De kunstige kant van prehistorisch printen Voorlezen op Keijzerschool Onderzoek dood overvaller supermarkt afgerond Zonnig nieuw assortiment Viertal SV Moerkapelle stoomt door HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN 1 FEBRUARI 2012 21 Rehoboth-leerlingen exposeren Schaken Odon Hoogendoorn Met de tentoonstelling kan iedereen zijn eigen werk zien - en dat van anderen. Moerkapelle - Voor het meeste drukwerk hebben wij vandaag de dag prin ters. Dat oude druktechnieken ook nog eens van pas komen, is op de Reho- bothschool gebleken. Vanaf vrijdag 27 januari is er in de school een tentoon stelling van drukwerk, genaamd 'inDRUKwekkend: Stap voor stap, steen voor steen'. Door Pepijn de Groot De expositie in de hal van de Reho- bothschool bevat werk van leerlin gen uit de groepen 1 tot en met 8. Bij het maken van hun kunstwerken zijn de leerlingen onder meer gehol pen door Agnes den Hartogh. Zij is één van de personen achter Gere geld met betere Hulp (GmbH), een organisatie die cultuurprogramma's ontwikkelt voor basisscholen in de gemeente Zuidpias. Den Hartogh weet nog dat ze op school kwam en naar de opslagplek ging. "Daar lagen veel spullen die nooit gebruikt wer den voor handarbeid. Met die spul len, waaronder de drukpers, zijn we aan de slag gegaan." Nu hangt en staat alles in de school en kunnen de kinderen ook het werk van anderen zien. De tentoonstelling wordt ceremonieel geopend door meester Remmers, die de kinderen roemt om hun werklust. Ook Mieke van der Post, Jolanda Jut en Brenda van Heeringen zijn trots op de leer lingen. Tezamen vormen zij de cul tuurcommissie van de school. Jut: "Het motto van de school - 'groeien doe je samen' - komt mooi terug in de kunstwerken." Van der Post vult aan: "De kunstwerken zijn niet indi vidueel maar per klas gemaakt. Een mooi voorbeeld van samenwerken." Voor de kunstenaars is de collec tieve kunst niet makkelijk. Waar is hun aandeel? Groep 5 en 6 werkten met een verftechniek voor textiel, genaamd tie-dye. Daarbij wordt textiel op een bepaalde manier ge bonden en in een bak verf gelegd. Alle leerlingen hebben een lap tex tiel geleverd voor een groter kunst werk: ladders van stof die vanaf de eerste verdieping naar beneden zijn gelaten. Niels uit groep 5a moet goed zoeken voordat hij zijn bijdra ge heeft gevonden. Het knutselen is hem bevallen. "Thuis knutsel rk vooral met hout. Vaak zaag ik hout en ga ik er met een vijl overheen. Daarna verf ik het en maak ik er bijvoorbeeld een huisje van." Niet- alledaags kunst- en knutselwerk kan nog weieens een Moerkapelse trend worden. De tentoonstelling in de Rehoboth- school duurt nog een aantal weken. Belangstellenden zijn welkom een kijkje te komen nemen. Moerkapelle - Het Openbaar Ministerie in Den Haag heeft het onderzoek naar het overlijden van de 20-jarige overvaller van de supermarkt afgerond. Uit het onderzoek is gebleken dat de overvaller is komen te overlijden ten ge volge van hersenletsel ontstaan door een val van de trap. Er is niet gebleken dat het hoofdletsel is veroorzaakt doorslaan met een voorwerp. Het onderzoek richtte zich ook op de vraag of de val van de trap'en het daardoor ontstane hersenletsel is veroorzaakt door toedoen van ande ren. De winkeleigenaar en zijn zoon gingen de overvallers op 14 decem ber 2010 achterna. Hierbij heeft de zoon een gereedschapskist van de trap gegooid. Er is uit het onderzoek niet gebleken dat deze kist de over valler heeft geraakt. Ook is niet vast komen te staan dat de val van de overvaller is veroorzaakt door het gooien van de gereedschapskist. Om die reden kan de zoon niet straf rechtelijk verantwoordelijk gehou den worden voor de fatale val van de overvaller. De medeverdachte van de overval is in juli 2011 veroordeeld tot driejaar gevangenisstraf. De bedenker van de overval, die tevens de vluchtauto bestuurde, is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Deze laatste zaak loopt in hoger beroep. Zevenhuizen - De tafels van de We reldwinkel zijn gevuld met nieuw assortiment in vrolijke voorjaars geuren. Kaarten, boekenleggers en sleutelhangers zijn versierd met bloemen, vrolijk beschilderde zon nen kunnen gevels van huizen of schuren opvrolijken, aan de vogels is ook gedacht met vogeibadjes en vogelhuisjes en er zijn leuke mobiles met vogeltjes. De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 202D heeft ook al een assortiment voor Valentijnsdag in huis en is ge opend van woensdag tot en met za terdag van 10.00 tot 16.00 uur; op vrijdag tot 17.00 uur. Moerkapelle - Schaakvereniging Moerkapelle heeft vrijdag 27januari over tuigend gewonnen van het bezoekende CSV. De wedstrijd in de viertallen competitie eindigde met 3,5-0,5 in het voordeel van de Moerkapellenaren. Alleen Sander Marijt moest op bord 3 een half punt afstaan aan zijn te genstander. Christaan Noorland, Jan Noorland en Henk Doorhein mochten een vol punt noteren. Door deze winst staat het Moerkapelse viertal op de tweede plaats in de competitie. In de onderlinge competitie eindige de broederstrijd tussen Maarten en Wouter Vroegindeweij na bijna 3,5 uur in remise. Ook de broers Hugo en Jesse van Elteren waren in een spannende strijd verwikkeld. Hier trok Jesse aan het langste eind. De jeugdige Mart-Jan Luteijn waagde een poging tegen de ervaren Gerard van Ommeren, maar kon het niet bolwerken. Ook Maarten Pilgram maakte het zijn tegenstander las tig. Boudewijn Weijermars wist zich uiteindelijk uit de lastige stelling te manoeuvreren en kon daarmee een punt noteren. De partij tussen Jojanneke Weijer mars en Freek Hofman moest wor den afgebroken in een fase waarin de uitslag nog allerminst zeker was. Door afwezigheid van laatstge noemde werd de partij in het voor deel van Weijermars beslist. Tot slot trad Jan Blok aan tegen Kevin Bak ker. Dit duo besloot al vroeg in de avond tot remise. Moerkapelle - In het kader van de Nationale Voorleesdagen kwam 'meneer Roel' vorige week naar de Keijzerschool om de kinderen van de groep van juf Renee voor te lezen uit boeken die in de bibliotheek te vinden zijn. Hoveniersbedrijf

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21