www.edplaizier.nl P9 |tf$! Allemaal in de rij voor de lekkerste oliebol Gooi geen vet door goot steen en toilet m Gladheid door ongelukkig misverstand Gewijzigde openingstijden politiebureau Zuidpias Tips Wereldwinkel voor (h)eerlijke jaarwisseling Tuin-en terreininrichting Klikken mag de IHtaij van der Wende advocate n TOT EXTRA KORTING °p ÖAMES- taarzen! Bremmer Schoenen www.bremmerwaddinxveen.nl HART VAN HOLLAND REGIO 28 DECEMBER 2011 3 Thuis in de regio. OP ALLE DAMES-, HEREN-, kinderschoen* EN LAARZEN. f J vervolg van voorpagina Als je Muller aan het werk ziet in zijn kraam dan snap je wel hoe dat komt. Hij houdt alles in de gaten, wil alles op orde hebben en laat geen steekjes vallen. Muller heeft hart voor zijn zaak. "Het is hard werken hoor.zo'n kraam", vertelt Muller terwijl hij zijn deeg aan het roeren is. "Met name de laatste twee weken van het jaar is het knallen." In november begint de kraam te draaien met twee of soms drie medewerkers. Naarmate het einde van het jaar dichterbij komt neemt de klandizie toe en moet Muller ook meer personeel aantrekken. "Op het hoogtepunt, Regio - De zuivering en afvoer van oliebollenvet kost jaarlijks enkele miljoenen euro's. Daarom doet de Unie van Waterschappen de oproep om gebruikt frituurvet bij het huis houdelijk afval mee te geven en niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. De reiniging van een liter olie kost de waterschappen 2,80 euro en dat is het dubbele van de kostprijs van de olie in de winkel. "De zuivering van al dat oliebollenvet kost jaar lijks een paar miljoen euro", aldus een woordvoerder van de Unie van Waterschappen. "Ook het aantal ri oolverstoppingen stijgt rond Oud en Nieuw. Het oliebollenvet stolt in het riool en zorgt voor honderden ver stoppingen. Het verhelpen van die verstoppingen is een kostbare zaak. Wat veel mensen zich niet reali seren is dat ook vloeibaar vet voor verstoppingen kan zorgen." Vloeibaar frituurvet kan worden te ruggedaan in de verpakking en vast frituurvet kun je eerst laten stollen in bijvoorbeeld een leeg melkpak en dan inleveren bij een inzamelpunt. Dan wordt er onder andere biodie sel van gemaakt. www.hartvanholland-online.nl van 29 tot 31 december, staan we hier met twaalf man op de kraam en in de bakkerij staan ook nog eens acht man die continu bollen bakken. Door deze opzet kunnen wij onze klanten de hele dag door voorzien van warme oliebollen", aldus Mul ler, die er alles aan doet om verse en warme oliebollen te leveren. "Je wilt je klanten een goede olie bol meegeven. En ik probeer steeds weer nieuwe dingen uit om die bol nog verser en nog warmer te kun nen verkopen", aldus Muller. En de klanten weten dat. Al jaren staan de mensen op 31 december in de rij voor de oliebollen van Muller. "We zijn constant en dat weten de mensen. Daarom staan ze ook in de rij, maar als ze daar geen tijd voor hebben dan raad ik ze aan om van tevoren een bestelling te plaatsen, dan kunnen ze hun zakje oliebollen zo op komen halen op de dag zelf." Wie een bestelling plaatst moet dat wel voor 18.00 uur doen op 28 de cember. En als je wilt weten wat het geheime recept is van Muller, dan geeft hij maar één antwoord: "Goede ingre diënten en goede olie. Daarmee kom je al een heel eind", aldus Muller, die zijn passie voor het vak ook als een belangrijke factor ziet. Per 7 januari is het politiebureau aan het Raadhuisplein in Nieuwerkerk aan den IJssel ook 's avonds open. Op de dinsdagavond wanneer ook het gemeen tehuis open is, en op de vrijdagavond tijdens de koopavond. Gedeputeerde Ingrid De Bondt opende eind november in Waddinxveen het nieuwe steunpunt Coenecoop van de provincie Zuid-Holland door een portie strooizout te laden. Zuidpias - De gladheid op de wegen in de gemeente Zuidpias op maandag 19 december was het gevolg van miscommunicatie tussen de provincie en de gemeente. De openingstijden vanaf 1 januari zijn: maandag, woensdag en don derdag van 9.30 tot 16.30 uur; dins dag en vrijdag van 9.30 tot 20.30 uur. Zaterdag en zondag gesloten Aangifte doen Overigens is het niet altijd nodig om naar het politiebureau te komen. Aangifte doen kan ook telefonisch of via internet. Belt u altijd eerst even met de politie op 0900-8844 voor advies over welke manier van aangifte doen het beste bij u past. Zo kunt u via dit telefoonnummer ook een afspraak maken om aangif te te doen, op een datum en tijdstip dat het u het beste schikt. Voor meer informatie: www.politie.nl/hollands-midden. Door Erwin van 't Hof Terwijl in omliggende gemeenten de strooiwagens al vroeg in de och tend uitrukten om de wegen veiliger te maken, bleef het in Zuidpias stil. De strooiwagens kwamen hier pas uren later in actie. Wethouder Arj en Hazelebach geeft de verklaring: "Voorheen werd het zout door de provincie geleverd. Nu hebben we een andere leverancier. Daardoor zijn we blijkbaar ook van de lijst geschrapt van gemeenten die graag gewaarschuwd willen worden voor gladheid. Dat is natuurlijk niet de bedoeling." De wethouder heeft beterschap be loofd. "Ik heb meteen contact opge nomen en goed duidelijk gemaakt dat wij gewoon gealarmeerd willen worden als er gladheid dreigt." De provincie beschikt over meetap paratuur waarmee de wegen in de gaten worden gehouden. Bij een lage temperatuur worden gemeen ten gebeld waarop strooiwagens in actie komen. Zevenhuizen - Het oude jaar eerlijk afsluiten en drinken op een eerlijk 2012; dat kan met producten uit de Wereldwinkel. Champagneglazen van gerecycled glas, gevuld met Zuid- Afrikaanse Vonkel wijn, stokbrood met tapenades, met wat olijfolie en zout, met een dipsausje van kruiden, of ge woon wat nootjes. De Wereldwinkel voert een uitgebreid assortiment in het foodvak. Feestelijke verlichting komt van de kaarsen uit Swaziland, die, indien goed gebruikt, later ook nog als sfeerlicht kunnen dienen met behulp van een waxinelichtje. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D en is van woens dag tot en zaterdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 17.00 uur. In de Wereldwinkel is van alles verkrijgbaar voor een feestelijke jaarwisseling. Barbizonlaon 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 a yi OPRUIMING EDIG 2012! Geldt niet op nieuwe collectie en op eerder gedane aankopen. IO% Kerkwet; Oost 177 - Waddinxveen Tel. (0182) 61 20 12 Kijk voor alle merken op onze website: Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 8.30 -12.30/ 13.30 - 18.00 uur, zaterdag 8.30 - 17.00 uur, donderdag koopavond 19.00 - 21.00 uur Heeft u voetklachten? Bel 0182 - 61 20 12 voor een afspraak met de registerpodoloog of de pedicure. PrvVoet I I h H

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3