"Je moet ieder jaar toch weer iets nieuws verzinnen" Bibliotheek terug in de tijd Jubilerende boekenmarkt in Reigerhof Cursus Internet voor senioren Uitslag vijfde speelavond Butlercompetitie Inloopspreekuur Wervelkolom HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 1 FEBRUARI 2012 11 Bazar Vrouwenvereniging CKV steunt Ronald McDonald Huis Op de koffie bij Ouderenadviseur Bridge Nieuwerkerk aan den IJsset - Het kerkelijk centrum aan deJ.A. Beijerinkstraat wordt op zaterdag 4 februari omgetoverd tot een bazar. De organisatie van de bazar is in handen van de vrouwenvereniging. Zij is de laatste weken druk bezig met het samenstellen van de markt en het in elkaar zetten van ver schillende verkoopwaar. Zo ook woensdag 25 januari toen de vrouwen bij elkaar kwamen om onder het genot van een kopje koffie ouderwets gezellig te gaan knutselen. Door Bart Jansen Danielle van der Wouden, één van de 43 vrouwen die lid is van de vereniging, stelt haar woonkamer beschikbaar tijdens het ochtendje knutselen. Het is gezellig druk aan de eettafel waar zeven dames ijverig aan het knippen zijn. Uit een soort van plastic vel worden bloemen en blaadjes geknipt. Deze plastic bloe men en blaadjes worden vervolgens verhit boven een kaars waardoor ze 'opbollen'. Als dit goed gaat ziet het er vrij realistisch uit en worden ze als versiering op theedoosjes en houten harten gezet. Het knippen alleen al is een secuur werkje, maar het gaat de dames goed af. "Zelfs met een grote keukenschaar lukt het om dit netjes uit te knippen", merkt één van de vrouwen op. Haar schaar is opmerkelijk groter dan die van de anderen. Moeite heeft ze er niet mee. Ze is zelfs als eerste klaar met het knipwerk. Kort daarna volgt de rest en wordt er een pauze inge last, tijd voor koffie. "Straks gaan we de blaadjes opbollen, dat is het lastigste en gevaarlijkste werkje." Terwijl iedereen geniet van een bakkie koffie wordt er verteld over de bazar. "De vrouwenvereniging is in 1955 opgericht. We bestaan ai een hele tijd dus. Naar ons weten is er ieder jaar een verkoop geweest, net zoals wij dus organiseren." Het zou best kunnen dat dit al de 57ste editie is, maar zeker weten doen ze het niet. "We weten wel dat er ieder jaar geld opgehaald is voor kerk en zending. Daar gaan de opbrengsten van dit jaar ook weer naar toe", vertelt van der Wouden. Geld wordt er verdiend met de ver koop van de door de vrouwen ge maakte knutselwerkjes. "Dit is nu de tweede keer dat we met zijn al len bij elkaar zijn om te knutselen", vertelt van der Wouden. "Het komt steeds vaker voor dat we ieder al leen thuis aan het werk zijn. Dat is praktischer. Als je dan een loos uurtje hebt, tussen het werk en op passen door, dan kan je rustig even knutselen. Voor een ochtend als deze moetje tijd vrijmaken." De da mes vinden het eigenlijk best jam mer dat ze minder vaak samen aan het knutselen zijn. "Van mij mag het wel een vaste prik in de maand worden", merkt de vrouw met de grote schaar op. Wellicht dat nieuwe leden iets kun nen veranderen aan de situatie. "We kunnen altijd nieuwe leden gebruiken", zegt van der Wouden. "Dus wie zich geroepen voelt om lid te worden moet vooral even langs komen om te kijken." Eén ding is zeker, de dames doen hard hun best om de bazar tot een succes te maken. "Je moet ieder jaar toch weer iets nieuws verzin nen", vertelt Van der Wouden, "Het hele jaar ben je er in je achterhoofd mee bezig. Als je leuke dingen te- Knutselen aan de keukentafel. genkomtm dan vraag je je toch even af of het iets is voor de bazar. En we moeten goed letten op de 'trends', want sommige dingen val len nu niet meer in de smaak." Op de bazar is er voor ieder wat wils. Zo staan er verschillende kraampjes met lekker eten, zoals stoofperen maar ook tosti's en der gelijke. Daarnaast worden er twee dehands boeken en knutselwerken verkocht. De bazar wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tiende editie van de boekenmarkt in win kelcentrum Reigerhof vindt plaats op zaterdag 17 maart. De landelijke Boe kenweek, van woensdag 14 tot en met zaterdag 24 maart, wordt wederom aangegrepen om een boekenmarkt te organiseren. Bezoek van minister Brinkman, midden, aan de bibliotheekexpositie 'Nieuwerkerk Toen' in 1987; links Adri den Boer. Nieuwerkerk aan den IJssel - De expositie over '200jaar Burgerlijke Stand', eerder in de Oudheidkamer, is