Moerkapelle wint vriendschappelijke wedstrijd NieMo Heren weer op koers wedstrijd Yoga bij Toos Goede start NieMo CKV naar halve finale beker Eerst wandelen dan erwten soep eten Nieuwerkerk verliest boeiende Nieuwerkerk wint overtuigend Winterkring kampioenschappen Top-12 klassering in Africa Eco Race Eerste wedstrijd van het jaar brengt nederlaag Start nieuw Bouleseizoen Trainingsloop marathongroep Atletiek HART VAN HOLLAND SPORT 18 JANUARI 2012 31 Voetbal Waterpolo Waterpolo Korfbal Voetbal Korfbal Zwemmen Autosport Volleybal Jeu de boules Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De waterpoloërs van M/SG NieMo- Van Vliet zijn de tweede competitiehelft goed begonnen. In een partij waarin de Nieuwerkse/Moordrechtse hoofdmacht sterk verdedigde, werd Sassen- heim met 7-4 naar huis gestuurd. NieMo staat nu weer op de tweede plek in de eerste districtsklasse. Moerkapelle - Het eerste elftal van Moerkapelle heeft zaterdag 14janu- ari de vriendschappelijke wedstrijd tegen DCV met 4-0 gewonnen. DCV staat met het maximale aantal pun- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste team van w Nieuwerkerk speelde zaterdag 14 januari tegen de profs van Excelsior Rotterdam. Het publiek, dat in grote getale was gekomen, zag ondanks de 0-9 neder laag een boeiende wedstrijd. Behalve In de tweede helft ging Nieuwerkerk lekker door. Heerenveen kwam iets makkelijker tot scoren, maar met dertien tegentreffers kan worden geconstateerd dat de Nieuwerkerk- se defensie staat als een huis. Zelf maakte de ploeg er 26 en dubbelde Dakar/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Het Hofland Rally Team van het ondernemersechtpaar Nicole en René van der Heiden heeft een ver dienstelijke twaalfde plaats behaald in het autoklassement van de Africa Eco Race 2012. De auto waar het echtpaar mee reed was een body van Jeep Cherokee met een 306 pk BMW motor, gebouwd door Kees Tijster man uit Waddinxveen. Tijsterman, die zelf zijn sporen verdiend heeft Waddinxveen - Jazzdans- en Turn vereniging Toos is dinsdag 10 ja nuari gestart met yogalessen voor mannen en vrouwen van 25 jaar en ouder. De lessen duren van 20.45 Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Jeu de Boules Club Nieuwerkerk stond traditiegetrouw het snert- toernooi als eerste toernooi van het van jaar op het programma. Tweeënvijftig deelnemers meldden zich zaterdag 14 januari aan om in vaste doublettes de krachten te meten. Opvallende resultaat was ten uit elf wedstrijden bovenaan in de vierde klasse. Voor Moerkapelle scoorde Arco Verweij voor rust, de beide heren Hoogma maakten de doelpunten in de tweede helft. de mooie ervaring waren er ook leer momenten voor de spelers, én veel publiciteit. Naast de plaatselijke en landelijk kranten, de website van Ex celsior Rotterdam en Live op Radio Rijnmond haalde de voetbalvereni ging ook NOS teletekst (pagina 810). daarmee de Friese opponent. Nieuwerkerk blijft aan kop en zag runner up SDO verrassend dik win nen bij de nummer drie Antilopen: 15-30. Volgende week de wedstrijd in en tegen Drachten, nu de num mer drie van de ranglijst. in de rallysport, heeft als technisch manager het team voorzien van de nodige tips en tools. De Africa Eco Race startte in Saint- Cyprien in Zuid Frankrijk en finishte in Dakar in Senegal. Na een korte etappe over het strand werd het echtpaar ontvangen door teamle den, familie, vrienden en vele toe schouwers. Nicole: "Het is een ge weldige ervaring geweest, op naar de Dakar Rally 2013!" tot 21.45 uur en vinden onder lei ding van Bianca Dekker plaats in de Sportzaal van Toos Plaza aan de Staringlaan 18. Info: 0182-613839 of www.tooswaddinxveen.nl de winst van het duo Van Veen-De Wit op het duo Brökling. Van de zeven equipes met de volle winst over drie partijen gingen er vijf met een prijs naar huis. Het podium was voor Van de Berg-Zwang, tweede werden Verduin-Van Slingerland terwijl Troost-Oosteroom derde werden. NieMo wisselt met plaats van De Plas dat verloor van De Zeehond. Zij vormen de top drie, achter koplo per GZC Donk. Het lijkt een span nende tweede competitiehelft te worden. De drie ploegen azen op de tweede plaats die recht geeft op een promotiewedstrijd naar "de derde bondsklasse. Mark de Jong scoorde tijdens zijn laatste wedstrijd in de hoofdmacht tweemaal. In overleg heeft de 22-ja- rige speler besloten om zijn seizoen Koploper was Jeroen Bechtold met twee gouden en drie zilveren me dailles. Isabelle den Hartog verbe terde op de 100 meter schoolslag het clubrecord met een eindtijd van 1.24.46. De eerste set begon de thuisploeg zeer fel en scherp serverend. Voordat de Zevenhuizense dames beseften dat de wedstrijd was gestart, keken ze tegen 'een 18-7 achterstand aan, stand 25-13. In set twee werd beter gestart, een hogere servicedruk zorgde ervoor dat Activia de sterke middenaanval lers niet meer kon bedienen. De be zoeksters hadden duidelijk het beste van het spel en wonnen met 18-25. Het derde bedrijf ging tot aan de negentien punten gelijk