Preventief toezicht begroting Grammofoonplaten op gemeente opgeheven rommelmarkt Samen sterk tegen pesten Problemen Vestia gevolgen voor nieuwbouw Zevenster? Nationale Pannenkoekdag Verwendag voor vrouwen met borstkanker Schooldamtoernoo 1 m m HART VAN HOLLAND REGIO 1 FEBRUARI 2012 17 m MORE avond Koffie-uurtje met Ouderenadviseur Roosjes haken Koffie-uurtje met Ouderenadviseur Werk aan de brug Zuidpias - Een storm in een glas water. Niets aan de hand. Het is de normaal ste zaak van de wereld om als pas gefuseerde gemeente onder preventief toezicht van de provincie te worden gesteld. Dat verzekerde (inmiddels ex) wethouder Henk van der Torn de gemeenteraad vorig jaar februari. "Elke fu siegemeente heeft drie jaar de tijd heeft om alles op orde te krijgen. Na die tijd moet er een sluitende begroting zijn." Van der Torn had er alle vertrou wen in dat Zuidpias voor 1 januari 2013 zijn zaken op de rit zou hebben. En hij kreeg gelijk. Eind december gaven Gedeputeerde Staten uitsluit sel over het toezicht voor 2012. Met een aantal mitsen en maren laten GS weten dat "voor uw gemeente voor het jaar 2012 sprake is van repres sief begrotingstoezicht. De begroting hebben wij dan ook voor kennisge ving aangenomen. Wat betreft de begrotingswijzigingen kan worden volstaan met het ter kennisneming inzenden van deze wijzigingen." Moesten tijdens het preventief toe zicht de gemeentebegroting en de begrotingswijzigingen ter goedkeu ring aan GS worden voorgelegd, nu is Zuidpias weer terug naar de 'nor male' situatie waarbij de provincie achteraf de begroting controleert. Weerstandsvermogen GS beoordelen het weerstandsver mogen van de gemeente Zuidpias op dit moment als voldoende. Het weerstandsvermogen van een ge meente zijn de middelen en moge lijkheden waarmee ze kan inspelen op tegenvallers. Maar GS waarschu- Zevenhuizen - Jaccobine Tukker- Hak van praktijk Innervoice start woensdag 29 februari met een lot genotengroep en workshop voor kinderen die gepest worden. De lot genotengroep Samen Sterk tegen Pesten is bestemd voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Recent onder zoek heeft aangetoond dat gemid deld drie of vier kinderen in een klas van 25 leerlingen worden gepest. De lotgenotengroep komt drie keer bij een, voor het eerst op woensdag 29 Zuidpias - Woningcorporatie Ves- tia bevindt zich in grote financi ële problemen. Dat was begin deze week te lezen in onder andere het Financieel Dagblad (FD) en De Te legraaf. De corporatie die ook een vestiging heeft in Zuidpias zou een tekort hebben van enkele miljarden op haar zogenoemde derivatenpo- sitie als gevolg van de extreem lage lange rente, nu zo'n 2 °/o. Volgens FD moest en moet Vestia wegens contracten met haar crediteuren, de banken, geld bijstorten als ze kerheid, maar heeft dat geld niet. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zou, volgens het dagblad, bevestigd hebben dat op initiatief van de minister gesprekken zijn ge voerd met Vestia. Op de site van Vestia is een reac tie op alle berichtgeving te lezen. Volgens de woningcorporatie zijn 'grote financiële problemen' niet aan de orde. "Vestia heeft op het wen wel voor de toekomst: "doch loopt uw gemeente een aantal forse risico's. Ons advies luidt dan ook om deze risico's goed te blijven volgen en zonodig passende maatregelen te nemen om de benodigde weer standscapaciteit op peil te houden." Bezuinigen Zuidpias is in 2011 gestart met een grote bezuinigingsoperatie om een sluitende meerjarenbegroting voor 2013-2015 te kunnen presenteren. Noodzakelijk om voor repressief toe zicht in aanmerking te komen. "Om deze bezuinigingen ook daadwerkelijk te kunnen rea liseren zal nog het nodige worden gevergd van uw organisatie. Wij adviseren u de realisatie van de bezuinigingen goed te monitoren en u zich hierover periodiek op de hoogte te laten brengen. Mogelijk zullen, door interne of externe fac toren, verdere bezuinigingen in de meerjarenraming noodzakelijk zijn", schrijven Gedeputeerde Staten in een brief. februari om 13.30 uur. Voor meer informatie: www.innervoice.nu/Komop. moment voldoende liquide mid delen om aan haar financiële ver plichtingen te voldoen. Daarnaast is Vestia actief bezig om haar deri- vatenportefeuille af te bouwen om daarmee toekomstige liquiditeits risico's te beperken." Daarnaast schrijft de woningcorporatie: "Het verstrekken van extra onderpand aan de banken heeft geen invloed op de lopende gang van zaken en heeft geen gevolgen voor de huur ders." Al zijn er volgens Vestia geen grote financiële problemen, schiet toch' meteen de gedachte te binnen: waar rook is, is vuur. Specifiek voor dit gebied is de vraag: gaan nieuwbouwprojecten als het cen trum voor senioren De Zevenster in Zevenhuizen wel door? De afdeling communicatie van het hoofdkan toor van Vestia laat desgevraagd weten dat 'aangegane verplichtin gen worden gerespecteerd.' Zevenhuizen - Gezellig druk wordt het ongetwijfeld weer zaterdag 4 februari bij de maandelijkse rom melmarkt van de hervormde kerk. Ter gelegenheid van Valentijnsdag wordteen flink aantal 