1 Geldtransport op bergschoenen voor Serious Request Koest in 't Loze Vissertje Fietspad vervalt langs A20 Rapidkampioenschap bij De IJssel nog niet beslist Internetcursussen Seniorweb Nieuwjaarsduik voor goed doel 24 HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 28 DECEMBER 2011 Moordrechtse scouts lopen naar Leiden mm Moordrecht - Coverband Koest verzorgt zaterdag 31 december een optreden in café 't Loze Vissertje aan de West Buurtstraat 7. Koest is bekend van televisie en van op tredens op onder meer Lowlands. Het repertoire omvat werk van Eric Clapton tot Marco Borsato, van The Beatles tot Abba en van Rob bie Williams tot Guus Meeuwis. De toegang bedraagt in de voorver koop 7,50 euro; op de avond zelf 10,- euro. 't Loze Vissertje is op Oudejaarsdag geopend van 12.00 tot 20.00 uur. Koest treedt op van 15.00 tot 18.00 uur. Scoutingleden maken 'meters voor moeders'. Moordrecht- De klok slaat tien. Het zon netje breekt door in de polder, joggers maken hun eerste rondje, een enkeling laat zijn hond uit. Daartussen loopt een groep scouts. Zij gaan niet zomaar een blokje om: hun eindbestemming is het Glazen Huis in Leiden. Daar leveren zij geld in voor Serious Request, de jaarlijkse actie van 3fm die dit jaar oorlogsmoeders steunt. Door Pepijn de Groot Bij het clubgebouw verzamelen de scouts zich in alle vroegte. Vandaag, zaterdag 24 december, lopen acht scouts richting Leiden om geld in te leveren voor Serious Request. Al hoofdrekenend bereidt Eva Mudde (18) zich voor. "We hebben geflyerd op de kerstmarkt en bij de kerst viering van de scouting koekjes en glühwein verkocht. Daarnaast heb ben we voor het lopen sponsors verzameld. We zitten nu tegen de 1200 euro dus dat tikt lekker aan", aldus Mudde. Ze is voornemens elk jaar met een ludieke actie geld in te zamelen voor Serious Request. "Vorig jaar verkochten we koek en chocomel, nu gaan we lopen naar Leiden. Dat is toch wel stoer om te doen." Helemaal onvoorbereid gaan de scouts niet op pad. Meerdere scouts gaan met de auto naar Leiden en staan onderweg paraat om de lo pers van koffie en broodjes te voor zien. De route ligt ook al vast: de groep loopt door de dorpskernen van onder andere Waddinxveen en Alphen om daar eventueel nog geld op te hale'n. Mudde: "In hoeverre dat gaat lukken weet ik niet. Het is vooral een zaak van stevig doorlo pen." "Officieel is scouting geen sport, maar als je het zo ziet, lijkt het er toch veel op", stelt Hein Kluiver (34). Omwonenden zetten het oud papier buiten en groeten de scouts. "Wandelen, naar Leiden helemaal? Dan zijn jullie nog wel even bezig. Succes!" Aan steun ontbreekt het niet. Uiteindelijk leveren de scouts 1200 euro in bij het Glazen Huis op de Leidse Beestenmarkt. Dat is een niet onverdienstelijke duit in de zak van het recordbedrag dat Serious Request ophaalde: 8.621.004 euro. Scouting Moordrecht droeg 1200 euro bij aan Serious Request. Moordrecht - Met nog een speel ronde te gaan hebben zowel Léon Jacobse als Pim te Lintelo nog kans op het rapidschaakkampioenschap bij De IJssel van dit seizoen. Met winst tegen zijn concurrent in de onderlinge partij in de derde speel ronde maakte Te Lintelo vier pun ten van zijn achterstand goed. Die achterstand bedraagt nu nog vier punten. In groep A wonnen beiden hun andere vier partijen. Voor Frank Visser bleef het bij driemaal winst en een derde plaats. Leen Boonstra en Aad van der Meer handhaafden zich in groep A. Beiden wonnen van Arie Macdaniël en Boonstra was de sterkste in de onderlinge partij. De plaats van Macdaniël in groep A wordt in de laatste speel ronde ingenomen door Ad Multem die in groep B 4,5 uit 5 scoorde. Alleen tegen nummer twee Rien Duine werd het remise. Mick van den Berg en Frank Penders moeten in groep B plaats maken voor de winnaars van groep C, Lotte van der Wouden en Pane Vink. In groep D ging de winst met een honderd procent score naar Jan Vink. Met twee punten achterstand legde Marian Schoonderwoerd hier be slag op de tweede plaats. Stand aan kop: 1. Léon Jacobse 91, 2. Pim te Lintelo 87, 3. Frank Visser 70, 4. Ad Multem 68 en 5. Aad van der Meer, Leen Boonstra en Rien Duine met 67 punten. Moordrecht - Het fietspad langs de A20 tussen de Eikenlaan en de spoorkruising in Moordrecht komt per 16 januari te verval len. Doorgaand fietsverkeer in de richting Gouda/Coenecoopbrug en andersom voor de richting Nieuwerkerk aan de IJssel, kan gebruik maken van de fietsroute langs de Provinciale weg N456. Het fietspad achter bedrijven park Gouwe blijft in gebruik voor bestemmingsverkeer maar loopt dood na het bedrijventerrein. Tot 16 maart worden de doorgaande fietsers met omleidingsborden over deze nieuwe fietsroute ge leid. Daarna worden de borden verwijderd omdat de route be kend wordt geacht. Medio 2015 wordt het fietsverkeer langs de A20 weer hersteld. Er wordt dan een fietspad aangelegd achter de pleisterplaats die,bij de Vijfde Tochtweg aansluit op het be staande fietspad langs de A20. Moordrecht - In de bibliotheek star ten bij Seniorweb op woensdag 11 januari nieuwe computercursussen voor 50+. Belangstellenden kun nen zich inschrijven voor de begin nerscursus, e-mail en internet, op friscursus, fotobewerking, Word en Excel. Daarnaast zijn er workshops adressenbestand en etiketten ma ken met Word/Excel, adressenbe stand en etiketten maken met Open Office, back-up maken, fotoalbum maken en veilig op internet. Elke cursus bestaat uit zes bijeen komsten van 2,5 uur en wordt in een groep van maximaal acht personen gegeven. Leden van Bibliotheek De Groene Venen krijgen korting op vertoon van hun bibliotheekpas. Voor meer informatie 0182-374621, moordrecth.seniorweb.nl of www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Aanmelden kan bij de bibliotheek, via 0182-374621 of Ben1.Bruijn@ planet.nl. -4L- LIVINCSTONT Moordrecht - De gehele Mpigi Oeganda groep trotseert zondag 1 januari het koude water van de IJssel. Met een nieuwjaarsduik om klokslag 12 uur bij de Veerstoep wil men zoveel mogelijk sponsorgelden binnen zien halen voor het goede doel. Publiek is welkom om de duikers aan te moedi gen. Sponsorgelden zijn welkom via www.werkvakantiempigi.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 24