mm [ATIE BUS ME>mW3W nauwe PMtnr bn CSOIMÏMraS) KROEG IN 'TILOK Een verfrissende blik"*" LEESVOER ZO VER HET ZICHT REIKT 16 HART VAN HOLLAND PEPTALK 18 JANUARI 2012 - - Door Pepijn de Groot Bij het openen van de deur rinkelt een belletje. Je voeten vegen lijkt zinloos: veel haren telt de kokosmat niet meer. Het ruikt in het Goudse antiquariaat Boekendaal precies zoals een antiquariaat hoort te ruiken: muf en rokerig. Uit een achterkamer komt de antiquaar aangelopen. De man knippert met zijn ogen achter zijn brillenglazen; hij draagt een overhemd in zijn olijfgroene broek. Hij groet de bezoeker en neemt plaats op de stoel achterin het pand. Van de werktafel annex balie pakt hij een doos tabak en een sigarettenhuls. 'Klik', klinkt het als de an tiquaar de hulzenstopper in werking stelt om een sigaret te fabriceren. "Waar bent u naar op zoek?", mompelt hij met een siga ret tussen zijn lippen en een aansteker in de aanslag. Een beetje sturing kan in Boekendaal geen kwaad. Het pand heeft een oppervlakte van circa veertig vierkante meter en staat barstensvol boeken. Er is geen muur te zien en het lijkt alsof het plafond door houten boekenkasten wordt gedragen. Alfabetisch en categorisch staan de tweedehands boeken geselecteerd in de kasten. Van ver taalde literatuur tot archeologie, van Amis tot Zola: voor vrijwel ieder wat wils. Met het oor op de schouder kan de bezoeker de ruggen naspeuren op iets naar diens gading. Niet overal is sprake van rang schikking. In het midden van het pand is een boekeneiland. Onder Suske en Wiske en de ijzeren schelvis schuilt Geert Maks In Europa. De klant is overgeleverd aan de willekeur. Een waar genot voor de lezende speurneus, een ergernis voor de gehaaste bezoeker. Maar met haast moetje nooit een antiquariaat binnen stappen. "Zoekt u iets over het Israël-Palestina con flict? Dan moet u even meelopen", aldus de antiquaar. Hij drukt zijn sigaret uit in een asbak van porselein. In een walm van tabaksrook loopt hij de achterkamer in en zet het licht aan. Stotterend komen de tl- buizen op gang. De achterkamer is het ter rein van de literatuur over internationale betrekkingen. De ogen van de antiquaar schieten langs de rijen boeken, peinzend wrijft hij over zijn ongeschoren gezicht. "Een biografie van Yitzhak Rabin. Engels talig, dat wel. Maar dat deert niet, toch", vraagt hij de klant retorisch. Nee, dat deert niet. De antiquaar loopt terug naar de werkta fel annex balie. Met een gum verwijdert hij het prijsje en blaast de rubberen rolletjes van de pagina. Hij scheurt een vel bruin pakpapier van een rol en vouwt het nauw keurig om de Rabin-biografie. "Veel plezier ermee", zegt de antiquaar. Met het bruine pakje loop ik richting huis en pak het uit. Ik leg de Rabin-biografie op een stapel tussen de bundel van Midas Dekkers en George Or wells 1984. Mijn eigen boekeneiland begint aardig vorm te krijgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal talenten schittert zaterdag 21 januari op het podium van het't Blok tijdens de Talent Show. De opzet blijft in grote lijnen hetzelfde als tijdens de eerste editie in augustus 2010. Er is geen jury waardoor er geen sprake is van competitie tussen de deelnemers. Dit houdt de sfeer lekker ontspannen. Lag de nadruk de eerste keer vooral op het solo- zingen, merendeels met cd-begeleiding, dit keer wordt meer creativiteit getoond met begeleiding door een live band en door backing vocals. Alle muziekstijlen komen aan bod: van blues, rock, pop en dance toto het Nederlandstalige levens lied. De avond wordt geopend door de band Morton Rock. Deur open om 20.30 uur; de toegang is vrij. Nesselande - Een nieuwe aanwinst voor Stichting Buurtwerk Alexander: een omgebouwde touringcar. Het is een trefpunt voor jongeren, waar ze na schooltijd bij elkaar kunnen zijn en kunnen praten overallerlei onderwerpen. Dus bus staat eenmaal per maand op dinsdag in de wijk Nesselande. In de bus staat een tv met video, je kunt er een spelletje doen op de play-station, muziek