-vT s Voorkom oogletsel draag een vuurwerkbril Kritiek op Najaarsnota 2011 Geen geld voor vrijblijvende inburgering Prijs blauwe zak blijft gelijk Zaalvoetballen in kerstvakantie Raam decoratie Uitvoering Popschool Fox E HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 DECEMBER 2011 9 Muziek info@scnz.nl Veel sterkte www.enkast.nl 0180-634866 dJ ÖJO in (T3 Dans Regio - Elk jaar gebeuren er in Ne derland ongeveer 1000 ongelukken met vuurwerk. Veel mensen denken dat dit komt door stunten en expe rimenteren of het gebruik van ille gaal vuurwerk. Sommigen denken dat er niets kan gebeuren wanneer je 'gewoon' vuurwerk afsteekt, maar niets is minder waar. In de afgelopen jaren gebeurden de meeste ongeval len juist bij het afsteken van officieel toegestaan consumentenvuurwerk. Na de jaarwisseling van 2010-2011 stond de teller met betrekking tot beschadigde ogen op 117 en 23 blinde ogen als gevolg van het af steken van vuurwerk. In totaal wer den 250 tijdelijk verwonde ogen be handeld in het ziekenhuis. Er zijn een aantal factoren, waar je vaak niet op bedacht bent. Een har de wind die opsteekt waardoor de vuurpijl een andere kant opgaat dan verwacht. Kortom, laat je niet ver rassen door vuurwerk en zorg datje weet hoe je het veilig af kunt steken. Afbeelding uit het filmpje van het Jeugdjournaal. Jaarlijks weet Bureau Halt in Neder land ongeveer 450.000 jongeren te bereiken met voorlichtingsactivitei ten rondom vuurwerk. VUURWERK?! Zorg dat het leuk blijft: datje geen overlast veroorzaakt en dat er geen dingen sneuvelen. Ondanks het dik wijls aanbieden van gratisvuurwerk- brillen loopt het aantal verwondin gen aan ogen door vuurwerk niet terug. Wees verstandig en draag een vuurwerkbril ook als u toeschouwer bent. Via info@colpaoptiek.nl kunt u de adressen bij u in de buurt op vragen waar de vuurwerkbril gratis af te halen is. Kijk voor meer info naar het filmpje van het jeugdjournaal: http://jeugd- journaal.nl/item/319785-kinderen- moeten-een-vuurwerkbril-dragen. html. Donderdag 29 december 19.30 uur Vrijdag 30 december - 19.30 uur Wintershow Rolling '90: 'Rolling into the jungle' Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle Entree 10,0 euro, kinderen tot en met 10 jaar 5,- euro, tribuneplaats 7,50 euro Oud Et Nieuw feest 'Gimme thï Light' lustrum-editie Ook dit jaar wordt het nieuwe jaar in Nieuwerkerk aan den IJssel in geluid met alweer de vijfde editie van het Gimme Tha Light feest op het Raadhuisplein Raadsleden uitten bij de gemeenteraadsvergadering op dinsdag 20 decem ber felle kritiek op de Najaarsnota 2011. De nota zou te laat aan de raad zijn aangeboden en daarnaast een teleurstellend beeld laten zien over het afgelopen jaar. In de najaarsnota is een financieel nadeel van 386.000 euro geconstateerd. Zuidpias - Volgend jaar kan de gemeente door financiële tegenslagen al leen nog de verplichte inburgeringscursussen betalen. Wie al een vaste verblijfsvergunning heeft, maar toch graag wilmee inburgeren' kan daar geen aanspraak meer op maken. Dit maakte wethouder Hazelebach be kend tijdens de gemeenteraadsvergadering op dinsdag 20 december. Door Erwin van 't Hof John Ooms van TON sprak zijn zor gen uit over deze ontwikkeling. "Vol gend jaar is er nauwelijks geld voor een persoonlijk inburgeringstraject.. Hoe gaan we dat doen met mensen die graag de taal of de cultuur beter willen leren begrijpen?" Het raadslid benadrukte het belang van een goe de inburgering voor bewoners. "Dit geeft de mensen een beter en leuker bestaan in Nederland, de mensen voelen zich meer thuis in onze sa menleving." Wethouder Hazelebach kon de za- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het tarief voor de blauwe vuilniszak in Nieu werkerk blijft één euro. De SP-fractie stak samen met de fracties van D66, GBZ en TON een stokje voor de geplande prijsstijging door het indienen van een amendement tijdens de raadsvergadering op dinsdag 20 december. Door Erwin van 't Hof Het begon allemaal met een filmpje op Omroep Zuidpias. Daarin werd aangetoond dat de blauwe zak lang Ik durf het bijna niet te vragen Gaat u weer een poging wagen Om de kerstpondjes kwijt te raken En ook het roken nu echt te sta ken. Harry de Jong ken niet mooier maken dan ze zijn. "De zorgen over de financiële situ atie voor inburgering zijn terecht, het college heeft deze ook. Onze eerste prioriteit is nu om voor het komende jaar de verplichte inburge ringscursussen veilig te stellen." Ook gaf de wethouder aan dat de situ atie na volgend jaar weer veranderd. "In 2012 moet het Rijk deze taak op zich nemen, de gemeente heeft dan alleen nog de verantwoordelijkheid dat de inburgeringscursussen