Zuidplas 4 Heeft u een laag inkomen? gemeente De nieuwe afvalkalender en afvalkrant komen eraan: bewaar ze goed! Een gezellige en schadeloze jaarwisseling? Help mee! Gewijzigde openingstijden gemeentehuis Nieuwbouw woningen Stevensstraat in Moordrecht Gewijzigde openingstijden politiebureau Zuidpias HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 28 DECEMBER 2011 WEEK Afval Anders. De vervuiler betaalt in Zuidpias mk*. Ooggetuige? Bel 112 POLITIE Dan komt u misschien in aanmerking voor een gemeentelijke vergoeding In de week van 26 tot en met 30 december 2011 ontvangt u per post een nieuwe afvalkalender voor 2012 en de eerste afvalkrant. In de afvalkrant staat veel informatie over de veranderingen die vanaf 2012 plaatsvinden op het gebied van afval en afvalinzameling. Bij deze krant treft u ook de nieuw afvalkalender aan. waarin u kunt lezen hoe u met verschillende soorten afval moet omgaan. Hierin staat ook het inza- melschema dat specifiek op uw dorp of wijk van toepassing is. De belangrijkste veranderingen in de kalender zijn: Geen gft-inzameling meer bij hoogbouwwoningen; GFT-containers in Nieuwerkerk aan den IJssel; Plasticinzameling in Moordrecht van maandag naar donderdag. Digitale versie De nieuwe kalenders kunt u ook vinden op www.zuidplas.nl. Niet ontvangen? De gemeente vindt het belangrijk dat iedere inwoner de juiste infor matie over huisvuil krijgt, daarom worden de kalenders en de afval krant ook dit jaar per post bezorgd. Heeft u de afvalkalender en de afvalkrant na 30 december nog niet ontvangen, neem dan contact op met de afdeling Openbare Werken. Ook voorvragen en/of opmerkingen kunt u contact opnemen met deze afdeling, tel. (0180) 330 300. Zuidpias -fcefiaMl iMi lnumel»« Afvalkaienï er 2012 r9r.ikit, e' Met de feestdagen voor de boeg worden veel voorzorgsmaatrege len genomen om de jaarwisseling zo goed mogelijk te laten verlo pen. Het is natuurlijk de bedoeling dat Oud Nieuw feestelijk is. Schade aan meubilair in de openbare ruimte hoort daar niet bij. De afgelopen week is een inventarisatie gedaan door openbare werken en de brand weer. Om schade te voorkomen heeft de gemeente eenvoudig te verwijderen materiaal zoals prul lenbakken weggehaald. Om u een idee te geven: vorig jaar kostte de schade rondom de jaarwisseling ongeveer 1 euro per inwoner. Bij het voorkomen van schade in de dagen voor en tijdens de viering van Oud Nieuw kunnen inwo ners een belangrijke rol spelen Ziet u iets? Meld het! Wij vragen u als inwoner een bijdrage te leveren aan een zo plezierig mogelijk verloop van de jaarwisseling. Bent u ooggetuige van moedwillige vernielingen aan de inrichting van onze buiten ruimte? Belt u dan 112! Constateert u na Oud Nieuw schade aan zaken in de open bare ruimte? Belt u dan naar het Meldpunt Openbare Werken 330300 of gebruik hiervoor het formulier meldpunt openbare ruimte op www.zuidplas.nl. Per 1 januari 2012 kunt u ook 's avonds op het politiebureau aan het Raadhuisplein in Nieuwerkerk a/d IJssel terecht. Op de dinsdag avond wanneer ook het gemeentehuis open is, en op de vrijdagavond tijdens de koopavond. De openingstijden zijn vanaf 1 januari 2012: Maandag, woensdag en donderdag van 09.30 tot 16.30 uur Dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 20.30 uur Zaterdag en zondag gesloten Kies de aangifte die bij u past Overigens is het niet altijd nodig om naar het politiebureau te komen. U kunt namelijk ook telefonisch of via internet aangifte doen. Belt u altijd eerst even met de politie op 0900-8866 voor advies over welke manier van aangifte doen het beste bij u past. Zo kunt u via dit telefoonnummer ook een afspraak maken om aangifte te doen, op een datum en tijdstip dat het u het beste schikt. Kijk op www.politie.nl/hollands-midden voor meer informatie. Vrijdag Afdeling Publiekszaken gesloten 30 december 2011 U kunt op 30 december niet aan de balie terecht voor: reisdocumenten aanvragen/ophalen; rijbewijs aanvragen/ophalen; doorgeven verhuizing; andere diensten van de