Werken aan de weg Meld een klus aan voor NL Doet en ontvang 500 van het Oranje Fonds Ni Inzamelen GFT in Nieuwerkerk aan den IJssel nu al een succes! DOET BEKENDMAKINGEN Afsluiting Bredeweg Bouw bruggen en hoofdaccomvnodatie roeibaan in Eendragtspolder Larige levertijden van aangevraagde Nederlandse identiteitskaarten 13-jarigen HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 18 JANUARI 2012 Begraafplaatsen Zuidplas Openbare bekendmaking van de vaststelling van een beleidsregel met betrekking tot de afval stoffenheffing 2012 Zevenhuizen Zevenhuizen het Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer voor het perceel Swanlaweg 1, 2761 BC Zevenhuizen. De ontwerpbesluiten tot het opleggen van maatwerkvoorschriften kunt u van 19 janu ari tot en met 29 februari 2012 inzien bij de gemeente Zuidpias. U kunt uw schriftelijke zienswijzen over een ontwerpbesluit gedurende deze periode bij het college van burgemeester en wethouders van Zuidpias indienen, per adres Milieudienst Midden-Holland, Postbus 45, 2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de Milieudienst Midden-Holland (telefoon 0182-545700]. Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen overeen ontwerpbesluit, kunnen later beroep instellen tegen een defi nitief besluit. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel (telefoon 0180-330300]. Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. ZUIDPLAS Het college van burgemeester en wethouders heeft in de collegevergadering van 10 januari 2012 de Nadere regels voor graven, asbezor- ging en grafbedekking 2012 vastgesteld. Deze Nadere regels treden in werking per 1 januari 2012. In de Nadere regels zijn uitgewerkt: soorten graven en mogelijkheden per graftype, de vergunningaanvraag voor gedenkteken en bepalingen omtrent grafbeplanting. Voor vragen hierover kunt u contact opne men met de begraafplaatsadministratie via 0180 330 300 of u kunt uw vraag mailen naar beqraafplaatsOzuidplas.nl. Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat in hun vergadering van 20 december 2011 een beleidsregel is vastge steld met betrekking tot de heffing van het variabele deel van de Afvalstoffenheffing 2012. Deze beleidsregel treedt in werking op de eer ste dag na die van de openbare bekendmaking. De beleidsregel ligt kosteloos ter inzage bij het cluster belastingen van de afdeling Financiën, locatie De Saffier, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen beta ling van een bedrag aan leges kan op verzoek een afschrift van de beleidsregel verkregen worden. De beleidsregel is binnenkort kosteloos te raadptegen op en te downloaden van de gemeentelijke website www.zuidplas. nl (Bestuur Organisatie -> Lokale regelgeving). De Bredeweg van Zevenhuizen naar Moerkapelle is op zaterdag 21 januari 2012 tussen 7.00 en 19:00 uur afgesloten. De afsluiting ter hoogte van Intratuin vindt plaats vanwege wegwerkzaamheden. Bij de nieuwe vestiging van Intratuin wordt een uitvoegstrook aangebracht. Verkeer wordt omgeleid via Zevenhuizen over de N219, Burgemeester Klinkhamerweg en het Noordeinde. Het werk is sterk weersafhankelijk. Bij slecht weer kan worden besloten om de werkzaamheden een week uit te stellen. In de Eendragtspolder zijn de heiwerkzaamheden begonnen voor de aanleg van de bruggen die naar de roeibaankades leiden. Ook worden palen geslagen voor de hoofdaccommodatie die op het finisheiland bij de roeibaan wordt gebouwd. Het werk maakt deel uit van de herinrichting van de Eendragtspolder tot een bijzonder buitengebied voor waterberging, recreatie en een internationale roeibaan. Bruggen naar de roeibaankades De twee kades langs de roeibaan zijn omgeven door water. Deze kades worden bereikbaar per brug. In totaal worden vier bruggen aangelegd, aan elk uiteinde van de twee kades één. De palen waar de bruggen op rusten, worden op dit moment geslagen. Nadat de landhoofden en de betonnen steunpunten zijn gemaakt, worden de brugliggers aangebracht en de bruggen verder afgewerkt. Hoofdaccommodatie roeibaan Op het finisheiland bij de roeibaan wordt de hoofdaccommodatie gebouwd met kleedkamers, botenloods, kantine, werkplaats