ook daadwerkelijk worden uitgevoerd. geen 80 liter water kan bevatten. Het nieuwe tarief van de zak is ech ter wel afgestemd op deze inhoud. Wethouder Hazelebach gaf aan neu traal te staan tegenover de prijsstij ging. André Muller van de SP stelde echter voor de huidige prijs van de blauwe zak in stand te houden, wat neerkomt op één euro. "Verwacht wordt dat we nog enkele maanden met de blauwe zak moeten werken voordat er ondergrondse containers komen, waarom zouden we deze nu nog in prijs laten stijgen?" Alle aan wezigen raadsleden stemden in met het amendement dat was ingediend op initiatief van de SP. Dit betekent overigens niet dat in woners van Nieuwerkerk goedkoper uit zijn. Volgend jaar stijgt de af valstoffenheffing met vier euro. Dit als gevolg van de fusie en het ge lijk trekken van het tarief voor alle dorpen. GBZ-raadslid Zijderhand maakte zich zorgen over de geloof waardigheid van de gemeente. "We zien in Nieuwerkerk een aanzienlijke stijging van de kosten ten opzichtte van de andere dorpen. Ik snap dat de tarieven gelijk getrokken moeten worden, maar we komen op deze manier wel raar over naar de bur ger." Moordrecht - Het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuid- plas organiseert twee tweedaagse kerstzaalvoetbaltoernooien; één in Nieuwerkerk en één in Moordrecht. In Nieuwerkerk werd gisteren, dins dag 27 december, en vandaag ge voetbald. Donderdag 29 en vrijdag 30 december rolt de bal in sporthal De Zuidpias te Moordrecht. De eer ste dag is bestemd voor voetballers Door Erwin van 't Hof Het financiële nadeel is onder ande re ontstaan door een tekort op het gebied van veiligheid, verkeer en in frastructuur en sociale voorzienin gen en maatschappelijke dienstver lening. Met name over deze laatste sector maakte Roeland de Graaff van CDA zich zorgen. "Wat voor cij fers zijn komende jaren te verwach ten? We zitten in een recessie dus er komen alleen maar mensen bij die aanspraak maken op een uitke ring." Wethouder Hazelebach kon geen positief vooruitzicht schetsen. "Verwacht wordt inderdaad dat het aantal uitkeringsgerechtigden in Nederland gaat stijgen. Absolute cijfers hiervan heb ik helaas niet voor handen. We proberen daar na tuurlijk wel zoveel mogelijk rekening mee te houden in de toekomst." Een ander kritiekpunt van De Graaff was het late aanbieden van de nota aan de gemeenteraad. Dit punt werd door alle andere partijen gedeeld. "We krijgen de nota nu tien dagen voor het einde van het jaar, dat is echt te laat," zei ook Martien Zijder hand (GBZ). "Bovendien worden de nadelen op de rekening in sommige gevallen erbarmelijk slecht beargu menteerd." Ook Jan Hordijk (WD) uitte zich fel."Als we de nota zo laat krijgen heeft het helemaal geen zin meer er over te praten, dat moet echt anders de komende jaren." Wethouder Verbeek beloofde beter schap voor volgend jaar voor wat betreft de timing van de nota. "We stellen een werkgroep in die sneller informatie zal verstrekken aan de raad." Daarnaast benadrukte Ver beek dat niet alles is te voorspellen bij een begroting en dat nadelen soms niet te vermijden zijn. "Na tuurlijk probeer je als college met zoveel mogelijk zaken rekening te houden, maar sommige inciden tele kosten kunnen nu eenmaal niet worden voorspeld." Rik van Woudenberg (D66) had een andere kijk op de term incidentele kosten. "De gemeente heeft het af gelopen jaar veel incidentele kosten gemaakt die vorig jaar ook al op de nota stonden. Het lijkt wel of deze tegenvallers niet incidenteel maar structureel aan het worden zijn. Het vel over de botten van de gemeente verdwijnt op deze manier snel." in de leeftijd van acht tot veertien jaar; de tweede'dag voor veertien jaar en ouder. Elke dag vinden er diverse demo's plaats. Spelers zijn dagelijks welkom vanaf 10.00 uur; de wedstrijden duren van 11.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen 5,- euro per team van vijf personen. Voor meer informatie en aanmelden: zaalvoetbaltoernooi-moordrecht@ live.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Zevenhuizense culturele vereniging Hotel Vos is al enige tijd actief met een popschool. Deze richt zich, zoals de naam al doet vermoeden, op popmuziek en biedt lessen in zang, gitaar en toetsen. Op zondag 8 januari geeft The Fox in de grote zaal van 't Blok, gelegen aan het IJsermanpad 1, een eindpresenta tie. Leerlingen laten dan zien en vooral horen wat ze de af gelopen periode geleerd hebben. Deur open om 14.00 uur; de toe gang is vrij Lelieveld 66 2914 CD Nieuwerkerk aan den IJssel Mobiel: 06-34206047 6^ Info en reserveren: www.rolling90.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9