luisteren en educatieve voorlichtingsfilms kij ken over onder andere roken, drugs en alcohol. Tijdens deze dinsdagen staat de bus van 15.00 tot 21.00 uur in het teken van informatie en advies. Jongeren kunnen er terecht met vragen over drugs, seks, wer ken, recht, geld, wonen, school, ge zondheid, hulp, vrije tijd en nog veel Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok aan het IJserman- pad is op woensdag altijd vanaf 20.30 uur geopend voor de 'breek van de week'. Henk en Anton ver zorgen de drankjes en de muziek. Even lekker uit de sleur met elkaar aan de bar hangen of een potje ta felvoetbal spelen. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging 'De Paddestoel' aan de Lijsterbesstraat 18 start vrijdag 20 januari met een jeugddisco onder de naam Fridaynight Teenage Party. Elke derde vrijdag van de maand zal DJ Parrakonijn samen met de vaste DJ's van 'De Paddestoel' een leuke avond verzorgen voor de jeugd van twaalf tot veertien jaar. De party duurt van 21.00 tot 23.00 uur; de toegang bedraagt 2,- euro. Voor meer informatie: www.wsv- depaddestoel.nl. meer. De bus is voor jongerendoeleinden te reserveren en komt dan met twee medewerkers naar de gewenste lo catie. Aan zo'n bezoek zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie en reserve ringen: Salim.bensaid@buurtwerk. nl ofnicole.roelen@buurtwerk.nl of 010-4202313. Zwemmen in het geld, het lijkt het hoogst haalbare in het leven. De nieuwjaarstrekking van de Postcode Loterij leverde een aantal Bredase senioren miljoenen op. Niet iedereen is er even blij mee. "Wat moet ik met al dat geld", vroeg een 92-jarige zich afin de Volkskrant. Misschien weten de panelleden er raad mee. Wat zullen zij doen als ze een miljoen op hun rekening krijgen? Door Pepijn de Groot Yara Metselaar (14 jaar) uit Zevenhuizen Als ik veel geld had, zou ik als eerst natuurlijk ontploffen van blijdschap! En ik zou het gelijk te gen iedereen vertellen. Ook zou ik een paard kopen en een boerderij en een limousine en Justin Bieber inhuren. Al het geld leg ik in een grote kluis en ik zou er elke dag even in gaan zwemmen. Ik zou ook veel geld aan een goed doel uit be steden, zoals aan het Mexicopro- ject op mijn school - Thorbecke in Nieuwerkerk - en ik zou ook wat aan m'n familie geven. Shoppen met mijn vriendinnen en naar een duur hotel gaan met alles erop en eraan: ook dat ga ik doen. Zoals als je ziet heb ik er veel plannen mee. Kristina van der Molen (18 jaar) uit Moordrecht dat is. Wat extra geld zou het uitkomen van dromen echter wel makkelijker maken omdat er dan minder hindernissen zijn voor het doen wat je écht wilt: je hoeft je immers geen zorgen meer te ma ken over financiën. Als ik een mil joen zou krijgen, zou ik mijn stu die financieren en op mijzelf gaan wonen. Met de rest van het geld zou ik een nieuw scoutingclubhuis laten bouwen. Dat wat overblijft zou ik op een bankrekening zetten voor later, zodat ik mijzelf kan wa penen tegen eventuele financiële tegenvallers en mijzelf in de toe komst wat extra's kan veroorloven vanwege de onzekerheid van de economie. Philip van Es (18 jaar) uit Zevenhuizen Ik ben niet van mening dat 'rijk zijn' het hoogst haalbare is in het leven. Ik vind dat genieten van je leven en gelukkig zijn met jezelf Eerst zou ik mijn rijbewijs halen en een oude Ford Mustang kopen. De helft van het geld zou ik op zij zetten voor later. Gewoon voor een studie of een huisje voor la ter. Met de rest van het geld weet ik ook wel raad. Eerst een redelijk groot feest in mijn eigen huis voor vrienden en familie. Daarna ga ik gewoon lekker onbezorgd dingen kopen waar ik echt iets aan heb. Misschien nog de plaatselijke mu ziek en voetbalvereniging steunen. Met dat geld heb ik dan gelijk een startkapitaaltje voor mijn eigen bedrijfje. Dus ik zou er eigenlijk vrij normale dingen mee doen. Niet al te gek en zeker niet als een uit de hoogte gevallen persoontje met geld gaan smijten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 16