I OP PAD MET BE- WIJKAGENT altijd overal "Na de klap ben ik alles, heel naïef, weer terug gaan zetten" Alpe d'Huzes loop in de kas Gemeente werkt samen met Veiligheidshuis Vreemde vogels in Avifauna Politie vraagt hulp bij terug dringen woninginbraken Oudejaarsnacht met de ME HART VAN HOLLAND ZUIDPAS 18 JANUARI 2012 9 De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Tom Oostendorp, wijkagent wijk Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel, over zijn jaarwisseling als ME-er. Naast wijkagent ben ik ook lid van de Mobiele Eenheid. Samen met twaalf collega's vormen wij de groep BRAVO 20 (een ME-bus vol). Op oudejaarsnacht werden wij om tien uur verwacht op het politiebureau in Gouda. Geen Youp van 't Hek toasten met familie voor mij. In Gouda kleedde ik mij om in ME- tenue. Dit vergt wat tijd omdat je allerlei beschermende kledingstukken tegen gooimateriaal (stenen) en brandend materiaal (vuurwerk) moet aantrekken onder het uniform. Na de briefing en een kop koffie met oliebol, stapten we in de ME-bus om onze eerste verkennende ronde te maken. Het was rustig op straat en alles leek onder controle. Rond kwart voor twaalf kregen we het verzoek om naar een straat in Gouda te gaan. Politieagenten die aan het surveilleren waren, werden met stenen en vuurwerk bekogeld door een groep jongeren. Gelukkig 'raakte niemand gewond. Tijdens het aanrijden naar de locatie zetten we onze helmen op, trokken we de handschoenen aan en pakten we de lange wapenstok en schild. Je merkt dat er een gezonde spanning komt en iedereen op scherp staat. Op de locatie aangekomen stapten wij uit en vormden een linie met als doel de raddraaiers in te sluiten en tot aanhoudingen over te gaan. Na wat aanhoudingen en na nog enige tijd preventief in de wijk aanwezig te zijn, kregen wij de opdracht terug te komen naar ons voertuig. Het is daar verder rustig gebleven. Om één uur was er tijd om collega's een goed nieuwjaaV te wensen. Nu was wachten of er nog wat ging komen. Rond drie uur begon het te regenen en te waaien. Mensen bleven niet op straat rondhangen. Tot ongeveer zes uur 's ochtends zijn we stand-by gebleven. Hierna werden wij bedankt en was het einde dienst. Omkleden, naar huis en slapen. Helaas worden er altijd vernielingen gepleegd aan straatmeubilair, verkeersborden en brievenbussen, maar het was in vergelijking met voorgaande jaren een rustiger verlopen oud en nieuw in de regio. mum PPRRI.I'P Vervolg van voorpagina... Vrijdag de dertiende kan voor Nel Koot met recht een ongeluksdag worden genoemd en dat is nog zacht uitgedrukt. Ze was één van de passagiers van het cruiseschip Costa Concordia dat voor de Italiaanse kust op een rots voer en kapseisde. Op het moment van de ramp zat Nel in haar hut op dek zeven. Bleiswijk - De tweede editie van de Alpe d'Huzes-loop vindt plaats op zater dag li februari in, let wel 'in'de kas van Plantenkwekerij Leo Ammerlaan aan de Irislaan 40, waar het rond de twintig graden is. De opbrengst van het eve nement is bestemd voor de stichting Alpe d'HuZes, die met dit geld onder zoek, projecten en diensten financiert die in lijn zijn met de missie: 'Anderen faciliteren en inspireren om goed, gelukkig en gezond te leven met kanker'. ledereen van twaalf jaar en ouder kan meedoen. Er zijn twee afstan den; de vijf kilometer start om 14.00 uur; de tien kilometer om 15.00 uur. Het maximum aantal deelnemers is driehonderd. Bij voorinschrijving be draagt het inschrijfgeld 7,50 euro; Het Veiligheidshuis is een samen werkingsverband tussen gemeen ten, politie, justitie, reclassering en verschillende zorgaanbieders met als doel het terugdringen van crimi naliteit, overlast door jongeren en het verlenen van zorg. De korte lijnen in deze samenwer king zorgen ervoor dat snel kan worden ingegrepen als iemand is ontspoord of dreigt te ontsporen. Doordat veel organisaties rond de tafel zitten, wordt tevens voorko op de dag zelf betaalt men 10,-euro. De loop wordt georganiseerd in sa menwerking met Atletiek-, Trim- en Wandelvereniging De Kieviten. Voor meer informatie: www.opgevenisgeenoptie.nl of www.teamoostland.nl. men dat de verschillende organisa ties langs elkaar heen werken. Door middel van het stappenpfan "grenzen stellen" wordt het over lastgevend gedrag door jongeren teruggedrongen. Dit stappenplan komt kortweg op neer dat er door politie en gemeen telijke BOA/bikers eenduidig en di rect gereageerd wordt op overtre dingen. Jongeren die zich schuldig maken aan overlast zullen conse quent door de politie en de BOA bikers worden bekeurd. en www.hartvanholland-online.nl Bij de tweede bekeuring aan de zelfde jongere binnen een bepaalde termijn zal de wijkagent een huisbe zoek brengen en indien deze jongere zijn/haar gedrag niet verandert kun nen uiteindelijk bestuursrechterlijke