Zorgen voor iemand met dementie Zonnebloem op Italiaanse toer Parijs-Roubaix Blog Rouwkunst Derde ronde parencompetitie IJsselbridge Knutselen voor Valentijn Kamermuziek a/d IJssel HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 18 JANUARI 2012 23 Samen aan de slag op de djembé Lezing COPD/Astma EHBO bij kinderen Paranormale avond met Simon Bakker Feyenoord-Ajax in 't Blok Als botten en spieren protesteren Bridge Tot zondag 8 april plaatst Van Don gen dagelijks een blog om 'warm te lopen' voor deze mooi eendags- koers. Dit kan een verslag zijn over een eerdere editie, over een kas- seistrook, een dvd-bespreking, een mooi filmpje of gewoon een stukje met leuke achtergrondinformatie. Ook doet blogger Van Dongen regel matig verslag van hoe het is om als Nieuwerkerk aan den IJssel - De jaarlijkse Kamermuziekavond, ver zorgd door fervente amateurmusici, vindt plaats op zaterdag 21 januari om 20.00 uur in de aula van de Mu ziekschool aan de Schubertstraat. Het is de organisatoren wederom gelukt een boeiend en afwisselend programma samen te stellen. De piano speelt hierin een belangrijke rol, maar er is ook ruim aandacht voor fluit, zang en muziek voor vijf In flat De Meidoorn, nummer la, vindt op woensdag 25 januari van 13.30 tot 15.00 uur en van 19.30 tot 21.00 uur een lotgenotenbijeen- komst plaats waar mantelzorgers ervaringen kunnen delen, elkaar kunnen steunen, informeren en helpen. De bijeenkomsten worden geleid door Carien van Nierop. Zij wielertoerist in 'De Hel' te fietsen met tips, anekdotes en foto's. Webbezoekers kunnen reageren op de artikelen. Een speciale Facebook- pagina ondersteunt de blog. De blog is vooral bedoeld als een passionele blik in 'de Hel' door de ogen van een liefhebber. Ga naar parijsroubaix.blogspot.com. klarinetten. Naast een vaste kern die jaarlijks acte de présence geeft, treedt een aantal ensembles voor de eerste keer op. Op het programma staan werken van Reinecke, Pou- lenc en Chabrier en zelden uitge voerde liederen van Shostakovitsch. Zaal open om 19.30 uur; de toegang is vrij, maar een bescheiden bijdrage in de kosten is welkom. Voor meer informatie: guusjosien@ hetnet.nl of 06-20501491. heeft jarenlange ervaring als maat schappelijk werker en is inmiddels gepensioneerd. Momenteel is zij vrijwilliger bij Alzheimer Nederland als belangenbehartiger en geeft zij informatie in Alzheimercafés. Aan melden kan via 0180-310050 onder vermelding van het gewenste tijd stip. De toegang is vrij. In de galerie is plaats voor zang en poëzie terwijl in het sfeervolle Lu therse kerkje aan de Putterstraat lezingen gehouden worden. Beide locaties liggen dicht bij elkaar. Voorts kunnen belangstellenden een expositie bezichtigen van werk van twaalf beeldend kunstenaars, waar onder gedenkmonumenten van de Nieuwerkerkse Cobie Schoneveld. De expositie toont verder uitvaart- Nieuwerkerk aan den IJssel - De vierde speelavond van de derde ron de van de parencompetitie bij BC IJsselbridge, gespeeld op maandag 16 januari, is in de A-lijn gewonnen door Jaap Bot en Ton Reijers met 27,0; 2. Jaap Zeedijk en Herman Holleboom 25,0; 3. Karl Husmeijer en Ciska Bohm 22,0. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren in de leeftijd van vier tot twaalf jaar kunnen, onder leiding van het Vedj knutselteam, op woensdag 1 februari van 14.00 tot 16.00 uur knutselen voor Valentijnsdag. De activiteit vindt plaats in Con Mu- sica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk op Sportpark Dorrestein. De toegang bedraagt 2,50 euro, dit is inclusief een con sumptie. In verband met de beperkte ruimte, worden ouders en verzorgers ver fotografie, urnen, lijkwaden, glazen memorials en gedenksieraden. Op beide dagen is de expositie te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Om 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur verzorgen diverse sopranen een optreden. De lezingen vinden plaats tussen 12.00 en 17.30 uur. Galerie lis is gevestigd aan de Breestraat 23. B-lijn: 1. Maarten en Gerda Goed hart 46,0; 2. Tineke Goedendorp en Jan Hilkhuysen 27,0, 3. Aad en Joop van Hoogstraten 25,0. C-lijn: 1. Erna Aalbers en Hannie Kiekens én Annie Dul en Jannie