k Een halve eeuw turnen Cursus borstvoeding De IJssel verspeelt winst in Nieuwerkerk Popkoor zoekt mannenstemmen Lampionoptocht Klassiek concert met Magnificat Achtbaan in actie voor Benin HART VAN HOLLAND MOORDRECHT18 JANUARI 2012 19 Turnen Cursus schilderen met acrylverf Moordrecht - In het Olympisch jaar 2012 is het vijftig jaar gele den dat Co Six de Turnvereniging Moordrecht (TuMo) oprichtte. Een vereniging die niet weg te denken is uit het dorp en waar iedereen, jong en oud, terecht kan. ledereen kan meedoen op zijn eigen niveau. Co Six kan het zelf niet meer meemaken maar hij zou zeker trots zou zijn op wat er in de afgelopen jaren is gedaan en bereikt. De selectieploegen halen regelmatig prijzen binnen en de recreatieploegen doen mee aan leuke evenementen. De vereniging beschikt over mooie toestellen zoals een airtumblingbaan. Met dank aan de Rabobank kan de inventaris in 2012 verder worden uitgebreid. Dat de vereniging vijftig jaar be staat wordt groots gevierd. Het jubileum op 30 juni staat in het Moordrecht - Borstvoedingorgani satie La Leche League start woens dag 25 januari met een cursus borstvoeding. Tijdens drie avonden komen onderwerpen aan de orde als hoe je een goede start maakt, welke problemen zich kunnen voordoen en hoe je die kunt voorkomen, werken en borstvoeding geven en borstvoe ding geven aan de baby die al wat ouder is. De cursus is bestemd voor zwangere vrouwen en hun partners, maar ook moeders die al borstvoe ding geven zijn welkom. Aanmelden kan via lll-moordrechtgouderak@ lalecheleague.nl of 0182-525409. Voor meer informatie: www.lalecheleague.nl. Moordrecht - Het is het eerste team van De IJssel niet gelukt de winst van vorig jaar tegen Nieuwerkerk aan den IJssel te herhalen. Met de sterkste op stelling achter de borden zag het er lange tijd zag het naar uit dat dit zou gaan lukken, maar Nieuwerkerk kwam weg met een 5-3 eindstand. De selectie van TuMo teken van de TuMOlympics. Onder leiding van Diana Alblas wordt een mooie show gegeven. Alblas is al twintig jaar actief voor TuMo en staat bekend als zeer creatief als het gaat om choreografie. Naast oud-leden zijn ook familie, vrienden en iedereen die TuMo een warm hart toedraagt wel kom. Voor de leden wordt in de week voorafgaand aan 30 juni een feestje gehouden, maar wat dat is blijft nog even een verrassing. Moordrecht - Onder leiding van Mariëtte van Noordenne, docent en kunstenaar, gaan 24 en 25 janu ari in haar eigen atelier twee korte cursussen 'schilderen met acrylverf van start. De cursussen vinden zowel overdag als 's avonds plaats. Infor matie en aanmelden: 06-28923291 of www.mariettedesign.nl. In de veertiende competitieronde bijna de eerste nederlaag van kop loper Pim te Lintelo. Lange tijd ging het in zijn partij tegen Frank Visser gelijk op maar in de laatste minu ten was het spektakel op het bord. Met nog enkele minuten op de klok stond er ineens een toreneindspel met voor Visser twee pionnen in de plus op het bord. Dat leek gelopen koers, maar Visser ging in de fout en hield er maar een over. Remise, zo leek het, maar Visser bleef doorgaan voor de winst. Toen hij vervolgens zijn toren weggaf waren de rollen omgedraaid, maar in de slotsecon den lukte het Te Lintelo niet hem mat te zetten en met de vlag op val len werd de vrede alsnog getekend. Een nederlaag was er wel voor Ge rard van der Wouden. Hij verloor van Léon Jacobse. Remises in de partij en. De broers Van den Berg kwamen beiden niet verder dan remise. Mick tegen van Rien Duine en Aad tegen Arie Macdaniël. Leen Boonstra won van Pane Vink, Lotte van der Wouden van Frank