijdens de dorpsavond aan de orde kwamen. Het laatste woord is er nog niet over gezegd... 'Geen enkele klant hoeft meer in de rats te zitten over het achteruit de pont oprij den", meldt de pontbaas. In september wordt de oude pont tussen Moordrecht en Gouderak uit de vaart genomen. Hij maakt plaats voor een splinternieuw exemplaar. Heel even lijkt er een kink in de kabel te komen en wordt de oude pont weer inge zet, maar op 16 september is het gedeputeerde Ingrid de Bondt die de 'Veerkracht' doopt. Vanaf nu rijd je de boot op en rechtdoor er weer af. Davidsterren en hakenkruizen, op veertig locaties in Nieuwerkerk aan den IJssel werden in september bekladdingen aangetroffen. De politie gaf ca merabeelden vrij waarop de vermoedelijke daders te zien zouden zijn. Twee jongemannen uit Nieuwerkerk meldden zich bij de politie en hebben een bekentenis afgelegd. Nog geen twee maanden later was het opnieuw raak, op zes locatie wer den bekladdingen aangetroffen. Ook dit keer hakenkruizen en davidsterren, maar ook smileys. "Met name door deze laatste tekens wordt gedacht aan kinderen die mogelijk kopieergedrag vertonen", aldus burgemeester Gert-Jan Kats. "Ouders, weet waar uw kinderen uithangen 's avonds!" deed de burgemeester een oproep.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23