en een fitnessruimte. De eerste paal is woensdag 11 januari geslagen. In de komende periode worden de overige funderingspalen geslagen. In de zomer is het gebouw klaar. De heiwerkzaamheden vinden op werkdagen plaats tussen 7.00 uur 's ochtends en 17.00 uur 's middags. Oranje Fonds NL DOET is de grootste vrijwilligersactie van Nederland en wordt georganiseerd door het Oranje Fonds, ledereen wordt gestimuleerd om op 16 en 17 maart de handen uit de mouwen te steken. Doet u mee? Kijk voor meer informatie op www.nldoet.nl. Meld een klus aan voor NL DOET en ontvang 500,--van het Oranje Fonds. Misschien bent u met uw organisatie al aan het nadenken over klussen en activiteiten voor NL DOET. Of misschien bent u een nieuwe organisatie en nog niet (helemaal) op de hoogte van de actie. Kijk dan voor meer informatie op www.nldoet.nl. Hier vindt u onder andere materiaal en tips om uw klus te organiseren en promoten. Ook kunt u zich aanmelden voor de digitale nieuwsbrief. Klussen Binnen uw organisatie zijn er vast klussen waaraan u niet toekomt of die niet alleen door eigen vrijwilligers gedaan kunnen worden. Het kan daarbij om grote, maar ook om kleine klussen gaan. Denk aan verven, het buitenterrein beplanten, een grote schoonmaakbeurt, hulp of advies bij administratie en communicatie, het timmeren van een hekje of een hok of het repareren en sorteren van materialen. Het kan allemaal! NL DOET is de uitgelezen kans om elke klus te klaren. U legt nieuwe contacten en zet uw organisatie in het zonnetje. Financiële bijdrage Meldt u vóór 10 februari 2012 een klus aan voor NL DOET, dan kan het Oranjefonds u een bijdrage geven van maximaal 500,-. Op www.nldoet.nl leest u de voorwaarden hiervoor en vindt u het speciale aanvraagformulier. Vanaf maandag 9 januari is de gemeente gestart met het ophalen van het groente-, fruit- en tuinafval door middel van groene minicontainers in Nieuwerkerk aan den IJssel. In de eerste week bood zo'n 50% van de huis houdens met een groene minicontainers hun container aan, zodat de gemeente het GFT- afval kon inzamelen. De opbrengst was boven verwachting. Tot 1 januari werd er gemiddeld 4.000 kg GFT per week ingezameld. Al na deze eerste week is er circa 32.000 kg van deze waardevolle grond stof opgehaald. Naar verwachting zal deze opbrengst nog flink verhogen zodra het seizoen van snoei- en tuinafval weer begint. De 7.000 containers werden in de loop van december uitgedeeld en konden per 1 januari in gebruik worden genomen. De groene minicontainers worden om de week geleegd. De inzameldata staan vermeld op de afval- kalender voor 2012. Standaard werd een container met een inhouds maat van 120 liter uitgedeeld. Inwoners konden eenmalig kiezen voor een GFT-container met een grotere inhoudsmaat (240 liter). Enkele tips: U kunt uw GFT-container aanbieden op de plaats waar u ook uw blauwe zakken aanbiedt. Maakt u nu al gebruik van een ondergrondse container? Dan kunt u de GFT-container daar aanbieden; Het is voor de inzamelaars gemakkelijker wanneer u de GFT-container met de hand vaten naar de straat/weg aanbiedt; U moet uw GFT-minicontainer voor 7.30 uur op de inzameldag buiten zetten. Haal de minicontainer op de ophaaldag voor 21.00 uur weer binnen. Komende maanden informeert de gemeente u regelmatig over de ontwikkelingen op het gebied van afval. Houd daarom uw brievenbus, de kranten en de gemeentelijke website www. zuidplas.nl in de gaten voor meer informatie! Eind december zijn in heel Nederland heel veel aanvragen vooreen jeugd Nederlandse Identiteitskaart (NIK) gedaan. De NIK's worden op volgorde van aanvraagdatum gemaakt. Daardoor ontvangt de gemeente ze ook later. Overzicht levertijden Aanvraagdatum in 2011 Levertijd in 2012 Tussen 19 en 23 december Week 3 Op 27 december Geplande levering uiterlijk week 5 Op 28 december Geplande levering uiterlijk week 6 Op 29 december Geplande levering uiterlijk week 7 Wilt u eerst bellen naar de gemeente via (0180) 330300 om te vragen of uw identiteitskaart binnen is? Dan kunt u meteen afspraak maken om de kaart op te halen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6