Ot terspeer 29,0; 3. Nel Kooijmans en Bep Vermaas 25,0. zocht niet te blijven tijdens het knutselen. Voorts wordt men ver zocht de kinderen 'oude kleding' aan te trekken en hen een plastic tas mee te geven om het knutselwerk in te vervoeren. Vooraf aanmelden is verplicht in verband met de inkoop van materialen. Voor meer informatie en aanmelden: 06-34625311 of cisca.vedj@gmail. com (altijd onder vermelding van een telefoonnummer); geen voic- email- of smsberichten achterlaten. Nieuwerkerk aan den IJssel -Stich ting Nieuwerkerkse Muziekschool start eind januari een korte cursus djembé voor kinderen. Er wordt in een groep getrommeld op de djembé, een Afrikaanse slaginstru ment. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Longarts Sibbe van Egmond geeft donderdag 19 januari een lezing over COPD/Astma in de biblio theek. Aanvang 20.00 uur, de toe gang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl gaat dinsdag 7 februari een EHBO-training van start. Het betreft een training van drie avonden Eerste Hulp aan Kin deren, die wordt gegeven door een bevoegd EHBO-instructeur van het Oranje Kruis. De cursisten le ren over levensreddend handelen bij verstikking en verdrinking en krijgen een reanimatietraining. Voor meer informatie en aanmel den; 0180-310180 of info@zorgiseenkeuze.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor vrijdag 27 januari om 20.00 uur een paranormale avond met pa ragnost Simon Bakker. Belangstel lenden van veertien jaar en ouder zijn vanaf 19.30 uur welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk op sportpark Dorrestein. De toegang bedraagt 5,- euro. Vooraf aanmel den is verplicht; dit kan via 06- 14606126 of info.vedj@gmail; geen voicemail- of sms-berichten. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - Eén keer in de maand wordt in de kroeg van 't Blok een speciale zondagmiddag georganiseerd; op zondag 29 januari staat de mid dag in het teken van de voetbal wedstrijd Feyenoord-Ajax, die dan te zien is op de nieuwe 'kroeg-tv'. Deur open om 14.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Vierstroom organiseert een cur sus 'Als botten en spieren pro testeren' voor 55-plussers met artrose, osteoporose of nek- en rugklachten. De cursus, die dins dag 21 februari van start gaat van 13.30 tot 16.00 uur, is een combi natie van voorlichting, advies en praktische bewegingsoefeningen en is niet bedoeld als therapie. De cursus omvat vier bijeenkomsten van tweeënhalf uur. Voor meer informatie en aanmel den: 0900-9300 of ledenservcie@vierstroom.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zorg voor een naaste met dementie wordt vaak als vanzelfsprekend gezien en komt meestal neer op één persoon. Om niet overbelast te raken of te vereenzamen moet de mantelzorger zichzelf behoeden voor emotionele en lichamelijke overbelasting. Het is belangrijk de gezondheid van de mantelzorger in de gaten te houden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n 40 vrijwilligers van de Zonnebloem togen vrijdag 13 januari naar De Batavier voor het jaarlijkse vrijwiIligersuitje. Als dank voor de inzet en ter versterking van de onderlinge banden werd dit jaar Italiaans gegeten. De voorzitter opende de avond met mooie woorden; daarna was het een kwestie van opscheppen en lekker opeten. Gerard van Dongen doet in zijn blog onder meer verslag van een kasseistrook, waar de renners van de wielerklassieker Parijs-Roubaix overheen moeten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie alles wilt weten over de wielerklassieker Parijs-Roubaix zal de blog van Gerard van Dongen beslist weten te waarde ren. De blog is gestart in de week voor kerst; precies 110 dagen voor aanvang van de 11 Oe editie van deze beroemde rit. Heusden/Nieuwerkerk aan den IJssel - Steeds meer mensen willen op hun eigen manier afscheid nemen van een relatie of een dierbare of, in geval van een ernstige ziekte, van hun eigen leven. Om mensen in contact te brengen met de uiteenlopende mogelijkheden op dit gebied organiseert galerie lis voor zaterdag 21 en zondag 22 januari een tweedaags evenement rondom rouwkunst.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23