handhavingmaatregel worden toe gepast. Te denken valt dan bijvoor beeld aan gebiedsontzegging. Naast het uitschrijven van bekeu ringen is het stappenplan ook opge steld om meer acties te ondernemen richting de jongere en eventueel zijn/haar ouders: informeren, waar schuwen, zorgkant in kaart brengen en zorg bieden. "Na de klap ben ik alles, heel naïef, netjes terug gaan zetten. De vaas met bloemen was omgevallen en de bagage was naar beneden geko men. Ik hoorde stemmen op de gang en hoorde zeggen dat er in eerste instantie niets aan de hand was." Dat veranderde snel. Nel krijgt het advies om een reddingsvest aan te doen, pakt haar tas en vertrekt naar dek 4 waar de nooduitgang was of de reddingsboten lagen. Ze komt terecht in een reddingsboot met bovenop haar nog twee men sen. "Eerst doet iedereen zijn best om in die boot te komen en klautert er van alles over je heen. Vervolgens, als blijkt datje niet weg kan komen met die boot, loopt alles en ieder een weer over je heen om er zo snel mogelijk uit te komen." Nel heeft een hele poos aan een reling gehan gen en gevochten voor haar leven voordat ze uiteindelijk in een boot van de kustwacht terecht komt en op het eiland wordt afgezet. Daarna wordt ze met een andere boot naar het vasteland gebracht. Wat Nel het meeste bij blijft zijn de beelden van mensen die maar geen hulp krijgen van anderen, "ledereen vecht zo voor zijn eigen hachje", zegt ze bijna vol afschuw. "Ik zag De aanpak van woninginbraken heeft dan ook een hoge prioriteit bij Politie Hollands Midden. De politie surveilleert extra op straat, zowel opvallend als onopvallend, maar de hulp van burgers is hard nodig. Zij kunnen de ogen en oren van de politie zijn. Wanneer buurtbewo ners iets verdachts zien of horen, kunnen zij direct 1-1-2 bellen. Bij zo'n heterdaadsituatie is de kans het grootst dat de politie inbrekers kan pakken. Het is belangrijk dat de melder zoveel mogelijk gegevens noteert, zoals signalement, kleding, kenteken en andere gegevens van het voertuig. Alphen aan den Rijn - Schuwe in heemse winter- en roofvogels zie je zelden van dichtbij. En wat weten we eigenlijk van ze? Op zondag 22 januari leiden gidsen van IVN en van Vogelpark Avifauna belangstellen den langs imposante arenden en ui len. Daarbij vertellen de gidsen van alles over voeding, jacht-, broed- en rustgedrag. Er mag zelfs een kijkje in een moeder met een kleuter op de arm. Ze moest een trap op en hield van alles vast. Bovenaan pakte nie mand dat kind even aan. Ken je het beeld van een kind met zo'n lap penpop in de hand. Ik heb een man zo rond zien lopen met een kind en niemand die hem te hulp schoot. Een Russisch echtpaar dat zijn 11-jarig kind kwijt was.... Dat zijn de beelden die ik niet makkelijk meer kwijt zal raken." Slapen doet Nel nu met tussenpo zen. Ze is bont en blauw. Van het hangen aan de reling en het geduw en het getrek van mensen om haar heen. "Maar ik kan het in ieder geval na vertellen. Ik ben wel heel schor, terwijl ik niet geschreeuwd heb. Ik ben zelfs heel stil geweest voor mijn doen." Soms dringt het ineens tot de Moor- drechtse door dat ze ook allerlei persoonlijke eigendommen heeft achtergelaten."Ik vroeg me vandaag af waar mijn zwarte ceintuur was. En toen dacht ik, verhip...die ligt op de bodem van de zee." Of ze ooit nog een cruise zal dur ven maken? "Ach, hij zal toch niet iedere keer omslaan. Maar ik wacht nog wel even." De politie probeert inwoners ook op verschillende manieren te informe ren over het voorkomen van wo- ningbraak. Dat gebeurt onder meer via buurtbrieven en in de media. Ook via Twitter worden inwoners geïnformeerd. Een ander voorbeeld van een mid del dat de politie inzet is een 'Wit Voetje'. De politie kijkt dan of er huizen inbraakgevoelig zijn. Staat er bijvoorbeeld een raam of een deur open, dan laat de politie een zogenaamd 'Wit Voetje' achter met daarop de tekst 'Dit had de voetaf druk van een insluiper kunnen zijn.' de keuken genomen worden, om uit te vinden wat er voor de vogels op het menu staat. De rondleiding, ook toegankelijk voor rolstoelgebruikers, begint om 14.00 uur bij de kassa van Avifauna. De toegang bedraagt 7,- euro. Avifauna is gevestigd aan de Hoorn 65. Informatie, na 18.00 uur: 0172-426167 of njc.selie@ ziggo.nl of www.avifauna.nl. De gemeente Zuid plas werkt gedurende een pilotperiode van een jaar samen met het Veiligheidshuis Gouda. Regio - Politie Hollands Midden vraagt de hulp van burgers bij het terugdrin gen van het aantal woninginbraken. In 2011 is er in het verzorgingsgebied van het korps 3070 keer ingebroken in woningen en hebben inbrekers 782 geprobeerd een woning binnen te komen. Dat is een stijging ten opzichte van 2010, toen er 2437 woninginbraken en 1021 pogingen plaatsvonden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9