I NAAP> www.edplaizier.nl "In Amsterdam was het nooit gelukt om dit project gerealiseerd te krijgen Verlegging afslag Moordrecht A20 van start Raam decoratie fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker Bejaarde man slachtoffer van babbeltruc Tuin-en terreininrichting HART VAN HOLLAND REGIO I 18 JANUARI 2012 3 Eerste officiële paal voorzieningen roeibaan WM» - www.enkast.nl 0180-634866 bouwen o fietsklaar.nL Vervolg van voorpagina ii Zevenhuizen - Er is een start gemaakt met de realisatie van de voorzienin gen bij de Willem-Alexander baan. Wethouder Laan van Rotterdam en de directeur van BAM hebben woensdag II januari de eerste officiële paal ge slagen. Niet alleen roeifanaten kunnen straks profiteren van de nieuwe voorziening. Zodra alles gereed is, kunnen ook fietsers, hardlopers en triatleten hun hart ophalen. "Het wordt een multifunctionele sport faciliteit," zegt directeur De Jonge van BAM Utiliteitsbouw regio Rot terdam. "Het is heel mooi dat dit soort projecten nu nog mogelijk is. We hopen binnen een jaar klaar te zijn met het project." Wethouder Laan hoopt dat de bouw net zo snel kan gaan als is beloofd. "Het zou fantastisch zijn als alles in zo'n korte tijd kan worden gebouwd." Hoewel de meeste aanwezigen ge bruik hebben gemaakt van de aan wezige laarzen staat Boelen gewoon met zijn nette schoenen op het bouwterrein. "Ik kom oorspronkelijk uit Amsterdam, maar woon al jaren in Rotterdam. Mouwen opstropen en aanpakken, daar hou ik van. In Amsterdam was het nooit gelukt om dit project gerealiseerd te krijgen." L Wethouder Antoinette Laan en directeur BAM Fred de Jong slaan de feestpaal. Initiatiefnemer Jannus Boelen (rechts met lichte jas en camera in de aanslag) staat fier vooraan. Tijdens het slaan van de paal ver klapt een van de bouwvakkers dat het niet echt de eerste paal is die in de grond wordt geslagen. "Er zitten er volgens mij al meer dan twintig in, laten we er dan maar een feest paal van maken," zegt hij. "Eigenlijk hadden we ook ergens anders moe ten beginnen, maar de leverancier had de verkeerde palen geleverd." Moordrecht - De werkzaamheden voor het verbeteren van de doorstroming bij de afslag Moordrecht op de A20 en N456 zijn maandag 76 januari van start gegaan. De eerste werkzaamheden bestaan uit het kappen van bomen bij Eikenlaan 3, onderaan het talud van de A20 en achter de Middelweg. In de nacht van maandag 30 janu ari op dinsdag 31 januari worden de bomen in de berm langs de A20 (in de richting van Gouda) gekapt. De oprit van de Middelweg naar de A20 is dan in de nachtelijke uren geslo ten. Het verkeer wordt omgeleid. In de nacht van dinsdag 31 januari op woensdag 1 februari worden de bomen in de berm langs de A20 (in de richting van Rotterdam) gekapt. Hierbij is in de nachtelijke uren de afrit richting Moordrecht, komend vanuit Gouda, afgesloten. Ten slot te worden in de week van 6 tot en met 10 februari de bomen langs de N456 verwijderd. In beide gevallen worden aanvullende verkeersmaat regelen getroffen. Het kappen van de bomen duurt tot 19 februari. Bomen terugplaatsen Er is een bomeninventarisatie uitge voerd waarbij zorgvuldig is gekeken welke bomen moeten wijken voor de werkzaamheden. In totaal worden ongeveer achthonderd bomen ge kapt, het grootste gedeelte staat in de taluds langs de A20. Rijkswater staat benadrukt dat bomen alleen gekapt worden als dit strikt nood zakelijk is voor de verlegging van de weg of de bouw van viaducten. Het verlies aan bomen moet wettelijk worden gecompenseerd binnen het projectgebied en/of de nabije omge ving. De jonge bomen langs de N456 worden niet gekapt, maar verplant. Deze bomen zullen tijdelijk worden opgeslagen en later teruggeplant in het projectgebied. Rijkswaterstaat heeft besloten zes eikenbomen langs de A20 te verplaatsen naar een ter rein in Zevenhuizen. Fietspad afgesloten Vanaf 16 januari vervalt het fiets pad langs de A20 tussen de Eiken- Op het terrein bij de 'roeibaan met internationale allure' komt een hoofdaccommodatie met kleedka mers, botenloods, kantine, werk plaats en een fitnessruimte. De roeibaan wordt ook voorzien van torens en meethutten, albanosy- steem, vlotten en een buitenruim te op het finisheiland. "En vooral geen modder en blubber meer," zegt één van de aanwezige bouw vakkers lachend. De aanleg van de roeibaan is onderdeel van de her inrichting van de Eendragtspolder tot een bijzonder buitengebied voor waterberging, recreatie en sport. laan en de spoorkruising. Fietsers richting Gouda/Coenecoopbrug en andersom richting Nieuwerkerk aan den IJssel, kunnen gebruik maken van de fietsroute langs de provinci ale weg N456. Het fietspad achter bedrijvenpark Gouwe is nog wel in gebruik voor bestemmingsverkeer, maar loopt dood na het bedrijven terrein. Met de realisatie van het project komt de huidige afslag Moordrecht op de A20 naar de N456/Middel- weg te vervallen. De nieuwe afslag Moordrecht ligt een paar honderd meter verder richting knooppunt Gouwe, met een viaduct over rijks weg A20 en het spoor Rotterdam - Gouda, en sluit daarna weer aan op de N456 en de Middelweg. Voor fietsers en lokaal autoverkeer wordt bovendien een tunnel onder het spoor gebouwd. De maatregelen zorgen voor minder files op de A20, een betere verkeers afwikkeling op afrit 18 bij Moor drecht en een verbeterde verkeers veiligheid. Voor meer informatie: 0800-8002 of www.rijkswaterstaat.nl/A20moor- drecht. MAATWON ING EN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt^^^^^ffl Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Montego, Puch, BSP en Cortina In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fietsklaar.nl Dé mobiele fietsenmaker Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 85-jarige bewoner van een woning aan de Koningin Julianastraat is zater dag 14 januari slachtoffer geworden van een babbeltruc. Twee meisjes van tussen de 18 en 25 jaar waren in de middag aan de deur geweest en wis ten zich binnen te praten. Een van de vrouwen hield de man aan de praat, terwijl de ander, of mogelijk een der de persoon, de bovenverdieping heeft doorzocht. Pas rond middernacht ont dekte de bewoner dat er geld uit een kast was weggenomen. De vrouwen hebben een getinte huidskleur, zwart haar tot over de schouder en droegen zwarte kleding. Een van de vrouwen heeft een gezet postuur, de ander is slank. De politie waarschuwt bewo ners voor bezoekers die met een smoes de woning willen binnenkomen. Vaak hebben deze onbekende bezoekers een dubbele agenda en proberen ze ongezien waardevolle spullen zoals portemonnees en tassen weg te ne men. De politie adviseert ongewenst bezoek buiten de deur te houden en/ of hun verhaal te controleren. Wie het niet vertrouwt, kan beter direct de politie bellen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3