Lenny Kuhr treedt op in Swanla Moerkapelle wint in Rotterdam Reanimatietraining Uitstapje O.S.S. Be Fit naar Zeeland OSS be Fit naar halve finale Er werd gebridged HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 18 JANUARI 2012 15 Schaken Turnen Turnen Tekenen en schilderen voor kinderen Lol met Wol Geheimzinnige Lampionnenoptocht Voorjaarsconcert Reni en Elisa Krijgsman Winnen met gevou wen handen Zevenhuizen - Slechts één 'com mercieel optreden' staat er voor dit seizoen gepland in theater Swanla. Zaterdag 18 februari wordt Zuidpias in de gelegenheid gesteld een op treden bij te wonen van Lenny Kuhr. Aanvang 20.15 uur. Het in financieel zwaar weer verke rende dorpshuis werd vorig jaar ge noodzaakt het theaterprogramma te annuleren. Een betrokken inwoner van Zevenhuizen heeft het optreden van Kuhr alsnog mogelijk gemaakt. "Het bestuur wil de gemeenschap van Zevenhuizen weer meer betrek ken bij het dorpshuis en de gemeen schap van de hele gemeente Zuid- plas meer betrekken bij het theater", verwoordt één van de bestuursleden het bestuursvoornemen. Met een andere aanpak - minder voorstel lingen en meer gebruik maken van mogelijkheden van het combineren met bedrijfsuitjes, verjaardags- en andere feestjes zou dat moeten luk ken. De niet-commerciële activiteiten, zoals van de musical Turf en mu ziekvereniging De Kleine Trompetter blijven onveranderd plaatsvinden in het theater. Lenny Kuhr Lenny Kuhr won in het begin van haar carrière het Europese Song- Lenny Kuhr. festival (1969) met De Troubadour. Kuhr, nog steeds volop actief, is met haar tijd meegegaan. Haar nieuw ste album Liefdeslied bevat veertien nieuwe nummers die niet eerder op cd zijn verschenen. Ook op het al bum een opname van het nummer 'Spijt' dat ze schreef naar aanleiding van de ontmoeting met rappers Ali B en Keizer voor het programma Ali B op volle toeren. Het optreden van Kuhr begint om 20.15 uur, de entree bedraagt 15,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal, in de voorverkoop tijdens de openingsuren van het dorpshuis of te bestellen via: info@dorpshuis.nl Zevenhuizen/Moerkapelle - Belang stellenden die willen weten hoe gehandeld dient te worden in geval van een hartstilstand kunnen bij de afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle van het Nederlandse Rode Kruis een reanimatiecursus volgen. De cursus omvat twee avonden, op donder dag 16 en maandag 20 februari van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: gjholstege@wxs.nl. Zevenhuizen - Een flink aantal le den van gymvereniging O.S.S. Be Fit reisde in de kerstvakantie af naar het Zeeuwse Middelharnis om daar deel te nemen aan een groot aantal sportieve activiteiten. De 34 meisjes van de gymnastiek vereniging sprongen eerst met Moerkapelle - In Rotterdam Zuid speelde Moerkapelle 1 op vrijdag de dertiende als koploper tegen de nummer laatst: Charlois Europoort 4. Hugo van Elteren kwam remise overeen terwijl Arno Luinenburg verloor. Jesse van Elteren speelde een open en actieve stelling die met voorsprong op de klok gedegen tot winst werd gevoerd. Gerard van Om meren won een toreneindspel met een pion meer. Wouter Vroegin- deweij verloor zijn wedstrijd, maar winst was er voor Dick Bac, door tijdvoordeel; in een stelling met twee torens en een paard plus wat pionnen werd zwart een matnet in gelokt. Arian de Bruijne koos met eeuwig schaak voor remise. Maar ten Vroegindeweij kwam door een verkeerde afruil minder te staan. In de tijdnoodfase met een stand van 2V2-2V2 bood hij remise aan. Zijn tegenstandster mocht het ech ter niet aannemen. Vroegindeweij bracht zijn dame naar de konings vleugel en begon met vervelende schaakjes. Dit leidde onnodig tot tijd- en dameverlies en vervolgens maakte hij het prima af. Resultaat: een 3-5 overwinning. Moerkapelle 1 staat, met één wedstrijd meer ge speeld, riant aan kop. Op vrijdagavond werd geschaakt in de interne competitie. Marcel de Haan en Jan Blok kwamen re mise overeen. Christiaan Noorland drukte Ron Droog uiteindelijk van het bord af; Mart-Jan Luteijn deed hetzelfde bij Maarten Pilgram. Ad Voerman en Kevin Bakker begroe ven snel de strijdbijl en besloten tot remise. Jeugdspelers Frits van der Starre en Jan