Penders, Judie van Eek van Casper de Pijper, Teus Broer van Marten Evengroen, Bastiaan Rietveld van Peter Koolmees, Arie Macdaniël van Willem Schuten en Jan Dorpel van Marianne Reijm. Stand aan kop: 1. Pim te Litelo, 2. Léon Jacobse, 3. Frank Visser. Moordrecht - De circa 45 leden van popkoor Pokomotions brengen, onder leiding van Maria de Bruin, aantrekkelijke muziek ten gehore, bestemd voor een breed publiek. Het koor brengt een avondvullend programma en verzorgt jaarlijks diverse optredens op onder meer feestavonden, in ziekenhuizen of op braderieën. De mannen van het popkoor kunnen nog wel wat versterking gebruiken. Belangstellenden zijn welkom tij dens de wekelijkse repetitieavond op de dinsdag, van 20.00 tot 22.15 uur in zalencentrum De Zespunt aan de Molenlaan 1a. Voor meer informatie: 06-29568425 of www.pokomotions.nl. Moordrecht - Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Beatrix, op dinsdag 31 januari, organiseert de Oranjevereniging Moordrecht voor vrijdag 28 januari een lampio noptocht voor kinderen. De optocht gaat om 19.00 uur van start bij de Nederlands Hervormde Kerk. Vanaf 18.30 uur worden hier lampionnen verkocht. De lampionoptocht wordt muzikaal ondersteund door muziek vereniging Kunst na de Arbeid. Na een rondje door het dorp arriveert de stoet rond 19.30 uur bij Garage 't Centrum waar de warme choco lademelk staat te wachten met een stroopwafel erbij. Voor meer informatie: www.moordrecht-oranje.nl. Deze meiden van De Achtbaan deden mee aan 'Show your talent for Benin'. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het volgen van een uitzending van het schooltvweekjournaal over armoede en kinderarbeid in Benin leidde op basisschool de Achtbaan tot het or ganiseren van diverse acties voor dit land. Er werd een inzamelingsactie op touw gezet van kleding, schoenen en speelgoed. Tot eind januari kun nen spullen worden afgeleverd bij de school of bij de plaatselijke boek winkel; geen boeken en ook geen elektrische spullen. Aan het einde van de actie worden de spullen naar Hilversum gebracht van waaruit het verdere transport zal plaatsvinden. Op vrijdag 13 januari vond op de Achtbaan de finale plaats van de actie 'Show your talent for Benin', welke georganiseerd werd door Me- riem en Sabine uit groep 8 en door Hanna en Jennifer uit groep 7. Voor de groepen 5 en 7 verzorgden Kyara Et Eva, Joris Et Mick, Elisa en Pippi, Bodine, Dikra, Daniëlle en Beau een optreden; voor de groepen 6 en 8 waren dit Mohamed, Mohamed Et Adrian, Inés en Juano. De presen tatie was in handen van Meriem en Sabine uit groep 8. Een deskundige jury riep Pippi, Bodine, Dikra, Dani elle Et Beau uit groep 5 en Juano uit groep 8 uit tot winnaars. Moordrecht - Het veertiende Moor drecht Klassiek professioneel concert vindt plaats op 28 januari om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Molenlaan 1. Dit concert wordt uit gevoerd door Vocaal Dubbelkwartet 'Magnificat' uit Moordrecht. Het kwartet, opgericht in 1998, bestaat uit een groep enthousiaste, gemo tiveerde en bevriende zangers en wordt geleid door dirigent Arjan Uitbeijerse. Organist Jaap de Wit bespeelt het orgel. Het repertoire van 'Magnificat' omvat de periode van de vroege zestiende eeuw tot en met de twintigste eeuw, met een voorkeur voor de barok. Van het werk van Lenie van de Bulk, afkom stig uit Nieuwerkerk aan den IJssel, is in de kerk een expositie te bezich tigen met als thema 'Kunst is bele ving zichtbaar maken'. De toegang tot het concert bedraagt 6,50 euro. Voor meer informatie www.lenievandenbulk.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19