Het idee is datje meer bereikt als je slimmer met je geld omgaat. Leer uw kind omgaan met geld Rabobank Ga naarwww.rabobank.nl/boeg en maak je eigen plan. Rabobank. Een bank met ideeën. HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 18 JANUARI 2012 10 tot 12 jaar 8 tot 10 jaar Wilt u meer tips? Heeft u vragen? 6 tot 8 jaar Rabobank Met handige tools, nuttige informatie en een goed plan word je baas over je eigen geld en bereik je meer met de middelen die je hebt. De website Baas over eigen geld (B.O.E.G.) gaat over geld en jouw leven. Laat uw kind een overzicht maken om uitgaven en inkomsten in beeld te bren gen. Leg aan uw kind uit dat geld op een spaarrekening .rente oplevert. Gebruik zakgeld niet systematisch als beloning. Goed werken op school of thuis of een handje toesteken is niet meer dan nor maal. Leent u uw kind geld, laat het dan aantonen dat hij of zij het geld kan terug betalen. Maak samen een aflossingsplan. Laat uw kind een spaardoel opschrij ven. Zoek samen in folders of op inter net het artikel op en vergelijk de prijzen. Maak dan een spaarplanning. Bespreek met uw kind welke spullen hij of zij zou kunnen verkopen, bijvoorbeeld via Marktplaats. Geef uw kind suggesties welke klusjes het tegen betaling kan doen en welke prijs uw kind ervoor kan vragen. Bekijk samen met uw kind de afschriften die hij of zij ontvangt. Kijk op www.rabobank.nl/financieelopvoeden. Bekijk samen met uw kind de webvideo's op deze site over het omgaan met geld. Bel naar Rabobank Gouwestreek: (0182) 69 55 55 Laat uw kind kleine boodschappen zelf afrekenen. Leer uw kind sparen voor een doel. Bepaal samen het doel en maak afspraken over welk geld uw kind kan sparen. Begin met spaarperioden van een paar weken: een periode van een aantal maanden kunnen kinderen niet overzien. www.rabobank.nl/boeg

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 2