li i t www.odonhoogendoorn.nl Kijken en vergelijken OZB deel 3! Afrit Gouda dicht Hersen- stichting zoekt collectanten HART VAN HOLLAND ZUIDPAS 18 JANUARI 2012 7 Odon Hoogendoorn |ani 00 Muziek Literair Beeldende kunst Theater ^eys-r\>c(&y\^- info@scnz.nl Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl JM Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Afgelopen donderdag liep ik mijn hardlooprondje niet over de Westringdijk in Nieuwerkerk maar over de Königsallee in Düsseldorf. Mijn SP collega en ik hadden bei den onze hardloopschoenen mee genomen naar het werkbezoek van de vaste kamercommissie Volksgezondheid in Duitsland. Van dinsdag tot en met vrijdag waren we daar om ons te verdiepen in het Duitse systeem van ouderen zorg. Dat hardlopen deden we om half zeven 's ochtends want het programma voerde ons door alle delen van het zorgsysteem van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. Die tijd hadden we ook wel nodig want wat was er veel te bespre ken en te zien. Het imago van het Duitse systeem is dat het beter en goedkoper is. Daarom gingen we er kijken. Dat was nog niet zo makkelijk te bevestigen of te ontkrachten want net als in Ne derland is het een complex geheel van meerdere geldstromen. Maar wel hebben we mooie voorbeel den gezien van informatiepunten voor mensen met dementie en hun familie. Net als hier werken ge meenten hard aan mogelijkheden om mensen te ondersteunen thuis te blijven wonen. Ook hier ken nen we het succes van de oude renadviseurs. Het Duitse systeem van ouderenzorg gaat vooral over lichamelijke klachten. Pas sinds kort ontstaat er ook aandacht voor geestelijke gezondheidszorg. Dat is zeker in het licht van de ontwikkelingen rondom dementie een fors probleem. In beide lan den zien we dat er mensen ouder worden en dat er minder jongeren zijn. Als je kijkt naar de betaal baarheid van onze zorg is dat een groot probleem aan het worden. Maar tegelijkertijd is het fantas tisch dat we allemaal ouder wor den en dat komt ook door goede zorg. De voorzitter van de oude renbond die we daar spraken was in ieder geval ook zeer bezig met ondernemersbelang. Immers, ou deren zijn voor ondernemers door hun groeiende aantal een belang wekkende groep. Ik vond dit een aardig voorbeeld van denken aan een halfvol glas in plaats van aan een half leeg glas. Op dementie zijn we nog verder ingegaan. Zo spraken we een professor die een keer in de week alle studenten van verschillende disciplines met elkaar liet samenwerken. Niet al leen artsen en verpleegkundigen. Maar ook kappers bijvoorbeeld. Want waarom, zo vroeg zij zich af, krijgen kappers in hun oplei ding niets te horen over dementie? Na alle gesprek ken met zorgverzekeraars, minis teries, zorgaanbieders, ouderen bonden, vrijwilligers, gemeenten en deskundigen reden we vrijdag met de trein weer terug naar Nederland. De conclusie dat het in Duitsland beter en goedkoper is, is niet per se uitgekomen. En dat we het hier nog niet zo slecht doen, is een conclusie die ik wel aandurf. Daar en hier zoeken we naar nieuwe verbindingen en mo gelijkheden om de zorg goed te organiseren. Het komende jaar zullen we flink wat wetgeving voorbij krijgen waarbij we deze ervaring kunnen gebruiken. En als ik naast alle inhoudelijke zaken iets heb overgehouden aan het Duitse werkbezoek dan is het wel dat het altijd aanwezige gebak vergaderingen behoorlijk kan op leuken. Het schijnt zo te zijn dat er standaard bij elke vergadering taart op de tafel staat. Een prima idee, al is het dan wei zo dat ook het hardlopen standaard in mijn programma opgenomen moet blijven... Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl Zaterdag 21 januari - 20.00 uur Kamermuziek aan den IJssel Aula Muziekschool, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 21 januari - 20.30 uur Talent Show blues, rock, pop, dance en ook het Nederlandstalige levenslied 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Dinsdag 24 januari - 20.00 uur Kennismaken met/zingen uit het nieuwe Liedboek voor de kerken Ontmoetingscentrum, Bospolderstraat 10, Nieuwerkerk aan den IJssel Dinsdag 24 januari - 9.30, 10.30 en 11.30 uur Muziek op Schoot, Muziek met peuters Dorpshuis Swanla, Burg. Klink- hamerweg 86, Zevenhuizen lnfo:www.dezeven muzen.nl, v_gestel@hotmail.com of 0180-632829 Donderdag 19 januari 20.00 uur Thema-avond Vrouwen van Nu le zing wereldfietser Jan van der Ent Kerkelijk Centrum, J.A. Beijerinkstraat 53 in Nieuwerkerk aan den IJssel Entree leden gratis, niet-leden 3,50 euro. Maandag 23 januari 19.15 - 20.15 uur Perspectieftekenen voor 10+ kinderen De Zespunt in Moordrecht Info: www.kunstles.nl Woensdag 25 januari 10.00 uur Poppentheatervoorstelling 'Oehoe' Nationale Voorleesdagen) Bibliotheek Zevenhuizen, Dorpsstraat 87, Zevenhuizen Entree 4,50 in de voorverkoop, daarna 6,- euro Info: www.bibliotheekdegroene venen.nl of 0180-638388 Regio - Om het plaatsen van een informatiepaneel (bermdrip) mo- geljk te maken is de afrit Gouda (11) van de Al 2 gesloten van donderdag 19 januari 23.30 uur tot vrijdag 20 januari 5.