1 Q K Winkel vol kunst Vincent Vaseur ziet podium plek aan zich voorbij gaan Netwerken tijdens nieuw jaarsborrel Ondernemersclub BOVAG schuifdeurkasten op maat HART VAN HOLLAND NESSELANDEI 18 JANUARI 2012 27 Wij hebben winterhanden vanaf 60, velgen banden sets vanaf 350,- Work «i.in do Wiiikc Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Wij zorgen ook voor de opslag Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl Karate Bingo Praisedienst www.enkast.nl 0180-634866 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - Het eerste buurtatelier van Nesselande is een feit. KUNST- werk aan de winkel opende zater dag 14 januari haar deuren aan het Maltaplein. Een kunstwinkel waar bekende en minderbekende kunste naar de ruimte krijgen om hun werk voor publiek tentoon testellen. Door Erwin van 't Hof Tineke van den Berg van buurtwerk Alexander vond het opzetten van het kunstatelier een logische stap. "Toen we gingen rondvragen of er kunstenaars in de wijk zijn die wil len exposeren, bleek daar ontzet tend veel animo voor te zijn," ver telt ze. "De komende paar maanden mogen we gebruik maken van het pand dat anders toch leeg staat. Daar zijn we natuurlijk ontzettend dankbaar om." Officieel mag het atelier tot maart in het pand verblijven. Toch sluit Van den Berg niet uit dat het pro ject misschien langer kan gaan du ren. "Dat hangt er helemaal van af of het een succes wordt. De aan meldingen van kunstenaars blij ven nu maar binnenkomen en dat wordt misschien nog meer nu we daadwerkelijk geopend zijn." Toch worden de pijlen nu voornamelijk gericht op de komende maanden. "Laten we eerst maar eens met zijn allen ervoor zorgen dat het een ge weldige tijd wordt voor de kunst in Nesselande." Yvonne van den Nieuwendijk is één van de initiatiefnemers van het project. "We hebben zo min moge lijk geprobeerd te veranderen aan de winkel. We exposeren hier kunst, j Yvonne van den Nieuwendijk verrichtte de openingshandeling. maar in een hele andere sfeer dan de mensen gewend zijn." Bij bin nenkomst maakt de expositieruim te direct een professionele indruk. "Het was al een heel mooi pand toen het leegstond, daar hebben we echt geluk mee gehad. De schil derijen worden mooi belicht zodat ze goed tot hun recht komen." In het atelier wordt niet alleen kunst tentoongesteld. Ook geeft CurZusEtZo regelmatig workshops en lezingen. "Op die manier willen we mensen meer betrekken bij de kunstbelevenis," vertelt Yvon van Oorschot van CurZusEtZo. "Daarom hebben wij een variërend cursus aanbod zodat er voor iedereen iets Nesselande - In de Kristal wordt zondag 22 januari van 14.00 tot 16.00 uur een bingo gehouden. Er worden acht ronden gespeeld. Een boekje kost 7,50 euro. Het Nesscafé is open vanaf 13.00 uur. ledereen is welkom aan de Cypruslaan 404. bij zit wat hem of haar aanspreekt. 'KUNSTwerk aan de winkel' is open op woensdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op woensdag- en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: www.kunstwerkaandewinkel.nl Nesselande - De Kerk in Nesselande houdt 22 januari een praise (zang- dienst) metalsthema'let'sdance'. Aan vang 19.30 uur. Na afloop is er koffie. De Kerk in Nesselande is te vinden in de Knoop van de Brede School aan de Robert van 't Hofstraat 10. Net geen podiumplek voor Vincent Vaseur. Parijs/Nesselande - De eerste ronde van de Karate Premier League vond in het weekend van 14 en 15 januari plaats in Parijs. Dit evenement voor senio ren bestaat uit negen internationale toernooien waarbij een wereldranglijst wordt bijgehouden. Vincent Vaseur, Esther van Schaik en Oniell Zuiverloon waren door de Nederlandse Karatebond gese lecteerd voor Parijs. Vincent Vaseur leek voor een sensatie te gaan zor gen door achtereenvolgens van Al gerije, Brazilië en Koeweit te win nen om het vervolgens in de halve finale op te nemen tegen Italië. Vin cent verloor deze partij echter. In de strijd om het brons verloor Vincent wederom, waardoor een plek op het podium aan zijn neus voorbij ging. Esther wist tot de derde ronde door te dringen, maar verloor haar partij nipt. Oniell wist in zijn eerste partij af te rekenen met een oude bekende uit Frankrijk, maar verloor daarna van een Griek. Voor meer informatie: www.unity99.nl Nesselande - Tijdens de nieuw jaarsborrel van Ondernemersclub Nesselande, op donderdagavond 12 januari in restaurant Lookies, kwam een groot aantal ondernemers uit Nesselande en uit omliggende ge meenten proosten op een succesvol nieuw jaar. Tijdens de goedbezochte nieuwjaarsborrel bedankte het be stuur voorzitter Lydia Schippers voor de door haar bewezen dien sten. Als blijk van waardering ont ving Schippers het erelidmaatschap. Ook van Gordon Moir werd afscheid genomen; hij gaat zich meer richten op werk en studie. Tijdens de nieuw jaarsborrel konden dertien nieuwe leden ingeschreven worden. Het bestuur van Ondernemersclub Nesselande is inmiddels gestart met de voorbereidingen van het 'Après Ski Event', op donderdag 8 maart in Snowworld Zoetermeer. Voor meer informatie: www.onder- nemersclubnesselande.nl. Lydia Schippers, een van de oprichters van de Ondernemersclub Nesselande, ontvangt het erelidmaatschap. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a p Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27