afdeling Publiekszaken. Telefonisch is de afdeling bereikbaar op 0180 330 300. Maandag Gemeentehuis geopend 2 januari 2012 vanaf 10.00 uur Voor inwoners van Zuidpias met een laag inkomen bestaan er een vijftal gemeentelijke regelingen. Hieronder volgt een overzicht in vogelvlucht. Voor uitgebreide informatie is het raadzaam bij de afde ling Werk en Inkomen te informeren of u daadwerkelijk in aanmer king komt. 1. De langdurigheidstoeslag Wet werk en bijstand Voor mensen tussen de 21 en 65 jaar die voor minimaal 36 maanden afhankelijk zijn van een inko men op minimumniveau; geen direct vooruitzicht hebben om door werk het inkomen te verhogen, biedt de langdurigheidstoeslag uitkomst. 2. De bijzondere bijstand Bijzondere bijstand is extra geld voor kosten die noodzakelijk zijn, maar die u niet uit uw normale inkomen kunt betalen. U moet denken aan hulpmiddelen, gehoorapparaten, tandartskosten, fysiotherapie, een bijdrage voor schoolgaande kinderen en hoge woonkosten. ledereen die een laag inkomen heeft, kan bijzondere bijstand aanvragen. Met een laag inkomen wordt een minimuminkomen bedoeld, bv. een bijstandsuit kering, maar ook mensen die in 2011 het minimumloon verdienen. Heeft u in 2011 een inkomen boven de 115%, dan wordt daar slechts gedeeltelijk rekening mee gehou den. Vanaf 1 januari 2011 wordt bij een inkomen tot 115% van het sociaal minimum het inkomen buiten beschouwing gelaten. 3. De regeling chronisch zieken en gehandicapten Personen die niet (langer) kun nen werken en daardoor van een minimuminkomen moeten rond komen, kunnen voor een financi eel extraatje van 300,-- per jaar in aanmerking komen. De afdeling Werk en Inkomen verstrekt deze vergoeding onbelast. 6. De Rotterdampas 2011 (geldig tot 1 maart 2012!) Met de Rotterdampas, de voor deelpas voor Rotterdam en omstreken, kunnen inwoners van Zuidpias kortingen krijgen op veelsoortige activiteiten en evene menten. Zo kunt u voordelig naar binnen bij alle Rotterdamse topat tracties. Daarnaast kunt u met korting een cursus volgen, reizen en sporten. En dit is nog maar een kleine greep uit het totale aanbod! 5. De collectieve ziektekostenverzekering De gemeente Zuidpias heeft samen met verzekeraar Zorg en Zekerheid uit Leiden een collec tieve aanvullende zorgverzekering ontwikkeld. Deze aanvullende verzekering biedt inwoners van de gemeente tot een bepaald inkomen extra voordelen door ruimere vergoedingen voor zorg. Meer informatie nodig? Voor meer informatie kunt u dage lijks tijdens het informatiespreek uur tussen 10.00 en 12.00 uur terecht bij de balie van de afdeling Werk en Inkomen. Op werkdagen is deze afdeling voor alle vragen telefonisch te bereiken tussen 9.00 en 10.00 uur. Het telefoon nummer is tel. (0180) 33 03 00. Aan deze tekst kunnen geen rech ten ontleend worden. De bouw van de eengezinswoningen en het appartementengebouw in de Stevensstraat in Moordrecht vordert gestaag. De gemeente Zuidpias verzorgt de toewijzing van de huurwoningen en huurappartementen. In het begin van 2012 verschijnt een advertentie op de v website van de gemeente www.zuidplas. v nl en op de gemeentepagina in het Hart van Holland. Bij woningtoewijzing in de gemeente Zuidpias wordt gewerkt met een IB-60 formulier van de belastingdienst, waarop uw gecorrigeerd verzamelin- komen of uw gecorrigeerd belastbaar loon is vermeld. Voor de inschrijving op huurwoningen heeft u een IB-60 for mulier over 2010 nodig. Als u niet in het bezit bent van dit IB-60 formulier wordt u aangeraden dit nu al aan te vragen. U belt de Belasting Telefoon voor parti culieren: 0800 0563. Via een keuzemenu kunt u kiezen voor een IB-60 formulier, waarna uw burgerservicenummer wordt gevraagd, dat u vervolgens moet intoetsen. De gevraagde gegevens worden automatisch aangemaakt en naar u opgestuurd. U dient wel rekening te houden met een tijdsduur van 10 werkdagen tussen de aanvraag van een IB-60 formulier en de ontvangst ervan. Aanvragen: doe het nu!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5