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via de af- en toerit Zevenhuizen (9). Zuidpias - De jaarlijkse collecte van de Hersenstichting vindt in Moerka- pelle, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel plaats van maandag 6 tot en met zaterdag 11 februari. Dan wordt geld ingezameld voor de ruim vier miljoen mensen met een hersenaandoening zoals bij voorbeeld beroerte, hersentumor, autisme, dementie, hersenletsel, de ziekte van Parkinson of schizofre nie. De opbrengst wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek, behandelmethoden en voorlichting. Wie wil helpen met collecteren kan zich melden via 0180- 319711, 06-22400370 of 079-5932303. "Met verbazing nam ik in de krant van woensdag 11 januari jl. kennis van de ingezonden brief van col lega raadslid namens CU/SGP Aart Slobbe. Meerdere aspecten vind ik hierin belangrijk, maar ik wil er twee noemen: de toon van de brief en de inhoud ervan. Gezien de, wat mij betreft, ongepaste en directe aan val op mijn fractie neem ik graag de vrijheid nog een keer te reageren. Inhoudelijk: Uiteraard is de waardedaling (of stijging) van woningen van invloed op het te betalen bedrag aan OZB. Om het simpel te houden (en dus begrijpelijk te communiceren) heb ik dit bewust niet genoemd, in an dere publicaties over dit onderwerp is dit wel naar voren gekomen. Kern van mijn boodschap was dat de door de gemeente gecommuniceerde verhoging van de OZB van 12,5% veel hoger uit valt. En of dit dan 20% (rekening houdende met de met de onlangs gecommuniceerde 4% daling van de huizenprijzen) of 24% is, is om het even. Nogmaals, de kern was dat de gemeente hier een verkeerde voorstelling van za ken geeft. U betaalt geen 12,5% verhoging, maar véél meer. En dat zijn de feiten! De heer Slobbe geeft ook aan dat hij ons niet op constructieve bezuini gingsvoorstellen heeft kunnen be trappen. Dit is niet juist. Onze fractie heeft bij de begrotingsbehandeling een amendement ingediend, met daarin een dekkingsvoorstel om de voorgestelde OZB verhoging te schrappen. De door ons voorgestel de dekking was drieledig: >2%minderambtenaren perjaar (ter vergelijking: rijksoverheid krijgt een korting van 20 tot 25% te verwerken). korting op het jaarlijkse oplei dingsbudget voor de ambtenaren van Zuidpias (volgens sociaal jaar verslag 2010 wordt hier 754.778 euro per jaar voor begroot) voordelen halen door slimmer aanbesteden. Dit amendement heeft het die avond niet gehaald, maar dit kwalificeren als niet-constructieve voorstellen gaat mij (en mijn fractie) echt te ver. Wij zijn nu eenmaal van mening dat de lastenstijgingen niet gelijk ten laste van de inwoners hoeven te ko men, maar dat er ook nog eens goed intern naar de organisatie gekeken kan en moet worden. En dat is ge woon een constructieve opvatting. De toon van de door de heer Aart Slobbe ingezonden brief: Met de ingezonden brief van de dhr Aart Slobbe wordt mijn frac tie neergezet als een fractie die het niet begrijpt en maar het halve verhaal vertelt. Ook als een fractie die onjuist zou informeren en zich schuldig zou maken aan stemming makerij. Dit gaat mij echt te ver en is volgens mij ook SGP onwaardig. Met de komst van Trots op Neder land is in de gemeentepolitiek in Zuidpias wellicht wel wat veran derd. Onze fractie is altijd positief kritisch. Daar waar complimenten op zijn plaats zijnt worden ze ge geven. Daar waar kritiek nodig is, wordt deze ook gegeven. Soms ste vig en duidelijk, maar altijd inhou delijk onderbouwd en met respect voor iedereen. Maar er gebeurt in elk geval iets in de raadzaal. Blijk baar moet de zittende politiek hier nog een beetje aan wennen. Nou... wen er maar aan zou ik willen zeg gen!" Ferry van Wijnen Fractievoorzitter Trots op Nederland Zuidpias Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12* info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7