in februari te zien in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Samensteller Adri den Boer verzorgt op dinsdag 7 februari om 20.00 uur een lezing over die registratie van lief en leed in de gemeente. Na de pauze wordt een film ver toond over de opening van de Nuts- bibliotheek op 5 oktober 1987 door WVC-minister Elco Brinkman. De Nieuwerkerk aan den IJssel - De vijfde speelavond van de Butler competitie bij BC IJsselbridge, ge speeld op woensdag 25 januari, is in de A-lijn met IMP 45 gewon nen door Trudie van der Made en Berthy van Lieshout; 2. Edith en Tom van Calsteren 33; 3. Henk Böhne en André Lenderink 27. B-lijn: 1. Loes Vink en Ronny toegang is vrij. Op www.youtube. com zijn zeven voorlichtingsfilm pjes te zien van 'de gemeente met de langste naam van Nederland'. Schepers 32; 2. Marga Blok en Riet Scheele 27; 3. Adrie van Dortmont en Riet Roelofs 19. C-lijn: 1. Wenneke van Veldhuizen en Joke Verschoor 34; 2. Kitty van Meurs en Maarten Boer én Erna Aalberts en Tanja de Graaff 25. D-lijn: 1. Nel en Jan Seele 49; 2. Tonnie en Mary van Schaik 36; 3. Dini Gijzen en Dicky Verhoeff 27. Van 9.30 tot 16.30 uur staat in de gangen van het winkelcentrum een groot aantal kramen opgesteld waar een grote variëteit aan gebruikte boeken tegen aantrekkelijke prij zen verkocht wordt. Van kinder-, platen-, kook-, reis-,tuin-, strip- en jeugdboeken tot thrillers, romans, Nieuwerkerk aan den IJssel - Senio ren die weinig of geen ervaring heb ben met Internet kunnen zich aan melden voor een cursus waarbij men in drie ochtenden de eerste stappen op de 'digitale snelweg' zet. De cursus, op dinsdag 14, 21 en 28 februari van 10.00 tot 12.00 uur, Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wervelkolom, de Nederlandse Ver eniging van Rugpatiënten, verzorgt op dinsdag 14 februari van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Iemand van de ver eniging is aanwezig voor het beant woorden van vragen. De Wervelko lom heeft tot doel de individuele en gemeenschappelijke belangen van rugpatiënten te behartigen en hen, naar vermogen, een houvast te bie- literatuur, religieuze en spirituele boeken. Net als in voorgaande jaren schenkt een aantal kraamhouders de opbrengst, of een deel daarvan, aan een goed doel; dit jaar onder andere aan Stichting Jarige Job. Een kraam huren kan via 0180- 314818. vindt plaats in de Openbare Biblio theek aan het Raadhuisplein. Voor meer informatie en aanmel den: tijdens openingsuren aan de balie van de bibliotheek, via 0180- 316201 of via activiteiten@biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl. den om 'overeind' te blijven. De vereniging werkt samen met an dere organisaties en maakt deel uit van koepelorganisaties voor onder andere het uitoefenen van politieke druk. De vereniging is aangesloten bij de Chronisch Zieken en Gehan dicaptenraad Raad Nederland, de CG-raad. Ze neemt tevens deel aan de Nederlandse Patiënten Consu menten Federatie (NPCF) en aan het Platform Pijn en Pijnbestrijding (PPP). Nieuwerkerk aan den IJssel - Korf balvereniging CKV Nieuwerkerk heeft met twee sponsoren over eenstemming bereikt overde steun aan zowel de club als aan een goed doel; in dit geval het Ronald McDonaldhuis Sophia Rotterdam. In goed overleg is gekozen voor een opzet waarin de sponsoren inschietshirts voor Nieuwerkerk D1 en B2 hebben aangeschaft. Op deze shirts is het logo van het Ronald McDonaldhuis afgebeeld. Tevens betalen de sponsoren een bijdrage, waarvan de ene helft is bestemd voor CKV Nieuwerkerk en de andere voor het Ronald McDo naldhuis Sophia Rotterdam. De missie van het Ronald McDo naldhuis is een thuis bieden aan de ouders van zieke of gehandicapte kinderen, vlakbij het ziekenhuis of revalidatiecentrum waar het kind verblijft. CKV Nieuwerkerk draagt de komende drie jaar, via de bij drage van de twee sponsoren, haar steentje bij aan dit goede doel. Voor meer informatie: www. kinderfonds.nl/huisrotterdam. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Dorpshuis de Batavier aan de Batavierlaan vindt iedere eerste donderdag van de maand een kof- fie-uurtje plaats, waar senioren elkaar kunnen ontmoeten en waar ouderenadviseur Mattanja van Oudenaarden aanwezig is voor het beantwoorden van vragen. Belangstellenden zijn donderdag 2 februari welkom van 14.30 tot 15.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11