'graaikratten' neergezet met leuke hebbedingetjes voor een euro. De loods van de rommelmarkt staat vol want het comité heeft drie hui zen ontruimd van families die gaan verhuizen. Daar zaten ouderwetse petroleumstellen, grammofoonpla ten, Delfts Blauw en veel emaille voorwerpen uit de jaren 50/60 bij. Verder staan er stationsfietsen, meubels, antiek en een bijzonder mooie eettafel met vier stoelen. De rommelmarkt is te vinden aan de Wilgenlaan en wordt gehouden van 9.00 tot 12.00 uur. Gouda - Stichting Viva La Donna organiseert voor dinsdag 14 februari van 10.00 tot 15.00 uur in gebouw de Gouden Aar aan de Lage Gouwe 204 een verwendag voor vrouwen met borstkanker. De vrouwen kun nen deze dag bijvoorbeeld zelf lin gerie of sieraden maken, schilderen, genieten van een beautybehande ling, middeleeuwse muziek maken en ademhalingstechnieken oefenen. Waddinxveen/Zevenhuizen/Moer- kapelle - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 vindt op zaterdag 4 februari voor de veertigste keer het Waddinxveense schooldamtoer- nooi plaats. Het toernooi duurt van 9.00 tot 13.00 uur en wordt geor ganiseerd door damcomité van de Goode Dam Combinatie. Maar liefst Regio - De oer-Hollandse pannen koek verbindt jong en oud op de Na tionale Pannenkoekdag waarvan de zesde editie dit jaar plaatsvindt op vrijdag 30 maart. Met als thema 'Kinderen bakken voor ouderen' is het deze dag de bedoeling dat schoolkinderen een pannenkoekfeest verzorgen voor senioren. Tot maandag 20 februari kunnen scholen zich inschrijven via de speciale website. Basisscholieren worden dit jaar extra uitgedaagd Paul van der Waal heeft in januari 'een stoel voor in de leeshoek' gescoord. De toegang is vrij. Voor sommige workshops wordt een vergoeding in de materiaalkosten gevraagd. Aanmelden kan tot en met vrij dag 10 februari via BeHold@live. nl <mailto:BeHold@live.nl> onder vermelding van naam en het aantal personen. Een vriendin meenemen mag ook. Een dagdeel volgen is mo gelijk; wel even melden in verband met de catering. 134 leerlingen uit de groepen 3 tot en met 8 van basisscholen uit Wad- dinxveen, Boskoop, Zevenhuizen, Moerkapelle en Stolwijk gaan in teams van zes tot acht spelers de strijd aan met elkaar. Per leeftijdsgroep worden drie prij zen beschikbaar gesteld en de num mers één en twee van elke poule krijgen een vaantje. Ter gelegenheid van de veertigste editie verzorgt Burgemeester Cremers de prijsuit reiking. Het damtoernooi dient tevens als voorselectie voor de regionale schooldamwedstrijden. De twee hoogst geëindigde schoolteams van de groepen 5 en 6 en de groepen 7 en 8 mogen aan de schooldamfinale deelnemen. Deze vindt in maart plaats in Hazerswoude-Dorp. om de mooiste, gekste, origineelste of grappigste pannenkoek te maken. Door deel te nemen aan de wedstrijd 'Bak er wat moois van!' maken scho len kans op een schoolreisje naar de Efteling. Diverse sponsoren zorgen Moordrecht - Youth Home More organiseert voor zaterdag 4 fe bruari vanaf 19.30 uur een MORE avond. De avond wordt creatief ingevuld, dus kom vooral niet in je beste kleding. In plaats van in De Schakel, waar momenteel een ver bouwing plaatsvindt, is iedereen deze keer welkom in het IJsclub- gebouw aan de Leliestraat 72. Voor meer informatie: 0182-378003 of www.youthhomemore.nl. Zevenhuizen - Tijdens het koffie- uurtje op donderdag 2 februari in Dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg 86 kunnen senio ren elkaar ontmoeten en kunnen zij vragen stellen aan ouderenad viseur Tessa Roos. Belangstellen den zijn welkom van 13.30 tot 14.30 uur. Moerkapelle - 'Blij dat ik brei' or ganiseert voor dinsdag 14 februari een workshop 'roosjes haken'. Een eenvoudig haakwerkje, waarmee een trui, een jasje of een cadeautje versierd kunnen worden. De work shop vindt plaats op het adres Pa paverlaan 46 van 13.15 tot 15.15 uur. De kosten bedragen 5,- euro. Een gift voor het werk van Yvonne Kroon onder de Romavrouwen in Roemenië is welkom. Vooraf aan melden is gewenst. Voor meer informatie: 079-5931520 of mpl@solcon.nl. Moerkapelle - Tijdens het koffie- uurtje op dinsdag 14 februari in Op Moer aan de Raadhuisstraat kunnen senioren elkaar ontmoe ten en kunnen zij vragen stellen aan ouderenadviseur Tessa Roos. Belangstellenden zijn welkom van 10.00 tot 11.00 uur. Zevenhuizen - Er wordt gewerkt aan de Hotel Vosbrug in Zevenhui zen. Het gaat om onderhoudswerk zaamheden. De brug is daarom op woensdag 8 februari afgesloten voor alle verkeer van 8.00 - 16.00 uur. Dit is te lezen op de site van de gemeente Zuidpias, onder ac- tueel/(weg) werkzaam heden. voor bakmixen, pannen, koksmut sen, tafelkleden en servetten. Nationale Pannenkoekdag is in het leven geroepen om kinderen en ou deren op ludieke wijze met elkaar in contact te brengen. Terwijl Pannen koekdag in 2007 nog honderd deel nemende scholen telde en enkele duizenden kinderen pannenkoeken bakten, groeide de belangstelling in 2011 naar ruim 260 scholen en en kele tienduizenden basisscholieren. Voor meer informatie: www.pannenkoekdag.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17