Belangrijke eerste paal voor PLUS-supermarkt de grond in M 1&KK Eerst zien en dan geloven' HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN 1 FEBRUARI 2012 13 Verdeelde reacties op bouw nieuwe supermarkt V- >p Wethouder Rinus Bosman boort eerste paal voor supermarkt, (foto: Leendert van der Waal) Moerkapelle- Het was druk woensdag 25 januari bij het braakliggend terrein aan de Dorpsstraat 10-12; velen wilden getuige zijn van 'een historisch gebeuren'. Wethouder Ruimtelijke Ordening Rinus Bosman joeg met verve de eerste paal voor een nieuwe PLUS- supermarkt van negenhonderd vierkante meter de grond in. Daarmee werd letterlijk de basis voor vernieuwing, uitbreiding en reno vatie van deze Zuid piaskern gelegd. Door Cees Visser Rinus Bosman, zelf inwoner van Moerkapel le, kreeg van bouwbedrijf Bakker Koster een witte jas en dito beschermhelm vóór hij in de cabine van de hei-installatie kon plaats nemen. In de cabine werd hij snel wegwijs gemaakt met de apparatuur om het heien van de eerste paal mogelijk te maken. Zonder mankeren ging de paal de grond in, een luid applaus viel Bosman ten deel. Bosman blaakt van optimisme. Hij weidt uit over de vele plannen voor ontwikkeling van de gemeente Zuidpias, waarbij alle dorpen aan bod zullen komen. Meer specifiek over zijn woonplaats Moerkapelle vertelt hij: "Wij hebben, zoals gevraagd door de Raad van State, eind oktober 2011 gefundeerde, herziene plannen ingediend en hopen eind januari het groene licht te krijgen. De eer ste voorstellen moesten worden veranderd, omdat de gemeente Zuidpias eerst geluids- onderzoek moest doen naar zowel de bouw locatie als de ontsluitingsweg, voordat de bouwontwikkeling kon worden voortgezet. Over de komende, in januari verwachte, uit spraak van de Raad van State zijn wij echter bijzonder optimistisch gestemd. In plaats van de eerder geplande achthonderd huizen voor Moerkapelle-Oost zullen nu, gezien de huidige economische situatie en de situatie op de woningmarkt in Nederland, helaas slechts vijfhonderd huizen worden gebouwd. De nieuwe supermarkt zal, volgens planning eind november 2012 gereed zijn en tegen over de supermarkt worden huurwoningen en kleinere winkels gebouwd, geheel in lijn met het historisch karakter van de dorps kern." Bosman is er bijzonder content over dat de inwoners van Moerkapelle voor al hun inko pen straks in de eigen woonplaats terecht kunnen. En, wanneer de nieuwe supermarkt er een maal staat, zullen op de plaats van de oude Spar op de hoek van de Dorpsstraat en de Moerdijkstraat nog enkele eengezinswo ningen en een 'winkel op de hoek' worden gebouwd. Nadat die bouw is afgerond, komt de Dorpsstraat, die dringend aan herinrich ting toe is, aan de beurt. Wanneer deze in een nieuw jasje is gestoken met onder an dere goede openbare verlichting en modern straatmeubilair zal de herinrichting com pleet zijn. Moerkapelle- Eindelijk was het zover: de eerste paal voor een nieuwe PLUS supermarkt werd woensdag 25 januari geslagen. Meer dan twaalf jaar heeft men er naar uitgezien. Dat het in Moerkapelle nog nauwelijks te geloven is,bleek uit de reacties van middenstand en bewoners. Doordat zij zo lang op het eerste teken van vernieuwing en verbetering moesten wachten, huldig den velen het standpunt: 'Eerst zien en dan geloven.' Door Cees Visser Over de ontwikkelingen spreken we met winkelier Dick Pak (64), van de Spar. Sinds 1971 is hij aan de win kel verbonden, eerst onder de naam Pack en sinds 1971 als Spar super markt. Hij volgde zijn vader op, die in 1947 de zaak startte. En nu zal zoon Joris (28) over ongeveer een jaar in de nieuwe supermarkt beginnen. Jo ris heeft de nodige studie achter de rug om succesvol winkelier te zijn. Dit betekent echter niet dat vader Dick er dan definitief mee ophoudt. Het plan voor de nieuwbouw is niet van Pak afkomstig. "Projectontwik kelaar Vosplan uit Reeuwijk heeft de ideeën voor een nieuwe super markt ontwikkeld. Deze supermarkt zal driemaal groter worden dan de huidige Spar en zal over ongeveer een jaar in bedrijf komen. Voor een grotere winkel is natuurlijk ook meer omzet nodig en dus is het belangrijk te weten, wanneer de geplande wo ningen in Moerkapelle zullen wor den gebouwd. De gemeente Zuidpias moest van de Raad van State haar huiswerk opnieuw maken en ik hoop spoedig te horen wat er nu concreet gaat gebeuren." De huidige Spar is als 'kleinschalig te bestempelen. In de nieuwbouw- winkel zal worden gewerkt volgens de Plus-formule, wat inhoudt dat assortiment en prijsstelling anders zullen zijn. Overigens is Spar een dochter van Super. De bouw van de nieuwe supermarkt is eigenlijk het eerste belangrijke wapenfeit in Moerkapelle in jaren. Pak: "We hebben Moerkapelle al leen maar achteruit zien gaan en dus staan velen sceptisch tegenover plannen voor nieuwbouw en ver betering. Eerst ressorteerde Moer kapelle onder Zevenhuizen en nu dus eigenlijk onder Nieuwerkerk als grootste gemeente in Zuidpias. Je ziet dan een trek van middenstand en mensen uit kleinere gemeenten naar grotere dorpen of steden." Ook elektro-vakman John Kadiks van de gelijknamige groothandel blijkt kritisch te zijn over plannen en nieuwbouw. Hij staat positief ten Bouwbedrijf Bakker Koster tekent voor de bouw van de supermarkt. (foto: Leendert van der Waal) opzichte van de nieuwe supermarkt, maar voegt daaraan toe: "Moerka pelle blijft een achtergebleven ge bied. Dat is te wijten aan het geringe aantal inwoners en zal ook wel een centenkwestie zijn. Maar ik ga graag een borrel drinken ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal." De 85-jarige Teunis Lekkerkerker heeft bijna zestig jaar in Nieuwerkerk gewoond is hij driejaar geleden naar Zorgcentrum Beth San verhuisd. Hij heeft Nieuwerkerk zien groeien en huldigt het standpunt: "Klein hou den heeft geen zin, want dan wordt het een gehucht. Je moet met je tijd meegaan." De krasse tachtiger ziet de nieuwbouw wel zitten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13