op, maar Bleiswijk - De Kieviten Marathon trainingsgroep organiseert voor zondag 22 januari een trainingsloop in en rond het recreatieschap Rot- temeren in het kader van de voorbe reiding op de Rotterdam Marathon. De afstand van 25 kilometer kan in vijf verschillende rondjes gelopen worden; centraal punt is de Pek- huisbrug. Na iedere ronde staat wa ter klaar. Eigen eten en drinken kan bij de verzorgingspost klaar gelegd worden; hier staat ook de klok. in het tweede team af te maken. Trainer/coach Zlatko Rakonjac ziet naast De Jong, ook Kevin Neleman binnenkort vertrekken. Hij gaat voor vier maanden naar Curagao voor stage. De komende twee weken ligt de gehele Nederlandse waterpolocom- petitie stil in verband met het EK Waterpolo in Eindhoven. Op zater dag 4 februari speelt NieMo tegen de nummer één GZC Donk 5. lan Minnigh behaalde zijn fel be geerde NJK-limiet voor de 100 me ter vrije slag. Samen met Owen van Krimpen en Isabelle den Hartog zal hij begin februari acte de présence geven. de thuisploeg had in de eindfase het beste van het spel, 25-19. VC Nes- selande rechtende rug in de vierde set en won met 18-25. Het beeld in de laatste set was een vertolking van de wedstrijd. De Zevenhuizense. dames kwamen ver achter door veel individuele fouten en de eindsprint kwam te laat, stand 15-11. VC Nesselande staat nog steeds al leen aan kop. Komende zaterdag spelen de dames om 16.00 uur thuis in dorpshuis Swanla tegen Hovoc uit Horst. Op dezelfde wijze wordt op zondag 19 februari getraind over een af stand van 30 kilometer en op zon dag 18 maart over 35 kilometer. De start is telkens om 9.00 vanaf de Pekhuisbrug. ledereen is welkom; ook deelnemers die minder ronden willen lopen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie: aartvanhoven@tiscali.nl of www.dekieviten.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor drecht - De damesformatie van WSG NieMo-Van Vliet heeft na de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe jaar drie punten bijgeschreven. In Vlaardingen schoot Denise Boere- boom (vijfmaal) samen met Mar- tiza Hoes en Ludmilla Wolters haar team naar de overwinning: 4-7. "We maakten een aarzelende start", vond trainer/coach Sander Boer, 'maar na één periode namen we de regie in ei gen handen en speelden we de wed strijd degelijk uit. Kansen werden aanvallend goed benut en verdedi gend lag het goed. Degelijk en prima dus." NieMo bivakkeert de komende twee weken op de zesde plaats en speelt daarna tegen WZC. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- werkerk/Feenstra Et ProfiLease speelde dinsdag 10 januari in Ba- rendrecht de kwartfinale van het bekertoernooi tegen Vitesse. Na een moeizame eerste helft, die werd afgesloten met een 5-7 voor sprong, speelde Nieuwerkerk een overtuigende tweede helft; ver dedigend ijzersterk en aanvallend zeer effectief. De voorsprong werd al snel uitgebouwd naar 5-15. Via onder meer twee goals van inval ler Reinier Hogeweg werd de eind stand bepaald op 9-20. Door deze overwinning plaatste Nieuwerkerk zich voor de halve finale. KCC won dinsdag van KCR en Kinderdijk ver sloeg KOAG. De vierde halve finalist is de derdeklasser Ventura Sport dat donderdag won van Velox. De halve finales worden gespeeld op woens dag 1 februari in de sporthal van Ten Donck in Ridderkerk. Het eerste duel om 19.30 uur gaat tussen KCC en Kinderdijk. Om 21.00 uur speelt Nieuwerkerk tegen Ventura Sport. Bergschenhoek - Het seizoen bij Rotta gaat zaterdag 21 januari van start met een wandeling van circa twaalf kilometer in de om geving van het Rottemerengebied. De wandeling wordt begeleid door gidsen van Rotta die de deelnemers onderweg op allerlei bijzonderhe den wijzen. Wandelaars worden om 10.00 uur verwacht in het Trefpunt van Rotta aan de Hoeksekade 164. De wandelroute voert vanaf het Trefpunt over de Rotte, door het Nessebos en rond de Zevenhuizer- plas. Via de Pekhuisbrug wordt de Rotte opnieuw overgestoken en al wandelend door het Hoge Bergse Bos keert men rond 13.30 uur terug bij het beginpunt. Daar wacht een kop erwten- of pompoensoep. De kosten bedragen 5,- euro. Informa tie en aanmelden: 06-27890077. Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV heeft zaterdag 14 januari ook haar vijfde thuiswedstrijd in de nieuwe hal winnend afgesloten. De bezoekers uit Hee renveen konden 24 minuten redelijk meekomen met een mat spelend Nieu werkerk: 6-4. Daarna begon het spel bij CKV op ongekende wijze te lopen. Bijna alles was raak, zeven goals in zes minuten, en verdedigend werd ijzer- sterk gespeeld. Ruststand 14-4. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met name de jongere talenten van Van Vliet Barracuda zwommen op 7 en 8 januari een imposante hoeveelheid medailles bij elkaar tijdens de Winterkringkampioenschappen in Bergschenhoek. Zevenhuizen - De dames van VC Nesselande liepen zaterdag 14 januari te gen de tweede nederlaag van het seizoen op. In het Limburgse Sint Anthonis werd met 3-2 verloren van Activia.

HZ | 2012 | | pagina 31