'Allemaal leugens om mij in een kwaad daglicht te zetten" Hersteld Hervormde Gemeente krijgt predikant Flessenactie Thuisfrontcommisssie Rehobothschool in kerstsfeer Moerkapelse Zijde 50 abusievelijk aangeboden Braxton Woonaccessoires www.enkast.nl 0180-634866 HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 28 DECEMBER 2011 Parkeigenaar Van Leer: Rectificatie Vervolg van voorpagina Moerkapelle - Voor de achtste keer gaan jongeren langs de deur om statiegeldflessen in te zamelen voor de Thuisfrontcommissie van de familie Van der Lee. De jonge ren kunnen vandaag, woensdag 28 december, vanaf 9.00 uur aan bellen. De actie wordt elk halfjaar herhaald en de opbrengst is be stemd voor het zendingswerk van de familie Van der Lee in Thailand. Begin december keerden zij, na een verlofperiode van enkele maanden, naar dit land terug. Wie niet thuis is, of niet gestoord wil worden, kan de lege flessen voor de deur zetten. Begin 2012 wordt de opbrengst be kend gemaakt. Moerkapelle - In de editie van deze krant van woensdag 14 december werd de woning aan de Moerkapelse Zijde 50 abusievelijk aangebo den. Moerkapelle - Verschillende bewoners van bungalowpark De Randstad me nen dat het park ook wordt bewoond door 'illegalen'. "Soms zitten ze wel met tienen in een stacaravan die is bedoeld voor vier mensen,"zegt de partner van de bewoner. "Dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn. Ik heb zelf een permanente vergunning om hier te wonen, maar je kan er vergif op innemen dat hier heel wat mensen wonen die dat niet hebben. Het wordt tijd dat daar wat aan wordt gedaan." Polen Een andere bewoner die eveneens niet met zijn naam in de krant wil, merkt op dat de illegale bewoners meestal geen Nederlanders zijn. "Polen, Roemenen, van alles loopt hier rond." Overdag maakt het park een rustige indruk, maar 's avonds hoor je hier harde muziek en her rie. Ook worden er drugs gedeald op de camping. Dat heb ik zelf gezien." Eigenaar Van Leer ontkent dit ten stelligste. "Allemaal leugens om mij in een kwaad daglicht te zetten, er wordt niet gedeald op het terrein." Wat een argeloze voorbijganger in ieder geval zal opvallen is het aan tal chalets dat te koop staat. Vlakbij de ingang van het park is het me dedelingenbord bezaaid met adver tenties. "Ik zit hier in principe vast," zegt de bewoner. "Ik heb geen geld om weg te gaan en met de eigenaren valt ook niet te praten. Dat is al heel vaak geprobeerd." De bewoner zegt niet alleen in zijn kritiek te staan. Een groep van ruim veertig mensen werkt samen onder de noemer Ver eniging van Eigenaren om onder an dere de veronderstelde misstanden op de camping aan de kaak te stel len. De voorzitter van de vereniging is de heer Van Buren. Hij is door de bewoners als 'neutraal persoon' van buitenaf aangetrokken. Van Buren zegt: "Er gebeuren hier op de camping zaken die het daglicht niet kunnen verdragen. Echt harde bewijzen ervoor geven is natuurlijk moeilijk. Daarom is het fijn dat de gemeente nu een officieel onder zoek gaat doen naar de zaak." Oud zeer Parkeigenaar Van Leer ontkent de problemen op het park niet. Hij is van mening dat hij er alles aan doet om de problemen op de cam ping op te lossen. "Toen ik samen met mijn compagnon Van Vos, het park overnam was er veel oud zeer. De buitenlanders woonden er al. Ik wil net zo goed als de bewoners dat de problemen op het park worden opgelost. Ik heb hierover zo goed mogelijk contact met de gemeente en laat de zaak echt niet op zijn beloop." Zelf heeft de eigenaar het idee dat een groepje mensen op de camping het verpest voor de rest. "Waarom al die heisa vraag ik me steeds weer af. Waarom? Je woont in een prachtig chalet, probeer er van te genieten." Een ronde over het park geeft een gemengde indruk. De slagboom staat inderdaad doorlopend open en bij het zwembad staat een grote gele container die tot de rand toe gevuld is met afval. De geur van verrotting komt je tegemoet. Het contrast tussen de aanwezige sta caravans is groot. Er staan goed on derhouden chalets en woningen die er onverzorgd uitzien. Gasrekening De reden dat het vuil slechts af en toe wordt opgehaald, heeft volgens de parkeigenaar een financiële re den. "Een tijd geleden besloten en kele tientallen bewoners de gasre kening niet meer te betalen omdat men die te hoog vond" vertelt Van Leer. "Hierdoor is er geen geld meer om de vuilophaaldienst te betalen. In principe zijn de bewoners die niet betalen dus alleen maar bezig met zichzelf lastig te vallen." De eige naar is niet bang om de zaak hard te gaan spelen. "Ik heb het al eerder gedaan en als het zo doorgaat dan laat ik het gas en licht afsluiten. Ik doe het niet graag maar als het niet anders kan, moet ik wel." De houding van de eigenaren roept ergernis op bij sommige bewoners van het park. "Wij hebben onder- De gele container vlakbij het zwembad van bungalowpark De Randstad is tot de rand toe gevuld met afval. zoek laten doen door een forensisch accountant en die gaf aan dat de eigenaren teveel geld vroegen voor het gas. Het is daarom niet meer dan logisch dat de bewoners niet betalen en zelfs een flinke som geld terugeisen van de eigenaar", aldus Van Buren van de Vereniging van Eigenaren. De onenigheden tussen de groep bewoners en de eigenaren van De Randstad lijken voorlopig nog niet voorbij. Verwacht wordt dat in het eerste kwartaal van 2012 jaar een uitslag komt van het gemeentelijke onderzoek. Dan zal met name meer duidelijk worden over al dan geen illegale bewoning. De bewoners overwegen een rechtzaak aan te spannen tegen de eigenaren van De Randstad. Wordt vervolgd.' Moerkapelle - V/.J.C. van Blijderveen uit Meerveld (24) heeft het beroep aangenomen dat de Hersteld Her vormde Gemeente van Moerkapelle in combinatie met de gemeente van Stolwijk op hem had uitgebracht. Hiermee wordt een ruim zeven jaar bestaande vacature vervuld. Meerveld nabij Uddel, is getrouwd, het gezin heeft één kind en een tweede wordt verwacht. Van Blijder veen hoopt naar zijn eerste (eombi- natiejgemeente over te komen en in het ambt van predikant te worden bevestigd zodra woonruimte is ge vonden. oerkapelle - Op de Rehobothschool werd donderdag 23 december in alle klassen het kerstfeest gevierd met zang er| muziek. Na afloop voegden de kinderen zich buiten bij de wachtende ouders en werd gezamenlijk nog een aantal "deren gezongen. Voor de ouders was er warme chocolademelk en de kinderen kregen iets lekkers mee naar huis. Beide gemeenten maken deel uit van de Hersteld Hervormde Kerk die op 1 mei 2004 is ontstaan nadat ge meenteleden uit de toenmalige Ne derlands Hervormde Kerk vanwege de grondslag niet meekonden naar de nieuw geformeerde Protestantse Kerk in Nederland. In Moerkapelle hielden zij de zondagse erediensten in dorpshuis Op Moer. Beide ge meenten tellen ongeveer 150 leden. Kandidaat Van Blijderveen komt uit

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31