Noorland haalden al les uit hun partij en namen risico's; Noorland trok aan het kortste eind. Henk Doornhein kon ondanks zijn betere spel geen potten breken te gen Freek Hofman en ook hier werd tot remise besloten. Stand aan de kop: 1. Wouter Vroegindeweij, 2. Maarten Vroegindeweij, 3. Hugo van Elteren. Kristina Tergauen trainster Anja Bloom Zevenhuizen - Kristina Tergau van gymnastiekvereniging OSS be Fit turnde zaterdag 14 januari bij derde divisie wedstrijden van het District Zuid Hol land in Amsterdam vier stabiele oefeningen en eindigde op een achtste plaats. Ze plaatste zich met dit resultaat voor de landelijke halve finale van de KNGU later dit jaar. Vooral de goede score op de even- wichtsbalk was opmerkelijk. De vereniging moet het namelijk al enige tijd zonder dit toestel stel len, dat vorig jaar werd afgekeurd. Zij hoopt dat de gemeente Zuid- plas, verantwoordelijk voor de in ventaris van het gymnastieklokaal, snel voor een nieuwe evenwichts- balk zorgt. Flick flacks en salto's in Middelharnis. de 500 andere deelnemers in het plaatselijke zwembad, waarna de gymzaal opgezocht werd. Hier ver zorgde juf Anja een demonstratie op de tumblingbaan, waarbij zij het publiek een aantal mooie flick flacks en zelfs een salto met hele schroef liet zien. Vervolgens mochten de kinderen zelf in actie komen. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 3 januari bij Bridge club Zevenhuizen de zesde zitting van de tweede ronde gebridged. In de A-lijn werd gewonnen door Ruud Bantje en Mark de Wall met een percentage van 66.41 °/o; 2. Patricia Niewold en Marijke Stolker 63.54; 3. Giusy Hatenboer en Truus van Leeu wen 56.25. B-lijn 1. Riet en Henk Heemskerk 57.29; 2. Anita Fraters en Annie van Oostrom 55,89; 3. Mar Christiaanse en Elly Miltenburg 55.57°/o. C-lijn: 1. Adrie van der Eijk en Betty Visser 63.33; 2. Annie Everwijn en Janny Moonen 59.17; 3. Ella van der Klij en Annie de Vlaming 57.92. Met nog één zitting te gaan staan in de A- lijn Ruud Bantje en Mark de Wall op de eerste plaats, in de B-lijn zijn dit Wil en Arie Blok en in de C-lijn Ed en Rieneke Keizer. Zevenhuizen - Bij De Zeven Muzen gaat woensdag 18 ja nuari een cursus tekenen en schilderen voor kinderen van start. Catrini Lelieveld geeft les aan kinderen vanaf zeven jaar. De lessen vinden plaats van 13.30 tot 15.00 uur in de voor malige brandweerkazerne aan de Burgemeester Boerstraat. Voor meer informatie en aan melden: 0180 -631897, www.dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen - Bij De Zeven Muzen gaat donderdag 9 fe bruari een cursus lol met wol voor kinderen van start. De cur sus omvat tien lessen en wordt gehouden van 15.30 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en aan melden: www.dezevenmuzen. nl, 0180-631897 of 079-5931520. Zevenhuizen - Een paar dagen voordat koningin Beatrix op dinsdag 31 januari haar ver jaardag viert, wordt tijdens de lampionnenoptocht op vrijdag 28 januari het geheim van Dra- kensteijn ontrafeld. Brit Breke been, de Zevenhuizense piraat, gaat binnenkort de scholen langs om de kinderen meer over dit geheim te vertellen. De optocht gaat op 28 januari om 18.45 uur van start vanaf Dorpshuis Swanla. Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl. Zevenhuizen - Op initiatief van het Evangelisatieteam verzorgen Reni en Elisa Krijgs man op zaterdag 28 januari om 20.00 uur een voorjaars concert in de Hervormde Kerk. Reni en Elisa Krijgsman bren gen deze avond onder meer nummers van hun nieuwe cd 'De Vijfde Symphonie', die deze avond voor het eerst verkrijg baar is. De toegang bedraagt in de voorverkoop 9,- euro; aan de zaal 9,50 euro. Reserveren kan via evangelisatieplatform@ hotmail.com. Deur open om 19.30 uur. Zevenhuizen - Met dit thema wordt in de week van zondag 15 tot zondag 22 januari door de gezamenlijke kerken van Ze venhuizen de 'week van gebed voor de eenheid' gehouden. De week wordt op zondag 22 ja nuari afgesloten met de inmid dels traditionele oecumenische dienst om 10.00 uur in de Ont- moetingskerk aan de Dorps straat 106. Voorganger is pas tor Sjon Donkers en muzikale medewerking wordt verleend door het oecumenisch koor.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15